...

Įkūrė aromaterapijos studiją Jonavoje ir lipdo aromatines lempas

Verslas

2022.01.14

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: .

Įkūrė aromaterapijos studiją Jonavoje ir lipdo aromatines lempas

Gražina Norvilienė Asmeninio albumo nuotr.

Aromaterapija susidomėjusią Gražiną Norvilienę aplankė mintis, kad reikėtų kurti studiją Jonavoje, nes čia nieko panašaus nėra. Įkūrusi studiją, Gražina ieškojo aromatinių lempų, dar vadinamų aromalempomis, o neradusi nusprendė nusilipdyti pati. Rezultatas – e.parduotuvė „Kvapų sode“, kur parduodamos rankų darbo aromatinės lempos ir eteriniai aliejai.

Dvidešimt metų valstybės tarnyboje dirbusi Gražina sako, kad atėjo laikas, kai darbas nebedžiugino, nebeteikė pasitenkinimo, norėjo kažko artimesnio sielai. Išėjusi iš darbo, G. Norvilienė visą laiką skyrė kelių metukų trynukams, namams ir pradėjo po truputį ieškoti savęs. Pašnekovė prisimena, kad visuomet buvo gamtos vaikas, vaikystėje vasaras leido kaime tarp gyvūnų, augalų, rinko vaistažoles. Ją domino sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba, sportas, tad pradėjo lankytis įvairiuose seminaruose apie vaikų auklėjimą ir saviugdą, domėjosi ir įvairiomis kitomis temomis.

Klinikinės aromaterapijos link

„Kvapai – eterinių aliejų forma – į mano gyvenimą įsiveržė staiga ir labai galingai kartu su emocijų paleidimo praktika. Tuomet tai palietė mane labai giliai, atvėrė žaizdą, kuri buvo seniai negydoma. Tai buvo kitokio gyvenimo pradžia, labai susidomėjau, kaip stipriai gali paveikti kvapas, ką jis padarė, kad manyje pajudėjo daugiau nei dvidešimt metų slypėję pamiršti jausmai. Tada ėmiau gilintis į eterinių aliejų savybes, poveikį, cheminę sudėtį. Pradėjau mokytis ir vieną dieną išgirdau vidinį balsą, aplankė mintis, kad turiu įkurti studiją Jonavoje, nes čia nieko panašaus nėra, o aš iš patirties žinau, kad tai kelias, kuris gali padėti daugeliui žmonių. Taip įkūriau studiją „Kvapų sode“ ir ypatingai aukštos kokybės eterinių aliejų e. parduotuvę tuo pačiu pavadinimu“, – prisimena G. Norvilienė.

Žingsnis po žingsnio Gražina ėjo į priekį, domėjosi ir gilinosi į žmogaus anatomiją, psichologiją, fitoterapiją, gydomąją mitybą, kinų mediciną, dr. Edwardo Bacho žiedų terapiją ir suprato, kad jai artimiausia klinikinė aromaterapija, kurią dabar ir studijuoja. Jai patinka padėti žmonėms, ruošti mišinius, kurti sinergijas, atrinkti eterinius aliejus, kurie suteiks geriausią poveikį esant tam tikram negalavimui. Įdomu ruošti botaninę kosmetiką individualiai, pagal konkretaus žmogaus odos poreikius. Gražina sako, kad tai suteikia didžiulį pasitenkinimą.

Neradusi tinkamos, pradėjo lipdyti aromalempas

„Mano tikslas – padėti žmonėms suvokti, kad eteriniai aliejai nėra žaisliukas, juos reikia naudoti atsakingai. Norint gauti visokeriopą naudą, reikia žinoti bent pagrindinius naudojimo principus arba tartis su specialistu. O šiaip esu sveiko gyvenimo būdo entuziastė ir per savo patirtis ieškau kelių, būdų, įrankių, kaip, derinant sveiką mitybą, judėjimą, santykius, švarias mintis, gerą nuotaiką, gyventi kokybišką gyvenimą be ligų. Eterinius aliejus naudojant tikslingai, žinant ir mokant visus niuansus, galima išsilaisvinti ne tik iš nerimo, nemigos, pervargimo, peršalimo, bet ir iš rimtų lėtinių ligų“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Kai pradėjo veiklą, visos aplinkybės rodė, kad einama teisingu keliu. Patalpos studijai atsirado labai greitai ir lengvai. Ekologiškų, kokybiškų eterinių aliejų tiekėją Gražina jau turėjo. Tai prancūzų kompanija, kuri pati distiliuoja augalus, tad prekės gaunamos tiesiogiai iš gamintojo, su visais reikalingais sertifikatais. G. Norvilienė primena, kad Prancūzija – aromaterapijos lopšys, ten galioja labai griežti reikalavimai kokybei, nes jų chemotipai aiškiai apibrėžti, kad būtų galima naudoti saugiai ir efektyviai. Laboratorijos profesinė etika pagrįsta pagarba žmogui ir gamtai, o tai natūraliai paskatino dirbti tik su sertifikuotais, ekologiškais produktais. Ekologiškumą patvirtina keli sertifikatai: AB, „Quality France“, HECT, HEBB, „Agriculture UE“. Tai reiškia, kad nei auginant, nei apdorojant bent dalį sudėtyje esančių žaliavų, nenaudojamos jokios cheminės medžiagos ar pesticidai.

Aromaterapijos specialistė prisimena tik vieną sunkumą, kuris ją buvo ištikęs: „Ieškojau molinės aromatinės lempos eteriniams aliejams garinti ir nieko gero neradau, nes visos buvo labai žemos, vos 6–8 centimetrų. Dubenėlis vandeniui iš viso juokingas, jame tilpo gal 20–30 ml vandens. Tokioje lempoje eteriniai aliejai pradeda degti, nes vanduo išgaruoja labai greitai. Tuomet kilo mintis pačiai nusilipdyti teisingą, aukštą lempą. Ir štai po kelių metų lipdymo praktikos šiandien mano gaminiai jau puikuojasi daugybėje namų. Šildo jaukia žvakelės liepsna, molio šiluma, eterinių aliejų aromatu. Nors dabar labai paplitę ultragarsiniai difuzoriai, bet tikrai yra žmonių, kurie vertina rankų darbą, molio ir liepsnos skleidžiamą šilumą.“

Nors investicijos nemažos, veikla džiugina

Parduotuvės „Kvapų sode“ steigėja sako, kad „Facebook“ paskyroje pateikia daug informacijos, naudojasi ir mokama reklama, bet ji kainuoja nemažai. Turėdama nedidelį verslą, negali sau leisti daug investuoti į reklamą. G. Norvilienė pripažįsta, kad didžiausios investicijos yra patys eteriniai aliejai. Kokybiškas produktas turi kainą. O kur dar studijos nuoma kas mėnesį, komunaliniai mokesčiai, baldai studijai, buteliukai, stiklinaitės, svarstyklės, įvairios smulkmenos, dekoracijos. Susidaro nemaža suma, kuri finansiškai dar tikrai neatsipirko. Vis dėlto Gražina jaučiasi laiminga, kad turi darbą, kuris teikia didelį džiaugsmą. Labai džiugina tai, kad po edukacijos moterys dėkoja, sako, jog čia jos atsipalaiduoja ir pamiršta visus rūpesčius, jaučia labai gerą atmosferą ir visuomet mėgaujasi nuostabiais aromatais.

Aromaterapijos specialistė ir verslininkė G. Norvilienė ateityje planuoja veiklą vystyti, galvoja apie bendrus projektus su kitais verslais. Gražina tikisi, kad ateitis atpūs naujų vėjų ir primena dao filosofiją: „Mokomės ne dėl savęs. Žinios turi tekėti ir harmonizuoti pasaulį.“

Lempa aliejus

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.