...

Sukūrė idėją sportuoti linksmiau

Verslas

2017.08.17

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Sukūrė idėją sportuoti linksmiau

Dominykas Orda. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Dominykas Orda (25) siekia užkariauti užsienio rinkas ir pelnyti pasitikėjimą platformoje „Indiegogo“, pristatydamas nuotaikingą sporto inventorių „Funky Dumbbells“.

Idėja sporto salėje

„Funky Dumbbells“ – tai nuotaikingai atrodantys svarmenys, kurių galuose įsitaisiusios, regis, su sportu visiškai nesuderinamos spurgos. Jos gali būti keičiamos, todėl kiekvienas pasirenka sau tinkamą svorį pagal asmeninį pajėgumą. Smagi idėja D. Ordai kilo visai atsitiktinai mintyse peržvelgus, kokius žmones jis mato sporto klubuose.

„Pradėjau galvoti apie tai, kad dažnai sportuojantieji lieja prakaitą įsitempusiais veidais, visi rimti ir be galo kažkam įsipareigoję. Taigi pamaniau, kas būtų, jeigu šie žmonės kilnotų tą svarmenį ir kartu juoktųsi. Juk vis dėlto sportas turi būti smagu ir sveika – nereikia į gyvenimą žiūrėti taip rimtai, daugiau juoko ir šypsenų. Iš pradžių viskas sukosi tik galvoje, tačiau paprašiau dizainerio, kad padarytų trimatę projekciją. Kai pats gavau ją, likau maloniai nustebęs. Parodžiau kitiems savo draugams, visi pasakė, kad atrodo gerai“, – dar visai neseną idėjos startą prisimena pašnekovas.

Anot jo, tai sporto inventoriaus patobulinimas, tinkantis žmonėms, į sportą žiūrintiems kaip į šventę, arba kaip tik ieškantiems motyvacijos ir nebijantiems pasijuokti iš savo silpnybių.

„Mūsų prekė išskirtinė savo išvaizda ir universali – spurgos nusisuka ir ant tos pačios rankenos galima pakeisti jau kitą spurgą – didesnį svarmenį. Išskiriame tris naudojimo būdus: sportą, dovaną ir namų dekoraciją, turint omenyje, kad dauguma sporto įrankių nėra patrauklūs ir juos reikia slėpti po lova. Juk iš tiesų dauguma svarmenų yra vientisi ir nuobodūs. Ties spurgomis nesiruošiame sustoti, ateities planuose yra mėsainiai ir kiti maisto produktai, kuriuos esame linkę vadinti nesveiku maistu, ir taip kurti visą sporto įrangos liniją“, – atskleidžia D. Orda.

Nestinga polėkio

Nuotaikingų svarmenų kūrėjas pasakoja, kad tokiai prekei reikalinga ir atitinkama komanda. Tai jauni, energijos nestokojantys ir su humoru į gyvenimą žvelgiantys žmonės.

„Labiausiai vertiname sarkazmą ir absurdą, o džiaugiamės, kad turime specialistų rinkodaros, teksto turinio ir vaizdo įrašų srityse. Manau šiuo metu svarbiausia, kad sutampa visų požiūris į patį produktą ir jo viziją. Jeigu vieno komandos nario vaizduotė perdega ir sustoja dienai, tai nereikia nė abejoti, kad kitas narys tave papildys. Taip pat visam šviežiam kraujui padeda ir mūsų patarėjas –treneris Vytas Volkevičius, sukaupęs nepamatuojamą patirtį verslo pasaulyje. Tokia sinergija leidžia siekti užsibrėžtų tikslų, kuriuos tikimės pasiekti pasibaigus kampanijai“, – bendru darbu džiaugiasi pašnekovas.

Anot jo, visa komanda su užsidegimu pažvelgė į galimybę savo prekes pristatyti minios finansavimo platformoje „Indiegogo“, nepabūgo ilgo ir sunkaus pasiruošimo etapo.

„Pagrindinės mūsų šalys – Jungtinės Amerikos Valstijos, Australija ir Didžioji Britanija, todėl „Indiegogo“ turbūt vienas patraukliausių pardavimo įrankių, kuris nekainuoja tiek daug laiko, kelionių ir derybų, leidžia sukaupti kapitalą tolesniems pardavimų kanalams ar, tarkim, atsargoms. Sunkumų yra visur, tačiau nemanau, kad minios finansavimo platforma viena iš jų. Kaip ir su bet kokiu produktu, darbu ar kelione reikia planuoti ir, jei moki tai daryti, jokių papildomų sunkumų neturėtų kilti“, – tikina D. Orda.

Susidūrė su kliūtimis

Dar iki prasidedant minios finansavimo projektui, D. Ordos komanda tikėjo savo sėkme. Projektui įgyvendinti nustatytas kintamas tikslas, mat pagal surinktą sumą pinigų bus sprendžiama, kiek svarmenų gaminti. Anot pašnekovo, kol kas apskaičiuota tokia tikslo suma, kad užtektų jūriniam konteineriui, pilnam spurgų formos svarmenų.

 

„Tai veda prie to, kad negali iki galo kontroliuoti gamybos proceso ir pailgėja pats pasiruošimas kampanijai“

D. Orda.

 

„Pradžioje tikimės, kad bus išpirkti mažesnio svorio paketai, nes vis dėlto pagrindinė mūsų auditorija – moterys. Surinkę mažesnę sumą, gaminsime mažiau produktų – tai mums ne problema. Visi prototipai jau pagaminti, todėl lieka laukti tik pradinių užsakymų“, – pasakoja D. Orda.

Vienintelis ir didžiausias sunkumas pasiruošimo etape – gamybinių galimybių trūkumas Lietuvoje. Būtent todėl gamyba šiuo metu perkelta į Azijos rinkas.

„Lietuvoje nėra sporto įrangos gamintojų, kad ir kaip norėtume, todėl reikėjo ieškoti kitose šalyse. Tai veda prie to, kad negali iki galo kontroliuoti gamybos proceso ir pailgėja pats pasiruošimas kampanijai“, – teigia pašnekovas.

Linki bandyti

Ryžto nestokojantis D. Orda, kitiems pradedantiesiems taip pat linki nebijoti ir visada rinktis išbandymų kelią: „Palinkėčiau nesvarstyti, imti ir daryti, žinoma, įsivertinus visas galimybes ir išlaidas. Tačiau bet kokiu atveju, jei nepabandysime, niekada ir nesužinosime. Nesėkmė – tai ne pabaiga, o tik naujo kelio pradžia. Svarbiausia turėti idėją, na, o kitu atveju gali užtekti ir geros rinkodaros.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.