...

Studijų laikas suteikia puikių galimybių pradėti savo verslą

Verslas

2015.04.10

Autorius: Gražina Vincel

Temos: , .

Studijų laikas suteikia puikių galimybių pradėti savo verslą

MRU plėtros ir tarptautinių ryšių prorektoriaus pavaduotojas - Šarūnas Sakalauskas. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Gerėjanti bendra verslumo aplinka sukuria palankesnes sąlygas vystytis moterų verslumui, įsitikinęs Mykolo Romerio universiteto (MRU) plėtros ir tarptautinių ryšių prorektoriaus pavaduotojas Šarūnas Sakalauskas: „Mūsų universitete mokosi apie 70 proc. moterų. Niekada nebuvo taip, kad jas išskirtume atskirai. Patirtis rodo, kad kiek bendrai pagerėjo verslumo situacija šalyje, tiek pagerėjo ir moterų verslumo padėtis.“

Anot pašnekovo, verslumo skatinimas paveikia kiekvieną studentą. Taigi pirmiausia universitetas niekada neišskiria studentų pagal lytį. „Bendrai ugdydami studentų verslumą, natūraliai prisidedame prie moterų verslumo ugdymo. Visose studijų programose stengiamasi įdiegti modulį, kuriame suteikiamos pagrindinės verslumo (verslo steigimo, reklamavimo, verslų sujungimo) žinios. Įgytos kompetencijos, neatsižvelgiant į studijų programą ir profesiją, gyvenime bet kada gali praversti“, – teigia jis.

Būtent per motinystės atostogas moterys imasi iniciatyvos kurti savo verslą.

Š. Sakalauskas

Pasiteiravus, kaip aukštoji mokykla gali skatinti moterų verslumą, Š. Sakalauskas išskiria keletą galimybių. Pirma, vasarą rengiamos verslumo skatinimo mokyklos. Į jas atvažiuoja ir užsieniečių, kurie pasidalija savo šalies patirtimi. Pavyzdžiui, atvykę Skandinavijos atstovai pristato savo verslo modelį, skatinantį moteris kurti verslą. „Mūsų studentai gali išgirsti ne tik gerų verslo įsteigimo pavyzdžių, bet ir iš įvairių valstybių studentų sužinoti, kaip viskas vyksta kitose šalyse“, – pasakoja pašnekovas.

Kitas projektų blokas skirtas jaunoms šeimoms greičiau grįžti į darbo rinką po motinystės ar tėvystės atostogų. „Tai gali būti skirta tiek universiteto studentams, tiek darbuotojams. Jei universitete būtų įsteigtas darželis ar priežiūros centras, tada jauni tėvai gimus kūdikiui galėtų greičiau grįžti į aktyvią profesinę veiklą“, – dėsto MRU plėtros ir tarptautinių ryšių prorektoriaus pavaduotojas.

Nors viena kliūčių moterims imtis savojo verslo galėtų būti šeimos kūrimas, Š. Sakalausko manymu, tai kaip tik tinkamas laikas moteriai pamąstyti, ką norės veikti ateityje. Pašnekovas pabrėžia, kad pastaruoju metu yra nemažai pavyzdžių, kai moterys, išėjusios vaiko priežiūros atostogų, po jų negrįžta į senąjį darbą, nes būtent per motinystės atostogas imasi iniciatyvos kurti savo verslą. „Tai yra sektinas pavyzdys, nes dažnai būtent tas laikotarpis skirtas apmąstyti, ką jos nori daryti ateityje. Universitete tokių atvejų būna ir tarp darbuotojų, ir tarp studentų“, – teigia jis.

Pašnekovas mano, kad moterų verslumą galima būtų labiau skatinti startuolių srityje: „Pasaulinė tendencija rodo, kad, pavyzdžiui, moterų atėjimas į informacinių technologijų sektorių gali padaryti naują proveržį. Vyrų dominavimas toje srityje išnaudojo dalį potencialo, tad dabar naujo proveržio tikimasi iš moterų atėjimo į šį sektorių.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.