Ko reikia, kad žmogus ryžtųsi pradėti verslą?

Verslas

2012.03.24

Autorius: bzn start

Temos: , .

Ko reikia, kad žmogus ryžtųsi pradėti verslą?

Vieni jau žino, kad nori imtis nuosavo verslo, kitiems, vaizdžiai tariant, reikia spyrio į užpakalį. flickr.com nuotr.

Tai vis gi, kokio spyrio reikia žmogui, kad jis pradėtų verslą? Į šį klausimą pasitelkėme verslo žmones Arvydą ir Šarūną, kurie savo gyvenime susidūrė daug kartų su šiuo klausimu.

Savo pamąstymais dalinasi ir Šarūnas Dyburis, „Search Group Vilnius“ savininkas, direktorius.

Deja, toli gražu ne visi žmonės yra iš prigimties verslūs. Vieni jau studijų metais (dažniausia) žino, kad nori imtis nuosavo verslo, kitiems reikia kitų veiksnių įtakos, vaizdžiai tariant, spyrio į užpakalį.

Tie, kurie nuosavą verslą pradeda gana anksti, neįvertinę samdomo darbo pranašumų ir trūkumų, įsitraukia natūraliai ir gerokai paprasčiau įsitvirtina. Jie tiesiog pripranta, kad pajamos gali nuolat kisti ir priklauso nuo pastangų.

Žmogui, ilgai dirbusiam samdomą darbą, yra tuo sunkiau pradėti savo verslą, kuo ilgiau jis dirbo kam nors kitam. Prie gaunamo atlyginimo priprantama kaip prie rūkymo ar alkoholio – negauti dar vienos dozės tolygu tragedijai. Kuo vyresnis žmogus, tuo greičiausiai turi daugiau įsipareigojimų bankams, šeimai, tad ir netekti atlyginimo yra baisiau.

Dažnai tam, kad iš šio uždaro rato ištrūktum, reikia kritinių faktorių. Pirmiausia žmogus tam turi subręsti morališkai, suprasti, kad nerizikuodamas ir nebandydamas nesužinos, kaip gali sektis nuosavas verslas. Taip pat patartina pasirengti finansiškai: kuo labiau sumažinti savo įsipareigojimus kredito įstaigoms, kitiems periodiniams poreikiams ir sukaupti bent minimalų kapitalą, kuris padėtų išgyventi verslo pradžios periodą, neretai nerezultatyvų ar net nuostolingą.

Gana dažnai nerti į verslą paskatina keli įvykiai, ypač jei jie sutampa. Pirmiausia nepasitenkinimas dabartine situacija. Žmogus turi matyti galimybę, kad užsiimdamas nuosavu verslu pasieks geresnius rezultatus, daugiau uždirbs, įgyvendins idėjas. Apie tai pagalvoja bene kiekvienas netekęs darbo, ypač jei gavo pakankamai didelę išeitinę kompensaciją ar jau yra sukaupęs tam lėšų.

Imantis nuosavo verslo veikia keli bendrieji faktoriai: kiekvienas potencialus verslininkas pradeda nuo idėjos ir ryžto ją įgyvendinti. O tuomet tik užsispyrimo klausimas, ar pavyks tai padaryti.

Taip pat į klausimą atsako ir Arvydas Strumskis, „Verslo angelų fondo I“ vadovaujamasis partneris.

Manau, tam, kad žmogus imtųsi verslo, užtenka retkarčiais pažiūrėti žinių laidas. Ten galima pamatyti (90 proc. – negatyvios naujienos, 10 proc. – orų prognozė), kas atsitinka, kai žmonės nesiryžta suvokti, kad būtent jie yra savo gyvenimo organizatoriai, kitaip sakant, verslininkai. Kad ir ką darytume, mes dirbame sau. Manantys, kad dirba kitiems, yra vergai. Tie, kas mano, kad dirba ir bendradarbiauja su kitais žmonėmis – ar viršininkai, ar pavaldiniai, – kuria savo ir kitų gyvenimą. Norint išsamiau sužinoti apie vergus, prasminga paskaityti Karlo Marxo „Kapitalą“ arba Vladimiro Uljanovo-Lenino „Komunistų partijos manifestą“. Bet kuriame antrinių žaliavų supirkimo punkte šias knygas galima rasti nemokamai.

Manau, kad spyriai nepadės. Padės karštas noras pačiam spręsti savo likimą. Tuomet ir angelai padeda. Žmogus gali laimėti milijoną, prarasti darbą, būti suspardytas chuliganų, bet jei turi orumo, išlaiko savigarbą, pasitiki savimi ir kitais, jis jau yra savo gyvenimo sprendėjas, taigi verslininkas. Mes visi dirbame sau, savo vaikams, savo draugams. Mes kuriame, nes to reikalauja savigarba.

Ekspertai

Arvydas Strumskis

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Šarūnas Dyburis

Šarūnas Dyburis

Vadovaujantis partneris / AIMS International

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.