...

Didžiausias pasiekimas – išpildytos vaikų svajonės

Verslas

2013.07.18

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Didžiausias pasiekimas – išpildytos vaikų svajonės

Eduardas Fedotovas Asmeninio albumo nuotr.

Ar atsimenate darželio laikus, kai auklėtojos paduodavo baltą popieriaus lapą, piešimo priemonių ir liepdavo piešti? Bandydavote ant popieriaus perteikti tai, ką diktuoja laki vaizduotė. Vaikystės piešiniai labiau primena sunkiai suprantamas tepliones nei meno kūrinius, tačiau vis tiek kelia sentimentų. O kas, jeigu vaikystę primintų ne tik išblukę piešinėliai, bet ir konkretūs daiktai, kuriuos galima paliesti, pauostyti?

Eduardas Fedotovas sako, kad vienas iš jo įmonės tikslų yra ir saugoti vaikystės prisiminimus. „My Real Buddy“ pagal vaikų piešinius kuria vienetinius, autentiškus žaislus.

Pirmiausia atsirado dėdės Buddy personažas

E. Fedotovas sako, kad mintis gaminti vaikų svajonių sukurtus žaislus kilo su draugu kalbantis apie verslą: „Kažkaip diskutavome, dalijomės idėjomis. Kadangi draugui neseniai buvo gimęs kūdikis, pradėjome kalbėti apie tai, kad vaikai nelabai tiki stebuklais. Nuo mažų dienų elektronika ir planšetės paima viršų. Ėmėme svarstyti, kaip atkurti tikėjimą stebuklais. Juk ir Kalėdų Seneliu nelabai kas tiki.

Sugalvojome parašyti pasaką apie stebuklingą dėdę Buddy, kuris vaikų piešinius paverčia tikrais žaislais. Taip ir gimė idėja.“

Dėdės Buddy personažas yra tarsi ašis, aplink kurią kuriamas visas „My Real Buddy“ projektas.

„Tai buvo daroma sąmoningai ir žiūrint į ateitį. Dėdė Buddy turi būti kaip Kalėdų Senelis, mielas ir šiltas. Artimiausiomis savaitėmis turėtų pasirodyti mūsų knygutė, kurioje pasakojama, kas yra dėdė Buddy ir kaip jis gyvena. Vaikai taip su juo ir susipažins. Tai toks mielas senukas, pildantis svajones“, – pasakojo E. Fedotovas.

Pasak įmonės vadovo, sunkiausia buvo rasti žmonių, kurie realizuotų idėją vaikų piešinius paversti gražiais ir unikaliais žaislais. Juk vaikai piešia nepaisydami proporcijų ar logikos dėsnių.

„Reikia ne paprastų siuvėjų, o žmonių, kurių vaizduotė labai laki. Piešinyje būtina pamatyti tą patį, ką mato vaikas. Taigi sudėtingiausia surinkti personalą. Be to, norėjome, kad tai žmonėms teiktų malonumą, kad jie dirbtų gerai nusiteikę. Vaikai juk irgi piešia emocingai“, – sakė verslininkas.

Daugiau nei žaislai

E. Fedotovas įsitikinęs, kad iš vaiko svajonių pasaulio atkeliavęs žaislas jam bus itin mielas, turės nepalyginamai didesnę išliekamąją vertę. Tai patvirtina ir pirmojo „My Real Buddy“ pagaminto žaislo pavyzdys.

„Tai buvo žaislas vienos draugės ketverių metų broliui. Iki šiol jis džiaugiasi tuo žaislu, nors praėjo jau koks pusmetis. Malonu, kai tėvai rašo, kad vaikai labai patenkinti žaislais, miega ir visur vaikšto su jais. Tai mus džiugina, nes padarėme šį tą gero dėl tų vaikų.

Žinoma, žaislai vaikams galiausiai atsibosta, tačiau tokie žaislai gerokai prasmingesni nei paprasti. Tėvai gali paimti žaislą, padėti, o kai vaikas sulauks aštuoniolikos, vėl padovanoti. Toks žaislas keltų daug sentimentų. Juk tu žaidei su juo vaikystėje, pats jį nusipiešęs ir pasidaręs. Taigi šis žaislas nėra standartinis“, – kalbėjo verslininkas.

Vaikai nėra geri dailininkai realistai, jų piešiniai dažnai atrodo nesuprantami.

E. Fedotovas pripažino gaunantis tokių piešinių, kad nelabai įsivaizduoja, kaip juos paversti žaislais.

„Kol kas mums pavykdavo visada. Kartais atrodydavo, kad neįmanoma, bet mūsų moterys pažvelgdavo profesionaliai ir sakydavo: „Jokių problemų, padarysim.“

Kai jos baigia savo darbą, pats dažnai būnu priblokštas rezultato. Kartais iš visiškos keverzonės sulipdomas puikus žaislas, kuris gražiai atrodo ir yra mielas vaikui“, – sakė jis.

Kol kas „My Real Buddy“ sulaukia tik teigiamų įvertinimų ir užtikrintai juda į priekį. Netrukus pasirodysianti knygelė bus ne vienintelė įmonės naujiena.

„Dabar mes pradedame plėtrą. Turėsime ne vien lėlių, bus ir daugiau produktų. Vienas iš jų – drabužių kolekcija, kuri irgi išsiskirs unikalumu. Jau bandome žengti į kitas rinkas“, – dėstė verslininkas.

Pašnekovą labiausiai žavi galimybė būti kūrybingam, laisvai reikšti idėjas ir skatinti vaikus svajoti.

„Pats darbas yra visiškai kitoks. Tu kuri produktą ir matai, kaip jį gali tobulinti. Dirbi kūrybinį darbą, bet sykiu ir projektų valdymo, rinkodaros… Žodžiu, viskas viename. Daugybė darbų, kurie pačiam labai įdomūs. O kai sulauki gerų atsiliepimų iš tėvelių ir vaikų, apima nerealus jausmas.

Buriame kompaniją žmonių, kuriai šis darbas teiktų malonumą, o ne varžytų griežtomis taisyklėmis. Kai sulauki grąžos, ar gali būti geriau?“ – retoriškai klausė E. Fedotovas.

myrealbuddy

post card baltas post card baltas post card baltas post card baltas post card baltas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.