...

Įkurtas transporto startuolių verslo inkubatorius

Verslas

2020.03.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Įkurtas transporto startuolių verslo inkubatorius

Lietuvoje oficialiai diegiama transporto inovacijų aplinka, startuolių inkubatorius (angl. sandbox). Pradedantiesiems verslininkams bus suteikta išskirtinė prieiga prie „Kelių priežiūros“, „Lietuvos geležinkelių“ ir Lietuvos pašto infrastruktūros, duomenų ir ekspertų patarimų.

Saugią aplinką startuoliams išsibandyti savo turimas idėjas realiame pasaulyje sukūrė Transporto inovacijų centras, pritraukdamas ir kitas valstybines institucijas. Centro direktorius Julius Norkūnas pasakoja, kad iniciatyva siekiama skatinti inovacijų, taikomų transporto sektoriuje, kūrimą ir plėtrą Lietuvoje, taip pat jų diegimą valstybinėse įmonėse.

„Šios įmonės konkuruoja su privačiu verslu, todėl turi pateikti savo klientams kuo daugiau pridėtinės vertės naujovių. Svarbu, kad valstybinės įmonės bendradarbiautų su technologiškai pažangiais startuoliais, o pastariesiems reikalinga jų infrastruktūra, duomenys ir ekspertų įžvalgos. Taigi sukurtas inkubatorius sujungs šiuos du verslo pasaulius“, – teigia J. Norkūnas.

Jau išbandyta

Prieš oficialiai pristatant „smėlio dėžės“ platformą, ją jau išbandė pirmasis startuolis „ZitiCity“ – paskutinės mylios pristatymo sprendimas, pagrįstas dalinimosi ekonomika. Kartu su Lietuvos paštu jie sukūrė bandomąją tos pačios dienos siuntinio pristatymo versiją. 

Kuriant iniciatyvą, idėjų semtasi iš Europos pavyzdžių. Pirmieji transporto inovacijų „smėlio dėžės“  modeliai Europoje veikia keletą metų. Vieni žinomiausių pavyzdžių: Vokietijos geležinkelių bendrovės „Deutsche Bahn“ „DB Mindbox“, BMW „Startup Garage“, Izraelio „Drive“.

„Užsienio patirtis rodo, kad viena įmonė, kurianti savo srities bandymų aplinką, greitai susiduria su idėjų trūkumu, o daugiadalykė programa siūlo daugiau galimybių novatoriams. Be to, kai kurias idėjas galima įgyvendinti daugiau nei vienoje įmonėje, todėl su mūsų pagalba pradedantieji gali patekti į tris skirtingas įmones“, – aiškina J. Norkūnas.

Laukiama paraiškų

Pradedantieji verslininkai, norintys dalyvauti „smėlio dėžėje“ ir išbandyti savo inovatyvius produktus bei paslaugas, turi pateikti paraišką Transporto inovacijų centro svetainėje.

Į naują rinką ateinantys startuoliai kurs bandomąją savo produkto ar paslaugos versiją, o valstybinių įmonių specialistai pritaikys infrastruktūrą bandymams atlikti. „Smėlio dėžė“ suteiks daug laisvės klysti ir mokytis iš savo klaidų. 

Dalyvaujančioms įmonėms nebūtina turėti visiškai veikiančių produktų. Be to, įsitraukdami į inkubatoriaus programą, startuoliai gaus konsultacijų ir ekspertų patarimų, taip pat pagalbą pritraukiant naujų investicijų.

Tikimasi, kad šiais metais transporto inovacijų aplinkos programoje dalyvaus mažiausiai 10 startuolių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.