...

Kokias interjero madas diktuoja keturkojai draugai

Verslas

2022.09.30

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Kokias interjero madas diktuoja keturkojai draugai

Indrė Statkevičiūtė Asmeninio albumo nuotrauka

Sukūrėte puikų namų interjerą, o šuns guolį bandote „į lipdyti“ kažkur jame. Žinoma, nepavyksta, nes apie šią interjero detalę reikėjo galvoti kuriant visą namų interjerą. Kaip ištaisyti šią klaidą pasakoja draugiškų gyvūnams, stilingų, kokybiškų gyvūnų guolių verslo „Niekadossalisįkūrėja Indrė Statkevičiūtė .

Indrė Statkevičiūtė baigusi mados inžinerijos bakalauro studijas, įgijo dizaino, konstravimo, siuvimo žinių. Vėliau dirbo didelėje baldų įmonėje minkštų baldų užvalkalų konstruktore. Todėl natūralu, kad pradėjusi galvoti apie galimas verslo idėjas, nusprendė daryti tai, ką moka geriausiai – konstruoti bei modeliuoti ir tai sieti su didele meile gyvūnams.

Misija – guolis namų interjero detalė

Indrė pasakoja, kad gimus idėjai ilgai nesvarsto, o tiesiog pradeda daryti: „Jei kažką sugalvoju ir jaučiu, kad tikrai tą noriu daryti, per daug nesvarstau ir pradedu“. Pirmas išsikeltas tikslas, misija – sukurti originalius, modernius, jaukius, saugius ir puošiančius namus, kaip interjero detalė, lengvai prižiūrimus guolius gyvūnams.

Darbai prasidėjo nuo audinių paieškos: „Manau tai vienas pagrindinių aspektų gaminant guolius“, – sako kūrėja. Audinys turėjo būti lengvai valomas, draugiškas gyvūnams, turintis OEKO TEX STANDART 100 sertifikatą, kuris nurodo, jog audinys buvo testuotas ir nustatyta, jog neturi žalingo, kenksmingo poveikio sveikatai.

Guolio gamyba ieškant geriausių ir sėkmingų sprendimų augintiniui: „Ne visi bandymai buvo sėkmingi kol atradau galutinį modelį – palapinę, kuris yra mano mylimiausias guolio modelis“, – pasakoja Indrė.

Artimųjų nerimas ir sunkumai

„Pradėjus kurti palapines visi žavėjosi, palaikė mano idėjas“, – prisimena verslininkė. Tačiau artimieji gerokai išsigando, abejojo jos sprendimais Indrei pranešus apie išėjimą iš darbo ir žengimą į verslo pasaulį: „Aš supratau artimųjų nerimą – jis kyla iš noro apsaugoti, o ne iš piktos valios. O vienas didžiausių palaikytojų visada buvo mano draugas Karolis. Jis užsiima savo veikla, todėl daug labiau supranta šį kelią“, – pasakoja Indrė.

Pasirinktas verslo kelias susijęs su stipriu Indrės įgūdžių ir patirčių augimu: „Galiu drąsiai sakyti, kad išmokau ir sukaupiau daugiau patirties nei per visas studijas ir darbus. Verslo dalis man buvo naujiena, todėl nuolatos klausau įvairių seminarų, kursų, mokymų“. Taip pat moterį žavi, kad maži verslai neturi monotonijos būtent dėl to, kad viską tenka daryti patiems.

Pradėjusi verslą ir analizuodama rinką Lietuvoje nerado daug rankų darbo augintinių prekių gamintojų. Tačiau laikui bėgant pastebi nemažą augančią konkurenciją. Todėl pagrindinis sunkumas – pasiekti auditoriją neinvestuojant didelių sumų.

Pirmieji sunkumai kartais baigdavosi mintimis, kad reikia viską baigti, tačiau tik kūrėjai apie tai pagalvojus gaudavo gražių kliento atsiliepimų, kurių dėka suprasdavo, jog tai, ką daro, tikrai yra reikalinga. Tai tapdavo jos motyvacija eiti toliau.

Ieškantiems kokybės, estetikos, dizaino

„Niekados šalis“ gaminius renkasi Lietuvos, Europos klientai, keliauja net už Atlanto ribų. Tai yra šuniukų ir kačiukų šeimininkai, laikantys augintinį pilnaverčiu šeimos nariu ir siekiantys jam užtikrinti geriausią įmanomą komfortą ir poilsį. Taip pat mėgstantys ir ieškantys kokybės, estetikos, dizaino. Šie gaminiai kuriami, kad atitiktų ne tik funkcines savybes, o taip pat tai yra stiliaus detalė interjere ir bendrame įvaizdyje. Buvo nuspręsta kurti ir stilingus, komfortiškus pasivaikščiojimo komplektus, šunų aksesuarų liniją: antkakliai, pavadėliai, skanėstinės.

Šių gaminių kūrėja pasakoja: „Aš nesu standartinė verslo kūrėja pasirašiusi verslo planą ir sukūrusi strategiją penkeriems metams. Gaminius kuriu vadovaudamasi intuicija, manau, kad versle svarbiausia stebėti aplinką ir klientų poreikius, neišduoti vertybių, tokių kaip kokybė, modernumas ir kitos“.

Guolis – interjero detalė

Indrė duoda keletą patarimų norintiems, kad guolis įsilietų į bendrą erdvę arba išsiskirtų iš jos: „Pirmiausia reikėtų suprasti kokio efekto siekiame. Jei norite guolio, kuris įsilies į bendrą interjerą, rinkitės jį pagal netoli nuo guolio esančių minkštųjų baldų, užuolaidų ar kilimo spalvą. Norintiems išryškinti augintinio mėgstamiausią poilsio vietą rekomenduojame apsidairyti ir paieškoti spalvų, kurios yra interjere. Siekiantiems išskirtinumo reikėtų rasti dominuojančią spalvą visame interjere arba kampe, kuriame statysite guolį ir pasinaudojus spalvų ratu rinktis priešingą spalvą“.

Kartais reikėtų daugiau veikti nei mąstyti

Indrė Statkevičiūtė mano, kad kartais mes per daug mąstome nei veikiame ar išbandome savo idėjas: „Pradėti ir išbandyti savo idėją dažniausiai daug pinigų nekainuoja, bet tai atneša supratimą ar žmonės domisi tavo idėja, o tuomet ir investuoti drąsiau“.

Motyvaciją ir palaikymą iš šalies galima rasti verslo klubuose, o Indrės didžiausias įkvėpimas yra laimingi klientai ir jų augintiniai: „Norėčiau paraginti žmones negailėti atsiliepimų patikusiai prekei ar paslaugai, nes tai yra labai svarbi ir reikšminga dalis, ypatingai smulkųjį verslą turintiems žmonėms“.

 

 

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.