...

Kelyje apsvarstė, kad vieną dieną atidarys blynų vagonėlį

Verslas

2022.01.07

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Kelyje apsvarstė, kad vieną dieną atidarys blynų vagonėlį

Vytautas Malkevicius Asmeninio albumo nuotr.

Kauniečiai Neringa ir Vytautas Malkevičiai išėję į žygį po gamtą smagiai fantazavo, kaip vieną dieną atidarys savo prancūziškų blynelių ir vaflių vagonėlį. Idėja kirbėjo galvoje, o po dviejų mėnesių, atsitiktinai pamačiusi informaciją apie skelbiamą projektą, kuriame galima dalyvauti ir gauti paramą verslui, moteris nutarė jo imtis. Šiuo metu jaunam ir augančiam šeimos verslui „Pankiki“ jau beveik pusantrų metų.

Skautai su svajonėmis

Sutuoktiniai Neringa Malkevičienė ir Vytautas Malkevičius kartu baigė turizmo ir sveikatingumo studijas Graičiūno aukštojoje vadybos mokykloje Kaune, Neringa – dar ir teisės mokslus Kauno kolegijoje. Prieš tai ji mokėsi Kauno „Santaros“ gimnazijoje, o Vytautas – „Saulės“. „Abu toli gražu nebuvome geri ir pavyzdingi mokiniai“, – nuoširdžiai prisipažįsta pašnekovai.

 Nuo mokyklos laikų skautų judėjime dalyvaujančiai Neringai iki šiol artima ši veikla. Beje, ir su būsimu vyru susipažino taip pat skautaudami.

Ji prisimena, kad daugiau nei prieš metus abu išėjo į žygį ir kartu smagiai fantazavo: „Vieną dieną turėsime prancūziškų blynų vagonėlį. Svajonės nesirenka laiko, neįmanoma tampa įmanoma, o visos galvoje sukurtos ribos – tik išgalvotos kliūtys“, – dabar jau savo pačių patirtimi gali paliudyti sutuoktiniai.

Viskas susiklosto savaime

Pora įsitikino, kad kai labai nori ir nepaleidi minties iš galvos, viskas susidėlioja savaime. Šypsodamasi Neringa mini palankiai susiklosčiusias aplinkybes: „Kadangi buvau vaiko auginimo atostogose, turėjau daugiau laiko pasidomėti verslo finansavimo galimybėmis. Idėja kirbėjo galvoje, o po dviejų mėnesių atsitiktinai pamačiau projektą, kuriame buvo galima dalyvauti ir gauti paramą verslui. Gavau!“ – sako jauno verslo kūrėja, per daug nenustebinusi artimųjų, mat šie prie keisčiausių jaunai šeimai kylančių idėjų jau pripratę. „O tokių, kurie atkalbinės, visada buvo ir bus, bet tai juk nieko nekeičia“, – į abejojančius nesidairo pašnekovė.

Tenka atiduoti savęs daugiau nei gali

Kad ir kaip patraukliai skambėtų, pasak N. Malkevičienės, abiejų su vyru nueitas kelias iki pradedant verslą buvo nelengvas. „Reikia atiduoti savęs daugiau nei gali beveik kiekviename žingsnyje. Nesuklupti ir motyvuoti save ir vienas kitą po pirmų nesėkmių. Pavyzdžiui, kai pirmą darbo dieną tikiesi labai daug, o ateina tik vos keli klientai… Tikriausiai šis jausmas pažįstamas daugeliui“, – tokią būseną pašnekovė prisimena su šypsena.

Verta nuolatos atsinaujinti

Nauja veikla jos šeimininkus nuoširdžiai džiugina tuo, kad yra kupina spalvų ir skonių, nenuspėjama ir verčianti nuolat atsinaujinti.

Prekių ženklo „Pankiki“, sumanyto nuo angliško žodžio pancakes ir reiškiančio „blynai“, jo kūrėjų nuomone, skambančio tiesiog gražiau, siekis – kasdien koja kojon žengti su laiku. Ne tik nuolat pirkėjams siūlyti šviežiai kepamų blynelių, bet taip pat ir atsižvelgti į jų lūkesčius, pageidavimus, atnaujinti meniu, būti patogiose vietose.

Geltonojo blynų autobusiuko šeimininkai dabar jau linkę pritarti savo kolegai, sakiusiam, kad didžiausia klaida – siūlyti tik su desertinį maistą (pagal verslo lokaciją). Iš tikrųjų labiau apsimoka būti lanksčiam, prisitaikančiam, nesilaikyti įsikibus tik vieno valgiaraščio.

Po kurio laiko norėtų dar vieno padalinio

Septynias dienas per savaitę dirbantys ir savo darbo valandų neskaičiuojantys šeimos verslo savininkai Malkevičiai sako, kad į verslo pradžią reikėjo investuoti maždaug 5 tūkst. eurų asmeninių lėšų, taip pat pasinaudoti gauta parama verslui – dar maždaug 8 tūkst. eurų. Įdomu tai, sako jie, kad investavimas vis dar vyksta. Perkama nauja virtuvės įranga ir pan. Tik atsidarius teko skaičiuoti, kiek laiko dar galės dirbti į minusą, negalvojant apie atsipirkimą. „Norėtume, kad atsipirktų per penkerius metus. Šiuo metu augame ir dedame visas pastangas, kad po dvejų metų atsidarytume antrą padalinį“, – verslininkai atskleidžia ateities planus.

Tiems, kurie dar tik kelio pradžioje, „Pankiki“ įkūrėjai įkvepiančiai linki: „Svajonės pildosi, nesėkmės augina! Bus tikrai juodų dienų, kai norėsis viską mesti, bet ta diena praeis. Tad labai daug darbo, vidinės motyvacijos, tikėjimo savimi ir meilės tam, ką darote. Linkime sėkmės!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.