...

Naujas įrankis verslui padės greitai surasti tinkamą finansavimą

Verslas

2023.12.04

Autorius: bzn start

Temos: , .

Naujas įrankis verslui padės greitai surasti tinkamą finansavimą

Jolanta Miloš // Įmonės archyvo nuotr.

Inovacijų agentūra sukūrė finansinių priemonių vedlį, kuris verslui padės paprasčiau rasti finansavimą. Nemokamas įrankis verslui paremtas tuo, kad vienoje vietoje yra surinktos ir bus nuolat atnaujinamos įvairios finansinės priemonės. Atsakius kelis paprastus klausimus apie verslo veiklos sritį bei dydį, vedlys pasiūlys tinkamiausius finansavimo variantus.

Svarbu tai, kad finansinių priemonių vedliu galės naudotis tiek labai mažas tiek ir besiplečiantis ar jau brandus verslas. Kitaip tariant, jokie ypatingi kriterijai verslui netaikomi. Visi verslininkai gali naudotis šia priemone ir gauti individualizuotą finansinių priemonių sąrašą atitinkantį savo verslo poreikius. 

Tikslinga finansinė parama 

Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė pažymi, kad Vyriausybė nuosekliai didina dėmesį tikslingai verslo paramai. 

„Šiuo tikslu buvo parengtas 1 mlrd. planas Lietuvos ekonomikai stiprinti, pagal kurį jau paskelbta didžioji dalis kvietimų verslui ir įstaigoms. Tai yra puiki galimybė Lietuvos verslui gauti finansavimą diegti inovacijas, persitvarkyti ir sustiprėti, o kitąmet iš prioritetų nesitrauks priemonės skirtos verslo skaitmenizacijai, mokslo tyrimams ir eksperimentinei plėtrai“, – tikina A. Armonaitė. 

Tikslinga valstybės finansinė parama verslui yra efektyvus būdas skatinti šalies ekonomikos augimą ir plėtrą. Todėl tikimasi, kad finansinių priemonių vedlys taps patikimu įrankiu, padedančiu siekti verslo tikslų.

Efektyvus būdas rasti finansavimą 

Pasak Jolantos Miloš, Inovacijų agentūros Klientų patirčių valdymo skyriaus vadovės, valstybės ir Europos Sąjungos (ES) skiriamos finansavimo priemonės skatina inovatyvesnį vystymąsi. „Finansavimas dažnai skiriamas būtent toms veikloms ar sritims, kurios padeda verslui padaryti kokybinį šuolį, pavyzdžiui parama moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai, verslo žalinimui ar inovacijų diegimui. Mūsų tikslas, kad verslas kuo paprasčiau galėtų šias priemones pasiekti“, – sako J. Miloš.

Pasak J. Miloš, kuriant finansinių priemonių vedlį verslui pagrindinis kriterijus buvo prieinamumas. „Kam bent kartą teko susidurti su finansavimo savo verslui paieška žino, kiek daug laiko gali užimti skirtingų finansavimo šaltinių tikrinimas“, – sako ji.  Todėl į finansinių priemonių vedlį integruotos pagrindinės finansavimo priemonės, kurias siūlo Inovacijų agentūra, Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), INVEGA, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), Užimtumo tarnyba, savivaldybės ir kt. Verslininkai galės būti tikri, kad nieko nepraleidžia ir turi prieiga prie naujausios informacijos apie finansavimą.

Finansinių priemonių vedliu jau galima naudotis čia: https://bit.ly/3sXeQPh

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.