...

Prancūziškų kruasanų kvapas pasklido Musninkuose

Verslas

2020.03.10

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: .

Prancūziškų kruasanų kvapas pasklido Musninkuose

Café Musé – nedidelė kavinė, kuri prancūziškų kruasanų kvapą atnešė į Musninkus, miestelį Širvintų rajone. „Verslo idėja gimė ilgai domintis kavinių, restoranų kultūra, mažų miestelių istorija ir pastaruosius kelerius metus girdint aplinkinių poreikį Musninkuose turėti kavinę“, – atskleidžia viena iš verslo įkūrėjų, Krunų kaime gyvenanti, Kristina Zaveckienė (46). Su kokiais iššūkiais tenka susidurti vystant verslą mažame miestelyje?

Verslą kūrė kartu

Kavinukė mažame miestelyje – tai gali skambėti tikrai rizikingai. O jeigu lankytojų nebus tiek, kiek norėtųsi ir kad verslas būtų pelningas? Verslininkė K. Zaveckienė prisimena, kad idėja apie vietą, kur žmonės gali užeiti puodelio kavos, susitikti su draugais, pakviesti svečių, susipažinti, pasiklausyti gyvos muzikos, atsirado susipažinus su verslo partneriu prancūzu Vincentu. „Susipažinome ir bendravome porą metų iki kavinės idėjos atsiradimo“, – prisimena K. Zaveckienė. Su laiku idėja vis brendo: tapo dar patraukliau – jauki kavinukė mažame miestelyje ir prancūziški kruasanai, todėl galiausiai idėja materializavosi ir tapo reali.

Interjeras derantis su istorija

Pašnekovės teigimu, verslo pradžioje pavyko išsiversti be itin didelių investicijų. „Neišlaidavome brangiems baldams, daiktams. Siekėme tvarių sprendimų ir originalumo“, – teigia moteris. – Mums pasiteisino seno žydų namo, kuriame įkūrėme kavinę, istorija, derantis interjeras, naminis maistas iš natūralių produktų ir vis papildomas valgiaraštis, kasdien kepami kruasanai, parduodami tikro prancūzo, nuoširdus bendravimas, muzikiniai vakarai.“ 

Ne tik miestelio gyventojams, bet ir svečiams

„Café Musé“ orientuojasi ne tik į miestelio gyventojus, bet ir mielai laukia užklystančių svečių. „Mažuose miesteliuose konkurencijos kol kas nelabai yra, tačiau labai svarbu didinti savo žinomumą bent jau 20–30 km spinduliu“, – tikina K. Zaveckienė.

Žinia apie kavinę skleidžiama socialiniuose tinkluose, o žurnalistų dėmesys taip pat puiki proga sudominti būsimus lankytojus. „Pirmas dalykas, kuriuo naudodamiesi pasakojame apie save, patiekalus ir renginius, yra kavinės „Facebook“ paskyra. Kitas – kad nuo pat atsidarymo mes buvome įdomūs žurnalistams, kurie rašė apie „Café Musé“, parengė radijo laidą. Taip žinia pasklido labai toli“, – džiaugiasi verslininkė.

Vis dėlto pastovų lankytojų srautą sunku nuspėti. Būtent tai verslininkė ir įvardija kaip vieną iš verslo iššūkių: „Sunkiai prognozuojamas žmonių srautas, o jam įtaką daro įvairūs veiksniai: oras, renginiai, vykstantys didesniuose miestuose.“

Darbo galimybė vietiniams

Kavinėje kol kas darbuojasi dviese su verslo partneriu Vincentu, bet pašnekovė pasidalina ir planais ateičiai. „Galbūt vasarą reikės papildomo žmogaus. Jei taip, ketiname ieškoti tarp vietinio jaunimo. Manome, kad kolektyve svarbi atsakomybė, pasitikėjimas, aiškus pareigų pasiskirstymas ir darbo kokybė“, – dalinasi idėjomis verslininkė. Kaip pati pastebi, nedidelė komanda yra vienas iš mažo verslo pranašumų: „Nedidelis kolektyvas, laisvė koreguoti valgiaraštį, darbo laiką, organizuoti renginius, įgyvendinti kitas idėjas.“ Tad „Café Musé“ tampa ne tik traukos objektu Musninkuose, bet ir galimybe sukurti patrauklių darbo vietų mažesniame miestelyje.

Patarimai pradedantiesiems verslininkams

Dalindamasi savo patirtimi, verslininkė išskiria tris svarbius akcentus: „Pirmas patarimas – nedarykite kaip kiti, turėkite savo idėją ir istoriją. Antras – suburkite kolektyvą, kuriame žmonės dera, sutaria tarpusavyje. Trečias – išlaikykite kokybę (prekių, paslaugų, aplinkos, bendravimo).“ O visų svarbiausias ir bendras „Café Musé“ linkėjimas bei paraginimas yra: „Drąsiai kurti verslus mažuose miesteliuose, tikėti savo idėja ir būti originaliems.“

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.