...

Kad atsisveikinimas su mylimu augintiniu būtų jaukesnis

Verslas

2022.07.14

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Kad atsisveikinimas su mylimu augintiniu būtų jaukesnis

Marius Jogėla Asmeninio albumo nuotrauka

Marius Jogėla (46), gimęs, augęs ir gyvenantis Vilniuje, pasakoja apie tai, jog jam ne kartą teko bendrauti su žmonėmis, kurie atsiimdavo iš veterinarijos klinikų savo užmigdytus gyvūnus dėžėse nuo vaistų, šiukšlių maišuose ar pan. Išgirstos istorijos tik sustiprino mintis ir suteikė drąsos imtis gaminti karstukus ir vienkartines transportines dėžes gyvūnams. kad atsisveikinimas su augintiniu būtų jaukesnis.

Aukštojo mokslo diplomus įgijęs VGTU ir VU (TVM) universitetuose, pašnekovas savo darbinę veiklą pradėjo universiteto antrajame kurse – spaustuvėje. „Planavau pasimatuoti spaudos darbų vadybininko kėdę keletą mėnesių, tačiau užtrūkau dvidešimt dvejus metus. Joje daug išmokau ir pažinau daug puikių žmonių, kurie savo draugyste, patarimais ir palaikymu lydi mane iki šiol“ – pasakoja M. Jogėla, kurio pagrindinė veiklos kryptis buvo pardavimai.

Pasak M. Jogėlos, verslo idėja – iš kartono pagaminti karstukai gyvūnams – kilo visiškai atsitiktinai – lėmė keli įvykiai.

„Mes turėjome katytę vardu Zara,  kurią auginome aštuoniolika metų, atėjus laikui jai keliauti į amžinosios medžioklės plotus – kai ją užmigdė veterinarijos klinikoje  – mums ją atidavė  – batų dėžėje. Šis įvykis paliko labai slogius jausmus.  Negi nėra estetiškesnio ir jaukesnio būdo atsiimti gyvūno po užmigdymo iš veterinarijos? Po šio įvykio susimąsčiau, ką būtų galima padaryti, kad ši atsisveikinimo situacija būtų jaukesnė. Kadangi esu daug laiko praleidęs spaustuvėje ir turiu supratimą apie kartoną ir pakuotę – galvoje  gimė mintis – gaminti kartoninius, ekologiškus, karstukus gyvūnams“, – pasakoja apie šiuolaikišką pasirinkimą siekiant oriai išlydėti augintinius ir patogiai bei saugiai juos transportuoti.

Karstukai ir transportavimo dėžės gyvūnams

Pasikonsultavęs su pažįstamais veterinarais, M. Jogėla sulaukė tvirto palaikymo ir nusprendė imtis įgyvendinti savo idėją, dar po kelių pokalbių su veterinarijos klinikos gydytojais apie karstukus gyvūnams papildęs ir vienkartinėmis transportavimo dėžėmis, kurios skirtos ekstra atvejams, kai gyvūnus po operacijos ar kokios kitos intervencijos reikia saugiai parsigabenti namo ar parsivežant įsigytus gyvūnus zoo parduotuvėse bei veisyklose, kai dar neturi ar nežinai ko gali prisireikti augintiniui.

Verslo įkūrėjas sako iki šiol sulaukiantis didelio palaikymo ir padrąsinimų nesustoti. Visi, kurie turi gyvūnus ir net tie, kurie jų neturi  – sako, kad šis produktas reikalingas ir verslo idėja puiki.

Išmano darbą su popieriumi ir kartonu

Jogėla savo idėja labai tiki, ji jam patinka dėl savo prasmės ir gamybos subtilybių, nes gerai išmano tai, ką daro ­– visa jo darbinė veikla iki tol buvo susijusi su popieriumi ir kartonu.

„Tačiau ne visi keliukai rožėmis man nukloti, – pripažįsta, – prekyba nevyksta tokia apimtimi ir lengvumu kokį aš įsivaizdavau – reikia pasakoti ir  įrodinėti, kad tai kaip dabar yra – nėra geriausias variantas atiduoti gyvūną šeimininkui. Ir produkto žinomumas yra kol kas mažas. Manau tai yra pagrindinė didesnių pardavimų kliūtis.

Sunku yra suvokti ir susitaikyti su realybe – kai visiems tavo idėja ir produktas puikus – o pardavimai nesiekia užsibrėžtų tikslų. Sunkiausia ryte sėstis prie kompiuterio atsidaryti veterinarijos klinikų sąrašą ir pradėti skambinti būsimiems klientams. Tačiau tikrai žinau ir tikiu, kad po mažą žingsniuką į priekį ir rezultatai gerės. Darbai nudirbami juos dirbant.“

Bendradarbiauja su veterinarijos klinikomis

Prieš mėnesį laiko apie „Karstukus“ parašius vienam portalui, pagausėjo dėmesio produkcijai. M. Jogėla sulaukė skambučių iš Vokietijos ir Latvijos – dėl produkcijos prekybos šiose šalyse. Taip pat užmezgė ryšius dėl prekybos su Lenkijoje gyvenančiais lietuviais.

Kol kas savo produkciją platina veterinarijos klinikose – jos yra pagrindiniai klientai. Pasak pašnekovo, kaip ir visuose versluose su vienomis veterinarijos klinikomis pavyksta iškart susitarti, kitos ilgai galvoja, yra kurioms produkcija neįdomi – sako „30 metų dirbam be karstukų ir dar tiek pat dirbsim……“

Savo įmonėje dirba visus darbus

Verslininkas pasakoja, kad jo darbo diena įprasta kaip ir daugelio dirbančiųjų pardavimų srityje – klientų sąrašas, pasiūlymų siuntimas, telefoniniai skatinamieji skambučiai, produkcijos pristatymas klientams.

„Savo įmonėje dirbu visus darbus – esu atsakingas už visus procesus nuo gamybos pradžios iki sąskaitos išrašymo. Taip pat esu atsakingas už tvarką ir švarą mano gamybinėse patalpose – garaže ir sandėliuke“, – šypsodamasis papildo pašnekovas, savo gaminius reklamuojantis Facebook gyvūnų augintojų grupėse. Jis įsitikinęs, kad  kuo daugiau žmonių žinos apie jo produkciją – tuo daugiau šansų, kad veterinarijos klinikose, esant reikalui paprašys įsigyti šių produktų.

„Esu savo rogėse“

Karstukų gamybos procesas truko keletą mėnesių – daugiausia laiko užėmė konstrukcijų braižymas ir bandymai. Po šimtų bandymų buvo nuspręsta, kad gaminiai atitinka lūkesčius ir įsivaizdavimą. Turint brėžinius ir baigus bandymus, produkciją pagamino per keletą savaičių. Po to dar kelias savaites truko klijavimo ir pakavimo darbai, kol produkciją buvo galima rodyti ir pristatyti.

„Klaidų pavyko išvengti – manau, pasitarnavo didelė spaustuvinė patirtis. Esu „savose rogėse“, kuriomis nebaisu lėkti dideliu greičiu – nors iki didelių apimčių reikės dar padirbėti“, – reiklus sau M. Jogėla, skatinantis ir kitus: „Jei jauti, kad gimusi idėja tau tinka, patinka ir neapleidžia ilgiau nei visos kitos iki šiol svarstytos – nepaleisk jos – imkis veiklos. Jei manai, kad kažko neišmanai ar gali nepavykti – vis tiek daryk, nes, aš manau, geriau daryti netobulai nei nieko nedaryti tobulai“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.