...

Idėja, sujungianti meną ir verslą

Verslas

2015.10.14

Autorius: BZN start

Temos: .

Idėja, sujungianti meną ir verslą

Internetinės paveikslų galerijos „Paveikslaiantdrobes.lt“ sumanytojas Asmeninio archyvo nuotr.

Internetinės paveikslų galerijos „Paveikslaiantdrobes.lt“ sumanytojas panevėžietis A. Š.(24) rado būdą, kaip sumažinti atotrūkį tarp dailininkų ir norinčiųjų įsigyti paveikslų. Apie tai, kaip kilo mintis sujungti meną su verslu, kalbamės su šio projekto iniciatoriumi.

Netikėtai atrasta niša

Sumanymas kurti paveikslų ant drobės internetinį projektą A. Š. kilo užsimanius pagražinti savo kambarį. Kai atsibodo tuščios baltos sienos, vaikinas nusprendė įsigyti paveikslą, kurį galėtų pasikabinti savo kambaryje. Vis dėlto tąkart A. Š. paveikslo neieškojo internete, o susisiekęs su drauge pasiteiravo, ar ji galėtų jam nutapyti paveikslą pagal užsakymą.

„Norėjau padaryti geriau, veiksmingiau ir vartotojui pigiau, nei yra dabar“

Vaikinas atskleidžia, kad po kurio laiko, kai paveikslas jau kabėjo jo namuose, jam kilo mintis pasidomėti, ar internete jis galėtų rasti panašių paveikslų. Pradėjęs ieškoti daugiau informacijos, A. Š. išvydo dabartinę internetu parduodamų paveikslų situaciją. Paaiškėjo, kad rinkoje egzistuoja tik viena pagrindinė internetinė paveikslų galerija, kurios vykdomoje veikloje pašnekovas įžvelgė tam tikrų trūkumų ir silpnų vietų. Pagaliau vaikinui kilo mintis sukurti vartotojui patogesnę platformą. Išanalizavęs rinką, apklausęs būsimus pirkėjus ir išsiaiškinęs, ko jie nori ir kas jiems patinka, A. Š. nusprendė sukurti elektroninę paveikslų galeriją. „Norėjau padaryti geriau, veiksmingiau ir vartotojui pigiau, nei yra dabar“, – pasakoja A. Š.

Dailininkai – tai verslo partneriai

Pagrindiniai A. Š. pradėto verslo partneriai yra dailininkai, patikėję šiuo sumanymu ir sutikę bendradarbiauti bei pardavinėti savo paveikslus. Projekto sumanytojas įsitikinęs, kad be šių verslo partnerių nebūtų ir paties projekto. „Norėtųsi papasakoti romantišką istoriją, kaip netikėtai susitikau su jais kavinėje ar mieste, tačiau taip nėra, nes reikėjo sėdėti ir ieškoti jų kontaktų, rašyti ir skambinti jiems, – atskleidžia idėjos autorius. – Žinojusieji, kad kažką darau, pagyrė ir davė patarimų, o kiti nežinojo, nes mane domino tik dviejų grupių žmonės: dailininkai ir norintieji įsigyti paveikslų.“

Internetinės galerijos „Paveikslaiantdrobes.lt“ sumanytojas taip pat jaučiasi dėkingas savo kaimynei, davusiai daugiausia patarimų ir suteikusiai motyvacijos. Pašnekovas džiaugiasi, kad šis verslas įdomus, nes tenka bendradarbiauti su labai įdomiomis asmenybėmis – kiekvienas dailininkas yra individualus ir turi ką papasakoti.

A. Š. teigia, kad konkurencija jo negąsdina, nes, pateikiant išskirtinę paslaugą ir siūlant ką nors nauja, galima atsiriekti rinkos dalį. Pašnekovas įsitikinęs, kad pagrindinis šio projekto išskirtinumas ir pranašumas – tai supaprastintas pirkimo procesas, greito pristatymo užtikrinimas, galimybė pirkti per mobilųjį telefoną ir pigesni paveikslai.

Pasimokė iš klaidų

A. Š. atskleidžia, kad didžiausias ir brangiausias išteklius, kurio prireikė kuriant šį projektą, yra laikas. Pasak pašnekovo, taip pat prireikė kelių šimtų eurų, o pagrindinės išlaidos dabar tenka reklamai, kurios, tikimasi, atsipirks per 3–6 mėnesius. Internetinės galerijos sukūrimas nebuvo pirmas e. prekybos verslas, kurio ėmėsi A. Š., todėl šio projekto sumanytojas jaučiasi pasimokęs iš ankstesnių klaidų. „Greičiausiai klaidų bus ir šįkart, tačiau kol kas jų dar nepastebėjau arba jos neišlindo“, – sako pašnekovas. Jis įsitikinęs, kad svarbiausias dalykas, kurio jį išmokė ankstesni verslai, tai, prieš pradedant įgyvendint idėją, ištirti rinką, pabendrauti su klienais ir išsiaiškinti jų poreikius.

Linkėjimas startuoliams

Internetinės galerijos „Paveikslaiantdrobes.lt“ sumanytojas pataria startuoliams susirasti specifinę sritį ir atrasti, ką joje galima būtų padaryti geriau, užuot bandžius sukurti ką nors grandioziška, kas pakeistų pasaulį, nes dideliems užmojams reikia didžiulės patirties ir tai pasiseka tik vienetams. Vis dėlto pašnekovas pabrėžia, kad svarbiausia yra tiesiog imti ir daryti, nes tai, kas veiksminga vienu atveju, gali neveikti esant kitoms aplinkybėms, o rinkos tyrimas ne visada atskleidžia vyraujančias tendencijas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.