...

Diskusija prie kavos virto verslu: įkurta aukcionų platforma

Verslas

2021.02.24

Autorius: bzn start

Temos: .

Diskusija prie kavos virto verslu: įkurta aukcionų platforma

asmeninio albumo nuotr.

Nors daugeliui Lietuvos verslų karantinas tapo dideliu iššūkiu, kiti į jį pažvelgė kaip į galimybę – tinkamą laiką pradėti savo naują verslą. Klaipėdiečių Simonos Zulonienės ir Kęstučio Igario sugalvota aukcionų internetu platformos „Kupčius“ idėja šiuo neįprastu laikotarpiu tapo dar aktualesnė, todėl nieko nelaukdami užbaigė ją vystyti ir paleido prasidėjus karantinui. Dalį aukcionuose surinktų lėšų jie skatina skirti pagalbos medikams fondui.

„Sakoma, kad viskas, kas vyksta aplink mus, turi priežastį. Gamta iškrėtė pokštą, tad mes startavome linksmai, kupini optimizmo ir tikėjimo, kad viskas bus gerai. Kodėl karantino metu? Todėl, kad kruopščiai ruošėmės ir jautėmės subrendę šio verslo pradžiai. Mūsų produktas – aukcionų internetu platforma. Žinoma, prasidėjus karantinui, akimirką pagalvojome, kaip gi viskas vyks… Bet į susidariusią situaciją pažvelgėme ne kaip į grėsmę, o kaip į galimybę. Ypač dabar, kai dauguma verslų norėdami išlikti yra priversti imtis greitų veiksmų ir prekybą perkelti į internetą. Šiuo laikotarpiu žmonės labai įsitraukę į virtualias veiklas, manome, kad tai naudingas laikmetis“, – pasakoja verslą pradėję S. Zulonienė ir K. Igaris.

Lengva ir patogu

Platforma „Kupčius“ gali būti itin naudinga išeitis prekybininkams, kurie vykdo veiklą prekiaudami antikvariatu, kolekciniais daiktais, automobiliais turguje, taip pat mamoms, kurios vaikų daiktais įprastai prekiauja mugėse. Ji pravers žmonėms, kuriems patinka pirkti ir varžytis dėl norimo produkto, galiausiai ir tiems, kurie niekada nepagalvojo, kad aukciono būdu galėtų parduoti naminį gyvulį, kareivišką šalmą ar rankdarbius.

„Susikurti paskyrą platformoje yra lengva, pirkti parduoti – saugu, todėl tikimės, kad laikui bėgant lankytojai tai įvertins ir aktyviai bursis į bendruomenę. Nors su šiuo projektu startavome vos prieš keletą dienų, pirmieji pardavėjai jau įkėlė daugiau nei 100 prekių. Jų yra tikrai įvairių – nuo pašto ženklų, retų monetų iki golfo lazdų ar dviračių. Smagu, kad pirkėjai jau siūlo savo kainas ir varžosi – lietuviški aukcionai prasidėjo“, – pirmuosius rezultatus pristato S. Zulonienė.

Susitiko „Spiečiuje“

Aukcionų platformos „Kupčius“ komandos nariai vienas kitą surado verslumą ir eksportą skatinančios agentūros „Versli Lietuva“ įkurtame bendradarbystės centre „Spiečius“, Klaipėdoje. Čia kiekvienas jau apie metus dirba prie savo individualaus verslo – S. Zulonienė veiklą vykdo marketingo srityje, o Kęstutis Igaris yra informacinių technologijų specialistas. Kartą, prie kavos puodelio jie paniro į netikėtą diskusiją, kuri peraugo į verslo idėją.

„Mes dažnai su kitais „Spiečiaus“ nariais aptarinėjame kylančius iššūkius, kiekvienas pasidaliname patarimais iš savo verslo perspektyvos. Taigi, vieną kartą Kęstutis man papasakojo, kad žmonės, besidomintys senoviniais daiktais, kolekcionuojantys monetas, žaislus, pašto ženklus ir kitus vertingus daiktus, norėtų internete prekiauti saugiai ir patogiai. Tuomet savo patirtimi pirkti internetu pasidalinau aš, kaip mama, kuriai aktualu parduoti vaikiškus daiktus – ne tik drabužius ar avalynę, bet ir muzikos instrumentus, žaislus, kurių, kol vaikai užauga, kaupiasi kasmet vis daugiau ir daugiau. Taip supratome, kad rinkai reikia naujo, kitokio produkto“, – pasakoja S. Zulonienė.

Verslininkai sako, kad idėją platformos pavadinimui įkvėpė anuomet pirklių pasakytas posakis: „Aš jau nežinau, kas čia kaltas, kad gyvename kaip broliai, o rokuojamės kaip kupčiai!“.

Šaltinis: www.verslilietuva.lt

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.