...

Pastebėję poreikį sprendžia tėvų priežiūros problemą

Verslas

2022.12.01

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Pastebėję poreikį sprendžia tėvų priežiūros problemą

Negalėdami prižiūrėti savo tėvų suaugę vaikai jaučia kaltę. Jaučiamas socialinis spaudimas, jog būtinai tai turi daryti patys. Startuolio įkūrėjai pastebėję problemą, kad suaugę vaikai negali prižiūrėti savo tėvų įkūrė lanksčias tėvų priežiūros ir slaugos paslaugas siūlantį verslą Vienas namuose“.

Idėjos autorius Aurimas Viržintas pasakoja, kad kelias į šį verslą buvo visiškai atsitiktinis: „Slidinėjant susilaužiau koją ir patekau į ligoninę. Tuomet pastebėjau, kiek daug vyresnių žmonių yra atlydimi vaikų, giminaičių ar kaimynų. Pagalvojau, kad tai svarbi ir įdomi socialinė niša ir didžiulis poreikis. Mano artimoje aplinkoje taip pat pasitaikė atvejų, kai suaugę vaikai bandė suderinti savo darbą su tėvų priežiūra. Su tuo susidūrus jau nekilo abejonių, kad pagalbos reikia visiems“, – prisimena pašnekovas.

Šios verslo idėjos autoriai nusprendė dalyvauti „EIT Digital“ akseleratoriuje, kuriame gavo grantą ir pradines investicijas idėjos ištestavimui: „Tai mums padėjo testuoti skirtingus reklamos kanalus, sukurti patrauklų puslapį, kuriame per pirmąsias savaites užsiregistravo du šimtai vartotojų, susidomėję mūsų siūlomomis paslaugomis. Šiuo metu aktyviai ieškome investuotojų, norėdami išbandyti kitas rinkas, kuriose ši paslauga turėtų pasisekimą“, – neabejoja Aurimas. Jis mano, kad ir kitiems startuoliams tikrai verta pabandyti dalyvauti Antler, EIT Digital ar kituose akseleratoriuose. Ten gaunama profesionali pagalba, pirminis finansavimas idėjos patikrinimui. „Verslo idėjas išbandote nerizikuodami vien tik savo kapitalu“, – pastebi verslininkai.

Pozityvi pradžia

Startuoliai dažniausiai kuria technologijas, kurias vėliau bando parduoti, tačiau šis atvejis kitoks. Verslo kūrėjai turi pardavimų patirties, drąsiai kalba telefonu, dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, todėl vos tik sukūrus patrauklaus dizaino puslapį sulaukė pirmųjų registracijų: „Pirmą kartą susidūriau su tiek pozityvo kuriamo verslo atžvilgiu – paskelbus pirmą reklaminę kampaniją sulaukėme daugiau kaip 900 „patiktukų”, kelis šimtus pasidalinimų kitų žmonių paskyrose bei pirmųjų užsakymų – sugebėjome vos per du mėnesius parduoti 400 paslaugos valandų. Per pirmą savaitę anketas užpildė virš 200 žmonių, turinčių socialinio darbo patirties, todėl nekilo abejonių kas teiks paslaugas. Šiai dienai turime 550 specialistų“, – pasakoja Aurimas. Idėjos autoriai pastebi, kad tikrai yra tikinčių jų kuriamo verslo nauda, bet pasitaiko ir tokių, kurie nesupranta kiek pridėtinės vertės kuriama šeimoms.

Negali prižiūrėti savo tėvų

Dėl įvairiausių priežasčių vaikai negali prižiūrėti savo tėvų – tai didelis atstumas, darbas, laiko trūkumas. Tam tikrais atvejais pagalbą gali suteikti tik specialistai. Suaugę vaikai jaučia savigraužą, tarsi nepadarytų visko iki galo, nuolat pergyvena dėl tėvų sveikatos. Visuomenės spaudimas – suaugę vaikai tėvus turi prižiūrėti patys. Neretu atveju vaikams stengiantis viską aprėpti tai baigiasi perdegimu.

Slaugės radimas ne tik apsaugo tėvus, bet ir sumažina didžiulį stresą vaikams. Tėvams mažina vienatvės jausmą, padeda pasirūpinti asmenine higiena, pagamina maistą, primena apie vaistų vartojimą. Nemažai klientų ieško pagalbos tėvams sergantiems demencija.

Šios idėjos autoriai pastebėjo, kad ir patys senoliai ieško pagalbos sau: „Mes šią paslaugą pozicionuojame vaikams, nes patiems senjorams tai būtų per brangu“.

Šio verslo paskirtis suvesti specialistą su klientu visoje Lietuvoje. Su socialiniais darbuotojais bendraujama asmeniškai, pirmiausia, atrankos etape, vėliau pristatomi kliento poreikiai. Jie dažniausiai turi kitą darbą, o šis darbas yra papildomas darbas. Slaugės dirba pagal individualios veiklos pažymas. Dirbama pagal laisvos rinkos principus, todėl kainas nustatome ne mes, o patys specialistai registruodamiesi mūsų platformoje. Mums atitenka tik platformos mokestis, todėl didžiausia gautų pajamų dalis atitenka slaugėms. Kol kas stebime, kiek žmonės linkę mokėti už paslaugas, skirtinguose Lietuvos regionuose pritaikėme atskirą kainodarą, kad paslaugos būtų prieinamesnės“, – sako Aurimas.

Klientui palankus lankstus grafikas

Šios paslaugos privalumas, kad klientas nėra pririšamas prie jos: tai gali būti vienkartinė, kartą per savaitę ar nuolatinė priežiūra. Paslaugas galima užsisakyti puslapyje vienasnamuose.lt arba paskambinus telefonu. Pagalba siūloma visoje Lietuvoje. Kiekvienam klientui galima sudėlioti individualų grafiką, jį gali lankyt dvi ar net trys slaugės: „Esame lankstūs derindamiesi prie klientų poreikių“, – pasakoja Aurimas.

Nors tai tik verslo pradžia, bet jau gali pasidalinti džiugiomis istorijomis: „Viena specialistė su mažai judančia kliente sukūrė gražų ryšį: lavina atmintį, masažuoja, stiprina kraujotaką ir kartu dainuoja. Kita istorija: turime rusakalbę klientę ir slaugytoją iš Ukrainos, jos tarpusavyje bendrauja rusiškai, o mūsų komandoje nėra rusiškai kalbančių žmonių, todėl teko pasikliauti draugais komunikuojant su kliente ir specialiste“, – prisimena ypatingas klientų istorijas verslininkai.

Reklaminės kampanijos sukelia diskusijas

Reklaminių kampanijų metu socialiniuose tinkluose žmonės nevengia diskutuoti, išsakyti savo nuomones apie senolių priežiūros paslaugą. Verslininkai pastebi, kad nuomonių skirtumą dažnai lemia kartų skirtumai. Ne visi iki galo supranta, kodėl reikia samdyti slaugę. „Žmonių aktyvus susidomėjimas, diskutavimas, dalinimasis patirtimi, pagalbos siūlymas rodo, kad ši platforma tikrai reikalinga, žmonės čia randa daugiau informacijos apie tėvų priežiūrą“, – pasakoja Aurimas.

Šio verslo kūrėjai pasakoja, kad reklamuotis pradėjo rugpjūčio mėnesį ir pastebi, kad reklama vyksta keliais lygmenimis: tai mokama reklama socialiniuose tinkluose; word-of-mouth (angl. iš lūpų į lūpas) – žmonės dalinasi šia žinute su savo draugais; bendruomenė – žmonės bendrauja po mūsų skelbiama reklama ir dalinasi asmenine patirtimi; radijas bei kitos žiniasklaidos priemonės.

Tai tik verslo startas, bet jau yra grįžtančių klientų. „Tai tikrai pozityvus įvertinimas. Jaučiame, kad paslaugos reikalingos ir sprendžia kasdienes žmonių problemas. Nėra geresnio jausmo, kai mūsų platforma sujungia klientą su specialistu, suteikia taip reikalingą pagalbą, tai ir yra mūsų įkvėpimas“, – sako Aurimas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.