...

Geriausi šventinės atributikos verslo patarėjai – vaikai

Verslas

2022.01.25

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Geriausi šventinės atributikos verslo patarėjai – vaikai

Ugnė Raudytė-Daubarienė Asmeninio albumo nuotr.

Antrus metus veikiančios šventinės atributikos ir dekoracijų elektroninės parduotuvės „Tūza ir Taraila“ steigėja, klaipėdietė Ugnė Raudytė-Daubarienė (33) derina šeimos gyvenimą ir savo sukurtą verslą. Mažamečius pametinukus Albertą (3) ir Elžbietą (2) auginanti Ugnė rūpinasi, kad viską, ko reikia puošniai šventės dienai, būtų galima rasti vienoje vietoje.

Smalsi ir kūrybinga

Baigusi Klaipėdos „Varpo“ vidurinę mokyklą (dabar – „Varpo“ gimnazija), studijas Ugnė rinkosi pagal tai, kas labiausiai sekėsi. Taip buvo pasirinkti humanitariniai mokslai. Norėjo tapti žurnaliste, jau dešimtoje klasėje rašė straipsnius apie jaunimą Klaipėdos dienraštyje, už parengtus rašinius gaudavo tuo metu nemažą atlygį. Klaipėdoje studijuodama žurnalistiką, praktiką atliko „Vakarų ekspreso“ dienraštyje, „Balticum žinių“ tarnyboje, o paskutiniuose kursuose dirbo laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. „Gal todėl, kad esu labai komunikabili, smalsi, man visuomet norėjosi kažką kurti, ieškoti, atrasti! Patiko aktyvus gyvenimo būdas, niekada neįsivaizdavau savęs sėdinčios namuose ir nieko neveikiančios“, – pasakoja U. Raudytė-Daubarienė, kurios darbai vėliau nebuvo susiję su žurnalistika.

Pašnekovė dirbo darbų saugos įmonėje skyriaus vadove, studijavo edukologijos magistrantūroje. Toje įmonėje ji dirbo penkerius metus, o pastaruosius kelerius metus iki gimstant vaikams dirbo statybos bendrovės direktore. „Visi mano darbai buvo skirtingi, tačiau visi išmokė labai daug, – sako Ugnė. – Vienas iš svarbių patirtų dalykų yra tai, kad niekada nebūna lengva, visur reikia įdėti daug pastangų, mokytis, įsiklausyti į darbuotojų ir kolegų norus bei lūkesčius. Visuomet labai daug mokausi ir stengiuosi žinoti darbe net tai, kas man nepriklauso. Žinodama, kuo kvėpuoja mano darbuotojas, galiu priimti racionalius sprendimus, teisingai nuspręsti, kokias užduotis skirti, kiek tai laiko užtruks.“

Gyvenimo pokyčiai tapus mama

Gimus pirmam vaikučiui, veiklios moters gyvenimas visiškai pasikeitė. „Mūsų su vyru Dariumi tempas sulėtėjo, pirmą kartą tapę tėvais mėgavomės tomis mažomis pėdutėmis, daugiausia laiko skyrėme vaikui, o ne sau. Mane vyras vadindavo „Tarataila“, nes mėgstu bendrauti, o Albertuką vadino „Tarailiuku“, „Taraila“, – šypsodamasi apie šeimą pasakoja U. Raudytė-Daubarienė. – Albertukas savo pirmąjį gimtadienį sutiko jau su mažąja sesute Elžbieta. Mažoji gimė tokia putli, tai vyras ėmė vadinti ją „Tūzos“, „Tūzytės“ vardais.“

Pašnekovė dar pratęsia, kad pati yra iš gausios šeimos – augo trys sesės. Dabar visos gyvena Klaipėdoje, yra geriausios draugės, visos turi vaikų, tad visuomet rengiamos didelės gimtadienio šventės.

Tai, ko pritrūko gimtadienio temai, susirado pati

Kai daug švenčių, prieš kiekvieną vis tekdavo galvoti, kokia bus tema, ir… nusivilti ją sugalvojus, nes nepavykdavo rasti šventinės atributikos… Taip vieną vasarą, per visų šeimos švenčių maratoną, U.Raudytei-Daubarienei kilo mintis: „Aš pati galiu susiradusi tiekėjus parduoti šventinę atributiką tokią, kokios nori mūsų visų vaikai ir kokios norime mes! Tad paklausiau vyro, ar jis pritartų idėjai sukurti e. parduotuvę su keliomis prekėmis ir pabandyti. Mano vyras visuomet palaiko mano mintis ir idėjas – tik pirmyn. Tad pradėjau paieškas vakarais, užmigdžiusi savo pametinukus. Ieškojau atributikos ir tardavausi su vaikais, ar jiems tokios patiktų, ką dar reikėtų užsakyti. Jie – mano geriausi patarėjai ir draugai!“

Pravertė bičiulio, IT specialisto, pagalba

Galvodama, koks galėtų būti švenčių dekoro parduotuvės pavadinimas, šeima norėjo, kad jis skambėtų įdomiai, o ne nuobodžiai, kaip, pavyzdžiui: „Šventinė atributika Klaipėdoje“. „Vyrui pasiūlius „Tūza ir Taraila“ – vaikų pravardės puikiai tiko“, – smagiai pasakoja verslininkė ir mama, logotipui pasirinkusi dviejų mažylių – berniuko ir mergaitės – galvytes. Laukė ir kiti darbai: reikėjo užsakinėti prekes, kurti interneto svetainę, prekių aprašymus, rūpintis nuotraukomis, kodais ir t. t. Jai talkino ir savo IT įmonę turintis bičiulis Andrius, su kuriuo kartu dalyvauja Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo veikloje. Informacinių technologijų specialistas labai padėjo kuriant e. parduotuvę ir davė daug vertingų patarimų, ką ir kaip padaryti geriausiai.

Daug darbų vienu metu

„Reikėjo ieškoti prekių tiekėjų, rinktis prekes, atspėti, kuri bus perkama ir paklausi, kurti e. parduotuvę ir, žinoma, auginti pametinukus, dar nelankančius darželio. Tikrai buvo nepaprastai sunku, – verslo pradžią prisimena pašnekovė. – Paskelbiau savo „Facebook“ paskyroje, kad sukūrėme e. parduotuvę ir labai tikimės, jog visiems patiks. Be to, visų prašiau parašyti man žinelę, kokių prekių pasigenda, taip man bus lengviau orientuotis, ką užsakinėti. Na, ir po dešimties dienų sulaukiau pirmojo užsakymo! Buvau tokia laiminga! Lėkte lėkiau gražiai pakuoti, pridėjau dovanų, parašiau raštelį ranka. Na, ir po truputį užsakymai augo. Reikėjo labai daug reklamuoti, kad puslapis būtų matomas, lankomas ir patrauklus! Nepaprastai jaudinausi, nes daugumos prekių turėjau tik po kelis vienetus, todėl, nupirkus kurios nors temos puodelius, aš jų nebeturėjau ir vis galvojau, kaip kuo skubiau gauti naujų“, – emocingai savo patirtis atskleidžia U. Raudytė-Daubarienė.

Po metų jau turi darbuotoją

Dabar verslininkė jau galinti pasidžiaugti, kad po metų įdirbio turi vieną darbuotoją – Aureliją, kuri yra atsakinga už pardavimus. O pačiai „Tūzos ir Tarailos“ įkūrėjai darbas – malonumas. Patinka kartu su žmonėmis planuoti gimtadienius, mergvakarius, sezonines šventes.

Parduotuvės asortimentas per metus taip išsiplėtė, kad svajonėse – ir mintis apie fizinę parduotuvę.

„Kai įmonei sukako metai, sprendėme – arba užsisakyti daug visko gimtadieniams ir Kalėdoms, arba trauktis. Tad nusprendėme plėstis… Nežinau, ar tai daug, ar mažai, bet prieš Kalėdas užsakėme siuntą daugiau nei už 10 tūkst. eurų. Tada galvojau – ar atsipirks, ar visos prekės atkeliaus laiku, ar bus kokybiškos… Labai daug įtakos turi nežinia. Pavyzdžiui, buvo tiekimo nesklandumų iš Kinijos dėl mūsų valdžios. Tačiau aš niekuomet nesikišu į politiką, visada žinau, kad sprendimų yra. Gal jie sudėtingesni, gal kainuos daugiau, tačiau jie yra“, – apie verslo rūpesčius pasakoja naujokė.

Džiaugiasi atradusi puikius tiekėjus

Raudytė-Daubarienė rūpinasi, kad klientus pasiektų geros kokybės prekės. Tiekėjai iš Kinijos visada atsiunčia ir filmuotą medžiagą apie prekes, kad būtų galima įsitikinti jų kokybe. „Labai džiugu, kad bendradarbiaujame su vienu iš pasaulyje galingiausių fabrikų Kinijoje, gaminančių šventinę atributiką, balionus, vienkartinius indus. Dėl šios priežasties tampame ne tik smulkiais verslininkais, bet jau galime pasiūlyti ir didmenos kainas kitiems. Į konkurentus visada žiūriu kaip į kolegas, iš kurių galima pasimokyti gerų dalykų, o atsižvelgus į jų klaidas – tobulėti ir nekartoti jų klaidų. Visada randu būdų ne konkuruoti, o draugauti ir bendradarbiauti“, – šventinių dekoracijų verslo detales pamini pašnekovė.

Veikdami išvien, esame didelė jėga

„Tūza ir Taraila“ įkūrėja U. Raudytė-Daubarienė įsitikinusi, kad mes visi esame niekas, jei veikiame vieni. „Manau, esame didelė jėga, kai dirbame išvien. Tuomet sėkmė yra kelis kartus didesnė“, – įsitikinusi moteris. O visiems turintiems noro veikti savarankiškai linki: „Pradėkite dabar! Geriausias laikas yra dabar! Nebijokite, imkitės! Viskas jau išrasta, bet kaip smagu kurti ir daryti! Tik nepamirškite – pradėjus nebus kaip sustoti, reikės daug dirbti, bet širdis prisipildys džiugesio!“

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.