...

Pirmoji ekologiška drabužių valykla

Verslas

2018.07.11

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Pirmoji ekologiška drabužių valykla

Eglė Klimaitienė. Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietė Eglė Klimaitienė praėjusiais metais sostinėje pateikė cheminio drabužių valymo alternatyvą ir netruko suburti nuolatinių klientų rato, sulaukti susidomėjimo ir pritarimo savo idėjai. Drabužių valyklos „Clean Green“ savininkė teigia, kad verslo idėja gimė iš asmeninio poreikio ir tokių paslaugų stygiaus rinkoje.

Liūdino kaina ir kokybė

Prisiminusi verslo idėjos užuomazgas, moteris tikina, kad verslas gimė visai natūraliai – iš nepasitenkinimo esamomis valymo paslaugomis bei chemikalų kenksmingumu aplinkai, žmonėms, o ypač vaikams.

„Lietuvoje šių paslaugų kainos ir kokybės santykis labai liūdina. Daugybė drabužių, kuriuos valiausi įvairiose cheminėse valyklose, buvo sugadinti, man grąžinti tinkamai neišvalyti ir skleidžiantys nemalonų chemijos kvapą. Be to, viena iš mano mažamečių dukryčių yra alergiška chemikalams, tad turėjau rasti natūralesnių valymo būdų“, – pasakoja pašnekovė.

Ieškodama galimų alternatyvų, visame pasaulyje ji surado vos tūkstantį ekologiškų drabužių valyklų ir nusprendė, kad Lietuvai taip pat reikalinga ši paslauga.

„Domėdamasi alternatyviomis valymo technologijomis, sužinojau apie šiuo metu jau mūsų naudojamą ekologišką drabužių valymo sistemą. Pasaulyje tokių ekologiškų valyklų yra apie tūkstantį, o aš jas atradau kaimyninėje Lenkijoje. Susisiekus su gamintojais ir išreiškus susidomėjimą, man buvo pasiūlyta atvykti į artimiausią valyklą ir pažiūrėti, kaip ši technologija veikia“, – prisimena verslininkė.

Nuojauta ir entuziazmas nebuvo klaidingas. Vos per pusmetį valykla sulaukė tiek klientų, kad imta galvoti ir apie verslo plėtrą.

Ekologiška ne visada brangu

Ekologiškas drabužių valymas, pasak pašnekovės, yra ne tik naudingesnis aplinkai ir žmogui, bet kartu gali padėti sutaupyti verslo patiriamų išlaidų.

 

„Mums, kitaip nei cheminėms valykloms, nereikia brangiai utilizuoti sunaudotų cheminių medžiagų – visa tai leidžia teikti paslaugas pigiau.“

E. Klimaitienė.

 

„Mes naudojame valymo sistemą, kuri daugeliu aspektų yra kur kas pranašesnė nei cheminis valymas: kaštų taupumu, nekenksmingumu aplinkai ir galimybe teikti skubias paslaugas – išvalyti drabužius vos per valandą. Tai ekologiška valymo technologija, sertifikuota vieno didžiausių pasaulyje vilnos gamintojų ir Hohensteino instituto Vokietijoje. Žinoma, labai svarbu paminėti ir kainą – mes šioje srityje esame labai konkurencingi ir patrauklūs klientams. Drabužius priimame ir juos valome vienoje vietoje – sutaupome transporto išlaidas, mums, kitaip nei cheminėms valykloms, nereikia brangiai utilizuoti sunaudotų cheminių medžiagų – visa tai leidžia teikti paslaugas pigiau“, – sako E. Klimaitienė.

Išvalys viską

Pašnekovė teigia, kad be kenksmingų chemikalų galima išvalyti bet kokį drabužį ir net geriau, negu naudojant chemines priemones.

„Mes galime išvalyti net pačius jautriausius audinius: kašmyrą, moherį, natūralų šilką ir vienetinius, prabangius drabužius. Bendradarbiaujame su vestuvinių suknelių nuomos salonais, drabužių dizaineriais, taip pat aptarnaujame garsiausių Vilniuje veikiančių penkių žvaigždučių viešbučių svečius. Drabužių valymo metu veikia specialūs vilnos ir šilko kondicionieriai, saugantys audinį nuo susitraukimo ir suteikiantys purumo. Mūsų naudojamos medžiagos nepažeidžia audinio, viskas vyksta itin žemoje temperatūroje, o valymo mašinos dirba hidrauliniu būdu – labai švelniai, netrindamos valomo audinio paviršiaus. Drabužio audinys nesusidėvi, nepraranda kokybės ir formos, dėvimas daug ilgiau ir po valymo neturi nemalonaus kvapo“, – paaiškina pašnekovė.

Ekologiško valymo metodas, pasak pašnekovės, yra ir naudingesnis žmogaus sveikatai, mat čia pasitelkiamos aplinkai nekenkiančios priemonės.

„Paradoksas tas, kad cheminis valymas, kitaip vadinamas sausuoju valymu, iš tiesų yra šlapias – drabužiai pamerkiami į chemikalą tetrachloretileną (perchloretileną arba PERC) ir jame mirkomi. Cheminio valymo mašinos yra labai panašios į skalbimo mašinas, tik jose sukasi ne vanduo, o itin toksiškas chemikalas, kuris, kaip įrodė Pasaulio sveikatos organizacija, gali sukelti vėžį. Ekologiško valymo metu naudojama pati natūraliausia ir švariausia valymo priemonė – vanduo. Priešingai nei cheminėse valyklose, mes nenaudojame cheminių tirpiklių, o kovai su dėmėmis pasitelkiame specialiai mūsų valymo mašinoms sukurtas ekologiškas priemones“, – atskleidžia E. Klimaitienė.

Svarbiausia idėja

Remdamasi savo patirtimi, pašnekovė sako, kad kiekvienas verslas visų pirma prasideda nuo idėjos ir ji visada yra pati svarbiausia. Negana to, ilgai stengusis būti kuo arčiau savo klientų, verslininkė suprato, koks svarbus yra asmeninis ryšys su klientu, tad nemažų iššūkių kelia lojalių ir tokį darbą mėgstančių bei klientus suprantančių darbuotojų paieška.

„Žmonės domisi mūsų nauja technologija, nori ją išbandyti, klausia, kuo skiriamės nuo cheminių valyklų, kuo esame pranašesni. Šiuo metu didžiausias mūsų iššūkis – darbuotojų paieška, nes daug žmonių, suinteresuotų tokiu darbu, yra išvykę uždarbiauti į užsienį arba emigravę. Mes labai atsakingai žiūrime į sąlygas, kurias siūlome. Manau, kad didžiausia motyvacija darbuotojui yra ne tik atlyginimas, bet ir patogus darbo grafikas, pozityvi darbo aplinka ir pan.“, – įsitikinusi verslininkė.

Prakalbusi apie finansinius iššūkius, moteris neslepia, kad tai rimtas klausimas jaunam verslui, vis dėl to galima rasti įvairių pagalbos galimybių ir finansinę naštą verslo pradžioje suvaldyti paprasčiau.

„Mūsų pagrindinis darbo įrankis – moderni įranga, kuriai įsigyti prireikė labai daug lėšų. Įrangą pirkome lizingu ir pasinaudojome UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojama priemone „Portfelinės garantijos lizingo sandoriams, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“. Taip pat susigrąžinsime ir dalį sumokėtų palūkanų lizingo bendrovei pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Kadangi pirkta technika yra labai brangi, ši kompensacija mums labai naudinga“, – teigia E. Klimaitienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.