...

Papuošalai saugantys brangius prisiminimus

Verslas

2022.07.07

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Papuošalai saugantys brangius prisiminimus

Ramunė Burškaitienė Asmeninio albumo nuotrauka

Ramunė Burškaitienė kuria unikalius, keraminius ir porcelianinius savito dizaino, rankų darbo keramikos kūrinius nešančius idėją ir saugančius brangius prisiminimus. Jos kuriamas prekės ženklas „Ramunės nameilė“ tai vieta, kuri sujungia namus ir meilę, o galbūt tai labiau metafizinė erdvė, kurioje gyvena mūsų prisiminimai apie tas vietas, kuriose mes jautėmės laimingi.

Ramunė dešimt metų dirbo Šiaulių universitete įvairiausiose pozicijose: nuo pedagoginio iki mokslinio darbo. 2014 m. apgynė socialinių mokslų (edukologijos) daktaro disertaciją. 2015 m. dvidešimt penkeriems metams pasirašė bendradarbiavimo sutartį su leidykla „Šviesa“: išleido du autorinius ikimokyklinio ugdymo priemonių komplektus, parengė mokytojo knygą „STEAM ugdymas: patarimai ir idėjos kaip ugdyti darželinuką“, sukūrė skaitymo ir tyrinėjimo knygą „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“ 5-6 metų vaikams.

Ramunė užsiėmė prasmingomis ugdymo veiklomis, tačiau po gero dešimtmečio praleisto akademiniuose darbuose pradėjo ieškoti savo veiklų prasmės: „Keliavau karjeros keliu, dariau kas visuomenėje vertinama, bet galiausiai mano kūrybiškajai pusei ėmė trūkti erdvės, savo „rimtuose“ darbuose ėmiau ieškoti prasmės, bet įteigti sau, kad šiuose dalykuose yra prasmė darėsi vis sunkiau“, – sako pašnekovė.

Kūrybinis simbolis pats surado kūrėją

Pirmiausia Ramunė susidūrė su kūryba, saviraiška per molį prieš septynerius metus. Mokymuose mokėsi įvaldyti molį, kurti keraminius papuošalus. Ten ji ir „sutiko“ savo pirmąjį kūrybos simbolį: „Aš buvau pati kaip namelis – laukiausi vaikelio. Galbūt todėl ir savo pirmąjį papuošalą sukūriau namelį. Mėgstu juokauti – ne aš pasirinkau šį simbolį, o jis mane kalbino jau gerokai iki to momento, tik aš nemokėjau su juo kalbėtis“, – šypsosi Ramunė. Magiškasis namelis – kaklo papuošalas Ramunę lydėjo visur penkerius metus, ji papuošalo niekada nenusiimdavo: „Jis mane lydėjo visur: ar plaukiočiau vandenyne, ar dalyvaučiau oficialiuose susitikimuose, žmonės į jį atkreipdavo dėmesį, norėdavo spontaniškai paliesti“, – prisimena kūrėja.

„Ramunės Nameilė“ – tai namai ir meilė

Ramunė ieškojo savo vidinės prasmės jau kuris laikas, bet karantinas dar stipriau „privertė“ pažvelgti į savo vidų, iš naujo įvertinti savo nueitą kelią.: „Taip ir aš po gero penkmečio atsigręžiau į savo eilės mano prioritetų sąraše laukiančios keramikos krosnies. Nupūčiau dulkes ir tarsi iš naujo panirau į šį neišsenkantį atradimų kelią. Džiaugiausi atradimais, mokiausi iš praradimų“, – prisimena papuošalų kūrėja.

Moteris stipriai pasinėrė į kūrybą, nors ir sekė daug momentinių, tokių kaip ji mėgsta vadinti: „ups…ooo…“ momentų, verčiančių tyrinėti kodėl nepavyko“, – prisimena pašnekovė. Tačiau bet kokiu atveju jos kūrybinis augimas buvo staigus. Pirmiausia ji dirbo kolegės studijoje, tačiau atėjo suvokimas, jog ji jau paūgėjo ir šiems naujiems ūgtelėjimams jau reikia naujos kūrybinės erdvės. Tuomet be jokio išankstinio plano duris atvėrė Šiaulių miesto centre „Ramunės nameilė“ studija.

Pamatinės vertybės

Ramunei pradedant kurti verslą buvo sunkiausia sau atsakyti į nuolat veiklą lydinčius klausimus „Kodėl?“, todėl teko susidėlioti esminius taškus ant pamatinių veiklą apsprendžiančių vertybių. Kūrėja suprato, jog ji nebus ta, kuri kuria tai, kas šiuo metu „ant bangos“: „Man svarbu buvo įsiklausyti į žmogų, pajausti, ką jis kalba, nes tik įsiklausime ir gimsta turinys, kuriuo aš užpildau savo darbus. Man norisi kiekvieną kūrinį užpildyti jo unikalia istorija, kuri gebėtų užmegzti artimą ryšį su žmogumi. Mano tikslas, kad kūrinyje gyventų istorija ir ją menantys prisiminimai“, – pasakoja pašnekovė.

Kūrėja pasakoja, jog gyvenime svarbu viską daryti nuoširdžiai, mėgautis procesu, tuomet net ir žmonės atsiranda šalia tokie, kurie nesukuria diskomforto jausmo. Jos vertybės – tai pagarba kitam, nuoširdumas, nėra vietos populizmui, apsimetinėjimui ir vienpusiam naudos siekimui: „Manau šios tvirtos vertybės ir lemia tai, kokius žmones pritraukiu – dar neteko sutikti tokio kliento, kurio daugiau nenorėčiau sutikti“, – džiaugiasi moteris.

Šiandien keraminė juvelyrika ar autorinis keramikos dirbinys tampa nebe socialinio gyvenimo, kasdienės buities ar dekoratyvumo objektu tam tikrai funkcijai atlikti. Šiandien keramika jau suvokiama kaip menininko saviraiškos priemonė. Daugeliu atveju keraminė juvelyrika geba ne tik fiziškai rasti vietą ant žmogaus kūno, tačiau čia pat ir papildyti žmogaus savastį. Papuošalo nešiotojas tampa kūrinio dalimi, o papuošalas tampa tam tikra kūną papildančia miniskulptūra.

Kūrybinis praktikumas „Pamatyk save savo kolegos akimis“

Kasdienėje darbo aplinkoje praleidžiame daug laiko, kartais net ir daugiau nei su artimaisiais. Gali pasitaikyti galimybė dirbti su geriausiais savo srities profesionalais, bet jei tai nebus darni, pasitikėjimą kelianti komanda, kurioje jautiesi vertinamas, ilgainiui vis tiek ieškosi vietos, kurioje tau būtų gera.

Šis praktikumas „Pamatyk save savo kolegos akimis“ padės rungtyniavimą keisti į bendradarbiavimą, sukursite tarpusavio pasitikėjimo ir bendrystės projekciją „Molio šaržas“, išsinešite paaugintą Jūsų komandos tarpusavio ryšį, pamatysite save ir kitus iš kito matymo taško. Čia svarbiausiu matu taps atvirumas, nuoširdumas, vienas kito pažinimas. Paskatinimas ieškoti tos unikalios galios, kuria mes kiekvienas esame apdovanotas ir be kurios mūsų kolektyvas, kuriame mes dirbame nebūtų toks.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.