...

Verslas, skatinantis atrasti Lietuvą

Verslas

2017.05.04

Autorius: Agnė Pakėnaitė

Temos: , , .

Verslas, skatinantis atrasti Lietuvą

Įmonės „FunRun“ įkūrėja - Vaiva Tylienė. Asmeninio albumo nuotr.

„BZN start“ jau antrą kartą kalbina lengvai pozityvumu kitus užkrečiančią Vaivą Tylienę (53). Moteris jau trejus metus sėkmingai derina savo pagrindinį darbą su mėgstama veikla – orientavimosi varžybų organizavimu. Įmonės „FunRun“ įkūrėja pasakoja ne tik apie šią savo verslo idėją, bet ir apie patį orientavimosi sportą.

Vaikystės pramoga virto verslu

V. Tylienė jau aštuonerius metus vadovauja nuosavam verslui – didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonei, kuri, kaip pati įvardija, yra pagrindinė jos veikla. Tačiau ne mažiau laiko atima ir „FunRun“ veikla. „Pagrindinė idėja yra labai paprasta. Žmonėms patinka kažko ieškoti, lenktyniauti. Man atrodo, kad toks ieškojimas turėtų būti prasmingas, kad sužinotum ir pamatytum ką nors nauja“, – įsitikinusi pašnekovė.

Nuo vaikystės orientavimosi sportą pamėgusi moteris nusprendė prisidėti prie tokių prasmingų ieškojimų kūrimo. „Kai tu ieškai ko nors mieste ar važinėji po gražias Lietuvos vietas, užduotys yra susijusios su tuo, kad gali sužinoti ką nors naujo, tuomet didėja išliekamoji orientacinių varžybų vertė, jos palieka didesnį įspūdį“, – pasakoja V. Tylienė. Jos teigimu, „FunRun“ taip ir atsirado – sujungus norą ieškoti, prasmingas ir pamąstyti verčiančias užduotis bei gražių vietų aplankymą.

Kiekvienos varžybos unikalios

 

„Mes išmaišome užsienio šalis, o kartais nežinome, kas yra mums po nosimi.“

V. Tylienė.

 

Kiek laiko trunka suorganizuoti vienas orientavimosi varžybas? „Labai priklauso nuo to, kur ir kam varžybas organizuoju“, – sako „FunRun“ įkūrėja. Daugiausia varžybų vyksta Vilniuje vasarą, tačiau, nors kartais maršrutai sutampa, pačios užduotys ne. „Kiekvienos įmonės renginys ar žmogaus gimtadienis yra kitoks, todėl užduotys susiejamos su tuo, stengiuosi, kad jos nesikartotų. Todėl pasirengti vienoms varžyboms užtrunka apie 3–4 dienas, – tikina V. Tylienė, neabejojanti, kad tai ir yra pagrindinis jos verslo ypatumas. – Orientavimosi varžybas organizuoju pritaikytas kiekvienam pagal tai, ko jis nori. Pavyzdžiui, praėjusią vasarą organizavau varžybas per vestuves, tuomet visos užduotys buvo susijusios su jaunaisiais ar jų giminaičiais, vietomis, kur jie susitiko… Čia tikrai nėra 10 standartinių varžybų temų, iš kurių turi rinktis.“

„FunRun“ orientavimosi varžybos organizuojamos visoje Lietuvoje. V. Tylienė prisipažįsta, kad šiuo metu jai smagiau organizuoti varžybas už Vilniaus ribų: „Man labiau patinka organizuoti varžybas automobiliais ne Vilniuje, o kažkur kitur, mažiau aplankytose vietose. Tuomet žmonėms taip pat daugiau interaktyvumo, kai jie aplanko kokį nors kaimą, apie kurį net nežinojo, pasikalba ir susipažįsta su vietos gyventojais… Iš tikrųjų Lietuvoje yra tiek daug gražių vietų. Mes išmaišome užsienio šalis, o kartais nežinome, kas yra mums po nosimi“, – sako moteris.

Laiko visada užtenka

Nors V. Tylienė savo verslo specialiai nereklamuoja ir klientų neieško, jų netrūksta. „Klientai atsiranda vieni per kitus. Ir jų kol kas tikrai nemažėja. Praėjusiais metais kai kuriomis savaitėmis jau pati atsisakiau užsakymų, nes tiesiog kartais išsisemi, neužtenka psichologinių jėgų per savaitę suorganizuoti tris renginius, o kitą savaitę dar tris… – šypsosi pašnekovė, kuri visu kūrybiniu procesu užsiima pati. – Čia kaip dailė… Juk jei esi dailininkas, negali prašyti kito žmogaus, kad už tave šiek tiek papieštų.“ Tačiau pašnekovė skuba pridurti, kad, dėliojant užduotis prieš varžybas ar pačių varžybų metu, jai neretai į pagalbą atskuba šeima ar draugai.

Kaip nepavargti ieškoti vis naujų idėjų varžyboms? „FunRun“ įkūrėja sako, kad jai tiesiog patinka atrasti naujas, nematytas vietas, o visada yra smagiau, kai tuo galima dalytis. Moteris taip pat įsitikinusi, kad prie neblėstančio įkvėpimo prisideda ir teigiami klientų vertinimai: „Įkvėpimas turbūt labiausiai aplanko tuomet, kai visi grįžta po varžybų, dalijasi įspūdžiais ir būna laimingi.“ Dėl laiko trūkumo V. Tylienė taip pat nesiskundžia. Jai puikiai sekasi suderinti kelis darbus vienu metu. O tuos, kurie dėl laiko trūkumo vis neįgyvendinta savo idėjų, ji vertina skeptiškai: „Jei tikrai labai nori, laiko atrasi viskam. Gal kartais trūksta drąsos ar įkvėpimo, bet ne laiko. Jei darai tai, kas tau patinka, laiko rasi visada.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.