...

Įkūrė kavinę ant jūros kranto

Verslas

2020.01.08

Autorius: Lukas Paškevičius

Temos: .

Įkūrė kavinę ant jūros kranto

Viena iš kavinės „Ateik Ateik“ įkūrėjų G. Uselienė Asmeninio albumo nuotr.

Iš Klaipėdos rajono kilę Guoda ir Rimvydas Useliai pasakoja, kaip prieš kelerius metus atidarė kavinę-barą Ateik Ateik“, kurį galima rasti netoli Klaipėdos šiaurinio molo. Pora sako vis dar puikiai pamenantikad pačioje pradžioje patys daug neišmanė ir nemokėjo, tačiau pasiskirstė darbus ir, padedami artimiausių draugų, pradėjo statybas ir įkūrė tai, apie ką gana ilgai svajojo– kavinę ant jūros kranto.  

Paaugliškas įkvėpimas 

Verslo įkūrėjai pasakoja, kad anksčiau toje pačioje vietoje, kurioje šiandien yra jų kavinė, prekiavo Guoda. Iš mažo automobilio tuo metu mergina pardavinėjo kavą, tačiau jai labai nesisekė. Pora atskleidžia, kaip tuomet kilo mintis čia atidaryti kavinęVieną žiemos vakarą vaikštinėjome ir sumąstėme, kad toje vietoje galėtų stovėti kavinė. Tai buvo visiškai paaugliška inspiracija, nes buvo draugų ir nebetilpome ant šaligatvio, reikėjo stogo, norėjome pabūti prie jūros, o tinkamos vietos nebebuvo. Nedelsdami ėmėme veikti ir su bendraminčių pagalba tai padarėme. Norėjome parodyti, kad galima net ir žiemą ar per lietų eiti prie jūros, skaityti knygą ir aktyviai leisti laisvalaikį.“  

Verslininkai pasakoja, kad apie savo idėją prieš pradedant kavinės statybas aplinkiniams neužsiminė: Pradžioje nieko nesakėme, kol nežinojome, kad tai tikrai bus įgyvendinta. Žinoma, buvo ir skeptiškų vertinimų, tačiau viską darėme ne dėl pinigų. Sakėme, kad blogiausiu atveju nešvęsime vestuvių arba jos vyks būtent toje vietoje, kurią savo rankomis statome. Jos ir įvyko, tačiau ne ten, nes blogiausio scenarijaus nesulaukėme. Šiandien dar puikiai atsimenu, kad pačioje pradžioje patys nieko nemokėjome, tačiau pasiskirstėme darbus ir pradėjome. 

Startas įvyko, tačiau žmonių nesulaukė 

Kai darbai buvo baigti, vieną rytą atėjome ir pamatėme, kad kavinė jau pastatyta, o žmonių dar nėra. Dėl to pradėjome ruoštis oficialiam startui. Jis įvyko drauge su mums puikiai pažįstamais žmonėmis. Mes surengėme savo gimtadienį, pasikvietėme giminę ir įvyko atidarymas. Padėkojome savo draugams ir tėvams, kurie mums padėjo įgyvendinti svajonę, tačiau kitą rytą pamatėme, kad pliūpsniai žmonių neateina. Tuomet galvojome, kaip reikia žmonėms parodyti tokią nuostabią vietą. Dabar, praėjus keleriems metams nuo starto, klaipėdiečiai jau tikrai žino šią vietą“, – džiaugiasi jaunuoliai.  

Verslininkai pabrėžiakad anksčiau tokios vietos, kuri būtų orientuota į jauną žmogų, nebuvo: Mūsų vizija buvo tokia, kad pirmiausia kavinė turi būti skirta klaipėdiečiui, kuris jaustųsi jaukiai, neįpareigojamai ir atrastų šiuolaikišką vietą. Klaipėdoje anksčiau nebuvo tokios vietos, kuri būtų orientuota į jauną žmogųtodėl norėjome tokią situaciją ištaisyti. Žinoma, negalime sakyti, kad konkurencijos nebuvo, tačiau mes stengiamės ne konkuruoti, o bendradarbiauti su kitais verslininkais. Ir į mus žiūrėjo gana palankiai. Jei ne jaunas ir veržlus žmogus, tada kas kurs ateitį Klaipėdoje? Mes į kiekvieną pasisveikinimą įdedame kuo platesnę šypseną, stengiamės, kad kiekvienas klientas pasakytų, jog čia atrado kitokį apsilankymą nuo pat pirmojo pasitikimo. Stengiamės ir su kiekvienu klientsusipažinti, norime išgirsti pasiūlymų ar pastabų. Klaipėdoje klientai yra tikrai geranoriški, dažnai pasako, kas patiko ar ko norėtų kitaip. Be to, miestas yra gana mažas, kad nepažinotum žmonių, ypač tų, kurie ateina antrą kartą“, – mintimis dalijasi pora.  

Iššūkiai veda sėkmės link 

Kalbėdami apie sunkumus, pašnekovai atkreipia dėmesį į dabar vykdomą alkoholio draudimą nestacionariose lauko kavinėse: Didžiausias sunkumas per visą mūsų veiklos laikotarpį yra būtent šiuo metu, nes politikai uždraudė prekiauti alkoholiu nestacionariose kavinėse. Mes manome, kad tai perteklinis alkoholio draudimasnes nuo alkoholio priklausomi žmonės kavinėse nesilanko arba nėra aptarnaujami. Taip pat nesuprantame, kodėl šalia esančios stacionarios kavinės alkoholį pardavinėti gali ir net stiprųjį. Kur ir koks šio įstatymo tikslas? Mums, gimusiems ir augusiems nepriklausomoje Lietuvoje, draudimai be pasirinkimo neatrodo geriausias sprendimas.“  

Žinoma, mes manome, kad lengva neturėtų būti, esame visuomet pasiruošę iššūkiams, o jie mus lydi sėkmės link. Anksčiau galvodavome, kad žodis sėkmė yra nusileidęs iš dangaus, tačiau supratome, kad tai yra didelis darbas. Judėti sėkmės link padeda ir žmonės, mūsų kolektyvas yra varomoji jėga, ypač tuomet, kai būna sunkių dienų, tuomet būtent jie mus visus skatina judėti į priekį, – sako G. Uselienė. 

Kadangi tai sezoninis darbas, kavinės Ateik Ateik“ komandą sudaro apie dešimt žmonių vasarą, o žiemos sezonu kavinėje darbuojasi keli asmenys. Verslininkai atskleidžia, kad dažnai į darbą priima žmones, kurie neturi patirties, kuriems tai būtų pirmoji darbovietė, tačiau po kurio laiko jie tampa savo srities žinovais. 

Pajūryje egzistuoja ir žiemos sezonas 

Ar pučia audra, ar lietūs lyja, komunikuodami socialiniuose tinkluose Ateik Ateik Useliaistengiamės pabrėžtikad mes dirbame. Vienas mūsų tikslų yra, kad mes visuomet dirbtume, kad čia bet kuriuo metu užėjęs žmogus mus rastų. Mes pradėjome šią veiklą tam, kad turėtume ką veikti, kad kurtume pridėtinę vertę aplinkai. Taip pat esame tie, kurie sako, kad egzistuoja ne tik vasaros, bet ir žiemos sezonas. Viskas yra tik mūsų pačių rankose“, – atskleidžia kavinės įkūrėjai.  (nuotr. dešinėje)

Stenkitės dėl kitų 

Klaipėdiečiai pasakoja, kad kiekvieną dieną ieško didesnės vizijos, tačiau svajoja atsargiai: Kiekvieną rytą ieškome, ką galime nuveikti daugiau, tačiau sakoma, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi.“ 

Galvodama, ko palinkėti pradedantiesiems verslininkams, pora atskleidžia, kad verslo paslaptis yra stengtis daryti kažką dėl kitų. Jei stengsitės daryti viską dėl klientų ir darbuotojų, tada galimybė, kad pavyks, bus didesnė. Pasitikėkite savo jėgomis ir žingsnis po žingsnio pasieksite užsibrėžtų tikslų“, – linki kavinės Ateik Ateik“ įkūrėjai G. ir R. Useliai. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.