...

Įnirtinga konkurencija neatbaidė nuo spaustuvės įkūrimo

Verslas

2019.12.11

Autorius: BZN Start

Temos: .

Įnirtinga konkurencija neatbaidė nuo spaustuvės įkūrimo

Donatas Jukna ir Vilija Karvauskienė Asmeninio albumo nuotr.

Reklamos spaudos rinka itin įtempta. Paslaugas siūlo daugybė stambesnių ir smulkesnių įmonių, tačiau tai prieš dvejus metus neišgąsdino Donato Juknos ir Vilijos Karvauskienės. Patikėję, kad gali konkuruoti operatyvumu ir paslaugų kokybe, jie įkūrė sėkmingai veikiančią spaustuvę „Yzy Print“.

Noras tobulėti

Minčių apie nuosavą spaustuvę verslininkams kilo dar dirbant samdomą darbą kitoje spaudos kompanijoje. „Įmonę „Yzy Print“ įkūrėme kartu, nes prieš tai dirbome kitoje reklamos spaudos įmonėje. Supratome, kad nebeturime kur tobulėti ir augti, todėl savo norus ir svajones realizuoti nusprendėme pradėję nuosavą verslą. Vienas labiau nusimano techniniais, įrenginių priežiūros klausimais, o kitas turėjo nemažai patirties bendraujant su klientais, vykdant pardavimus“, – pasakoja V. Karvauskienė.

Jai antrinantis D. Jukna priduria, kad startuoti pastūmėjo noras būti nepriklausomiems: „Ryžomės kartu pradėti verslą, nes sutapo mūsų požiūris į verslą, norėjome pabėgti nuo įprastos samdomo darbuotojo rutinos ir būti nepriklausomi, įgyti absoliučią veiksmų ir sprendimų priėmimo laisvę.“

Spartus augimas

Verslininkai prisimena, kad spaustuvės įkūrimo pradžioje net negalvojo apie tai, kokias pajamas ir kada ims generuoti verslas. Visgi praėjusiais metais komandai pavyko pasiekti 200 tūkst. eurų apyvartą, o šiemet tikimasi dar daugiau ir kuriami ambicingi planai.

„Šiais metais prognozuojame dar didesnę apyvartą, nes jau rugpjūtį buvome perkopę 200 tūkst. ribą. Nors mūsų administracinės ir gamybinės patalpos kol kas yra vienoje erdvėje, tačiau esame išsiplėtę dvigubai ir, pradėję nuo 68 kv. m patalpos, šiandien dirbame 300 kv. m erdvėje. Planuose – naujas, erdvus biuras ir komandos plėtimas“, – atskleidžia pašnekovas.

Būtent komanda įvardijama kaip šio verslo esminė dalis. „Esame įsitikinę, kad įmonės, kuriose nėra vieningos komandos, branduolio, ilgai rinkoje neišsilaiko ir išsibarsto. Todėl, prieš kurdami verslą, siekėme ne tik realizuoti save reklamos srityje, bet ir formuoti tvarią komandą, kuri dirbtų išvien kaip kumštis. Šiandien džiaugiamės stebėdami rezultatus. Nors mūsų komanda nedidelė, dirbame šešiese, tačiau esame kaip viena didelė šeima, kur vieni kitiems padedame, kartu sprendžiame iškilusius sunkumus ir nebijome klausti, nes visuomet sulaukiame pagalbos ir patarimų“, – tikina V. Karvauskienė.

Konkurencijai būtinas greitis

Spaudos pasaulis – negailestingas. Čia, anot pašnekovų, kiekvienas kovoja už savo klientą. Įkūrę spaustuvę verslininkai sutarė, kad sieks įgyvendinti visas klientų spaudos idėjas, tai darys greitai ir kokybiškai. Pradėję darbą jie sakosi supratę, kad būtent greitis ir kokybė yra vieni svarbiausių niuansų, kodėl klientai renkasi „Yzy Print“.

„Įnirtingai kovojant aršioje reklamos spaudos rinkoje, svarbiausi mūsų prioritetai yra ne tik aukšta gaminių kokybė, bet ir greitis, todėl į bet kokią užklausą visuomet stengiamės atsakyti labai operatyviai. Reklamos spaudos rinkoje dėl klientų vyksta atkaklios grumtynės ir dažniausiai laimi tie, kurie dirba ne tik kokybiškai, bet ir greitai, pirmieji atsako į užklausas. Tai kelia ir nemažai sunkumų, nes realybė tokia, kad dažniausiai įmonės užsakinėja spaudą, kurios reikėjo vakar, todėl sudėlioti darbus taip, kad spėtume laiku viską atlikti, yra didžiulis iššūkis. Taip pat reklamos spaudos rinka labai dinamiška, ji nuolat pildosi naujomis technologijomis, vis inovatyvesniais įrenginiais. Turime sekti naujausias tendencijas, atsinaujinti, kad būtume paklausūs“, – teigia D. Jukna.

Pasinaudojo galimybėmis

Paklausti apie finansinę verslo pusę, pašnekovai neslepia, kad jiems itin padėjo Lietuvoje verslui suteikiamos galimybės.

„UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) finansinis įskiepis mums padėjo iš esmės ir be jo šiandien apie verslą apskritai, ko gero, nekalbėtume. Nors kurdami verslą turėjome nemažą dalį santaupų pradinei investicijai į verslą, tačiau nepakankamai, todėl nusprendėme ieškoti kompetentingų konsultantų, kurie patartų finansiniais klausimais. Taip atradome INVEGOS siūlomas paramos priemones verslui. Pasinaudojome lengvatine paskola iš „Verslumo skatinimo fondo 2014–2020“, finansuojamo iš Europos socialinio fondo, ir įsigijome pirmuosius įrenginius, kurie buvo gyvybiškai reikalingi, kad galėtume nedelsdami pradėti savo veiklą. Taip įsigijome skaitmeninės spaudos mašinas, karšto folijavimo ir darbams po spausdinimo skirtą įrangą. Taip pat labai gera finansinė paskata panaudojus minėtos paskolos lėšas yra INVEGOS kompensacija už dalį darbo užmokesčio, mokamo mūsų darbuotojams pagal jų siūlomą priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“, – prisimena pašnekovė.

Linki žengti pamažu

Kliaudamiesi savo patirtimi ir įsitikinimais, verslininkai teigia, kad bendro sėkmės recepto kiekvienam verslui nėra, tačiau atskleidžia, kokiomis vertybėmis vadovaujasi patys, siekdami sėkmės.

„Vadovaujuosi taisykle: „Valgyk dramblį mažais kąsneliais, nes kitaip paspringsi.“ Tai reiškia, kad stengiuosi išskaidyti didelį darbą į daug mažų užduočių. Taip pat, norint sėkmingai dirbti, dar labai svarbu prisiversti atlikti ir nemėgstamus darbus“, – įsitikinusi V. Karvauskienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.