...

Idėją startuoliui pasufleravo nepasitenkinimas kurjerių tarnyba

Verslas

2021.06.30

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Idėją startuoliui pasufleravo nepasitenkinimas kurjerių tarnyba

Pandemija pakeitė visuomenės apsipirkimo įpročius – pirkimas persikėlė į virtualią erdvę. Tad pristatymas, t. y. kurjerių paslaugos, tapo viena svarbiausių apsipirkinėjimo proceso dalių. Tačiau kuo daugiau užsakymų, tiekėjų ir kurjerių paslaugas teikiančių įmonių, tuo daugiau ir nesusipratimų. Su tuo asmeniškai susidūręs kaunietis verslininkas Arūnas Klimas (34) nusprendė išspręsti problemą sukurdamas startuolį „VienasAdresas.lt“.

„Idėja šiam projektui atsirado susidūrus su ne iš pirmo karto, netinkamu laiku pristatomų arba iš viso nepristatomų siuntų problema. Tarkime, gaunate žinutę apie bandytą pristatyti siuntą nurodytu adresu, tačiau gavėjas nerastas namuose, nors visą laiką buvote namuose. Tokios ir panašios situacijos, kai ne kurjeriai ar pristatymo tarnybos ieško tavęs, o tu ieškai jų ir savo siuntos, privedė prie akivaizdžios išvados – taip būti neturėtų. Tada ir gimė mintis sukurti vieną centralizuotą punktą, kuris bus visada pasiekiamas ir gerai žinomas visiems kurjeriams. Į jį gaunate visas savo siuntas, nesvarbu, esate namie ar ne“, – apie idėjos gimimą pasakojo startuolio įkūrėjas A. Klimas.

Visos siuntos vienu metu

Anksčiau internetu pirkdavome ir siuntą gaudavome kartą per mėnesį ar net rečiau, o dabar per dieną galime sulaukti net kelių siuntų iš skirtingų kurjerių. Tai tampa kasdiene rutina, deja, bet vis dar keliančia galvos skausmą klientams. Dažnas yra susidūręs su atvejais, kai nespėjus grįžti namo kurjeris perkelia pristatymą kitai dienai; siuntėjui netyčia sumaišius pašto kodą, siunta irgi nepasiekia gavėjo reikiamu metu arba paprašius kurjerio siuntą palikti artimiausiame paštomate, prasideda jos gaudymas po miestą, nes artimiausias paštomatas būna perpildytas ir pan.

„Siuntų punktas „VienasAdresas.lt“ išsprendžia šias problemas – siuntos gavėjas gali nesukti galvos dėl siuntos priėmimo derindamas savo buvimo vietą prie kurjerio lokacijų grafiko, taip pat ir laiko. Užsakęs siuntą ir nukreipęs ją į „VienasAdresas.lt“ centrą, gavėjas gali būti nors ir kitame pasaulio gale, žinodamas, kad jo siunta bus pasirūpinta“, – privalumus vardija įkūrėjas A. Klimas. 

Papildomas visų siuntų nukreipimas į vieną adresą – gavėjo laiko taupymas. Centralizuotame siuntų punkte sukauptas siuntas jis galės atsiimti vienu kartu. „Gavėjas gali ne tik pats atsiimti sukauptas siuntas „VienasAdresas.lt“ punkte, tačiau ir užsisakyti paslaugą jas visas vienu kartu gauti į namus būtent tada, kada jam patogu“, – sako A. Klimas ir pabrėžia, kad startuolio esmė – kaip įmanoma labiau prisitaikyti prie kliento poreikių. 

Užtikrinamas siuntų saugumas

Verslininkas nurodo ir kitą itin svarbią ir dažnai pamirštamą siuntų proceso dalį – draudimą. Ne kiekvienas pardavėjas, siųsdamas siuntą pirkėjui, ją apdraudžia. Taigi, jei siunta pasimeta arba netyčia sugadinama, pardavėjas neprisiima atsakomybės atlyginti nuostolius pirkėjui. 

„Siuntų punktas „VienasAdresas.lt“ prioritetu laiko atgabentos siuntos būklę, tad mes patys nusprendėme prisiimti atsakomybę ir garantuoti siuntos saugumą. Kiekvieną siuntą draudžiame iki šimto eurų, o esant poreikiui suteikiame galimybę draudimo sumą pasididinti iki tūkstančio dviejų šimtų eurų“, – sako A. Klimas.

Planuoja plėtrą

Šiuo metu startuolio centrinis siuntų punktas įsikūręs Kaune, tad paslaugos teikiamos Kaune ir Kauno rajone, tačiau didėjant paslaugos vartotojų kiekiui netolimoje ateityje „VienasAdresas.lt“ planuoja plėsti paslaugas ir suteikti prieigą visoje šalyje.

Anot A. Klimo, sunkiausia dalis kuriant startuolį – viską iškomunikuoti tinkamai ir aiškiai. Verslininkas įsitikino, jog tai lemia sėkmę tiek su klientais, tiek su investuotojais.

„Visą tai turi padaryti kaip įmanoma glausčiau ir informatyviau, nes kiekvienas vertina savo laiką ir jo tau gali skirti ribotą kiekį, per kurį ir reikia pasiekti savo klientą“, – pasakoja A. Klimas, greta pasidžiaugdamas, kad neseniai veiklą pradėjęs, keturis darbuotojus turintis startuolis jau spėjo pritraukti verslininkų susidomėjimą ir tikisi sulaukti pirmųjų investicijų.

Linki veikti

Pats ne taip seniai ėmęs žengti verslo auginimo keliu, kitiems pradedantiesiems A. Klimas linki daugiau ryžto ir tikėjimo savimi.

„Pradedantiesiems verslą noriu palinkėti daugiau ryžto daryti, bandyti ir paversti mintis realybe, nes tik taip galima įsitikinti, ar tavo mintys kažko vertos, ar jos įdomios ir patrauklios tik tau vienam, ar mažam žmonių būreliui. Galų gale – kuo daugiau darysi, tuo daugiau ir padarysi bei pasisekimo galimybė bus didesnė. Neretai tik bedarant atrandi tikslią kryptį, kuria linkme geriausia pakreipti savo idėjos vystymą, kam buvai aklas galvojimo stadijos metu. Galvotojų yra, reikia darytojų“, – įsitikinęs pašnekovas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.