...

Pirmąsias afirmacijų korteles pardavė per kelis mėnesius

Verslas

2022.01.06

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , .

Pirmąsias afirmacijų korteles pardavė per kelis mėnesius

Lina Žemyna Skinderienė Fotografė Eligija Kustinskienė

„Aplankius idėjai išleisti afirmacijų korteles, negalėjau nieko nedaryti, viskas tiesiog vyko“, – sako Lina Žemyna Skinderienė. Moteris prisipažįsta, kad išleisti popierines afirmacijų korteles daug paprasčiau nei programėlę, kur viskas nauja ir kyla daug klausimų – tenka mokytis ieškoti ir priimti kitų žmonių pagalbą. Tačiau nepaisydama visko Lina tiki savo produktų sėkme ir dėmesį skiria naujiems projektams.

Greita pradžia

Pašnekovė pasakoja, kad piešia ir tapo nuo pat vaikystės. Ši veikla ją lydėjo visą gyvenimą – mokėsi dailės mokykloje, vėliau studijuojant ir dirbant su menais nesusijusioje srityje tapyba buvo malonus užsiėmimas, skirtas sau. Dažniausiai Lina lieja akvareles, kurios lyg per smulkios interjerui, bet kiek per rimtos ir gilios iliustracijoms. Ji pasakoja, kad, daugiau nei prieš metus kilus minčiai išleisti lietuviškas afirmacijų korteles, šios akvarelės čia tiesiog tobulai rado savo vietą.

„Kai aplankė ši idėja, tiesiog negalėjau nedaryti, tarsi apsėsta rašiau afirmacijas, maketavau korteles, galvojau, kaip turi atrodyti dėžutė, kaip vadinsis, kokio dydžio, kiek vienetų… Taip per kiek daugiau nei mėnesį sukūriau ir išleidau pirmąjį bandomąjį 200 vnt. tiražą. Buvo labai sunku įsivertinti tokių kortelių poreikį, nes konkurencija nėra didelė. Visas šias korteles labai sėkmingai pardaviau per nepilnus tris mėnesius, bet viską – savo jėgom, vien tik per „Facebook shop“. Tada sėdau rašyti korteles papildančią knygelę su trumpais aprašymais. Ji papildė naująjį tiražą. Tekstai atkeliavo labai lengvai, žodžiai tiesiog liejosi“, – apie įkvėpimą pasakoja Lina.

Anot menininkės, afirmacijų kortelių pavadinimas aplankė meditacijoje – „Aš esu. Aš galiu. Aš leidžiu sau“, bet racionalus protas ilgai tam priešinosi, svarstė, kad per ilgas, kad netinkamas socialiniams tinklams, niekaip nesugalvojo, kaip vizualiai jį įkomponuoti. Ir čia moteriai padėjo jos tėtis, turintis ilgametę maketavimo patirtį. Jis pasiūlė tiesiog ratu šį tekstą užrašyti aplink menininkės pieštą mandalą. Tad viskas stojo į savo vietas.

Kuria afirmacijų programėlę

„Išleidusi šias korteles, iš karto turėjau viziją, kad reikia angliškos versijos mobiliosios programėlės formatu. Šis projektas susies afirmacijas ir švelnų žadintuvą, tai bus įrankis lengvai ir pozityviai pradėti dieną. Programėlė vadinsis „Wake Up Whisper“ ir jau labai greitai turi pasirodyti, bet vis dar atsiranda kliūčių, dėl kurių tai neįvyksta.

Su popierine versija man daug paprasčiau – čia aš daug ką galiu ir pasidarau pati. Programėlė – visai kas kita. Neturiu jokio supratimo, kaip tai vyksta, yra labai daug naujų dalykų, klausimų, o atsakymus rasti nėra taip paprasta. Taigi dirbdama su šiuo projektu mokausi ieškoti ir priimti kitų pagalbą. Nepaprastai padėjo KTU „StartUp ACCESS“ programa ir Tomas Proscevičius. Per juos atradau programuotoją Roką Urbonavičių, kuris atlieka visą techninę dalį. Dabar prisidėjo ir UX/UI ekspertė Ramunė Malūkė. Ji labai padėjo su vizualine ir funkcine programėlės dalimi. Laukiu ir tikiu, kad ši programėlė bus sėkminga, pasieks pagrindinį tikslą – švelniai keisti žmonių gyvenimą“, – pasakoja pozityvumą spinduliuojanti kūrėja.

Pardavimų kanalai

Linos „Facebook“ parduotuvėlėje „Žemyna. Gamtos dovanos“ galima rasti natūralių akmenų apyrankių, afirmacijų kortelių, dovanų dėžučių ir akvarelių printų. Papuošalus ir printus moteris gamina tik tada, kai žmonės jų užsisako, o kortelėmis prekiauja pati ir turi nemažai partnerių, kurie platina jos produktą. Anot pašnekovės, per Kalėdas pardavimai išauga, bet jos produktus labai dažnai moterys perkasi pačios sau ir ne per šventes.

Menininkė pasakoja, kad visa sklaida vyko beveik vien tik per socialinius tinklus – dalinosi tikslinėse grupėse, naudojosi mokamomis „Facebook“ sklaidos paslaugomis. Dabar, kai korteles platina studijos ir internetiniai bei fiziniai knygynai, žinomumas yra gana geras. Taigi Lina šiuo metu daugiau dėmesio skiria naujiems projektams – antrai daliai afirmacijų kortelių, kurios tiks tiek vyrams, tiek moterims, ir galios gyvūnų kortoms, planuojamoms išleisti šiais metais. Kūrėja svajoja pasiūlyti drabužius ir aksesuarus, papuoštus savo pieštomis akvarelėmis.

„Mano investicijos yra mano laikas ir spaustuvės išlaidos. Labai daug sutaupiau nemažai visko darydama pati. Lapkritį išleidau trečiąjį kortelių tiražą – jeigu viskas vyks pagal planą, jis turi atsipirkti per sausį. Su programėle – jau visai kita istorija. Čia reikės investicijų, kad ji išpopuliarėtų. Ieškau finansavimo galimybių įvairiuose startuolius remiančiuose projektuose. Turiu dar kelias idėjas, kaip susirinkti pinigus per sutelktinio finansavimo platformas“, – planus atskleidžia Lina.

Paklausta, kokį poveikį pandemija turėjo jos veiklai, moteris sako, kad pasitarnavo. Juk jos kuriami produktai yra skirti saviugdai, pozityvumui, savitaigai, o pandemijos laikotarpiu žmonės patiria daug streso ir, būdami namie, daugiau laiko skiria savo vidiniams poreikiams.

Linkėjimai pradedantiesiems arba patarimai, kurie padeda verslui augti:

  • jausti malonumą, užsiimant savo darbine veikla, yra normalu;
  • jeigu turi svajonę, nebijok apie tai kalbėti, klausti ir prašyti pagalbos;
  • daryk, kol padarysi – šito ir sau palinkėsiu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.