...

Paskelbti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų 2013 m. laureatai

Verslas

2013.11.26

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Paskelbti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų 2013 m. laureatai

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimai flickr.com

Nuo 2006 m. teikiami apdovanojimai šiais metais išdalinti Vilniuje. Lapkričio 25 d. kasmetinėje Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato organizuojamoje MVĮ (Mažųjų ir vidutinio dydžio įmonių) Asamblėjoje pristatyti ir apdovanoti septyni nugalėtojų projektai. Pažymėtina, kad nuo pirmųjų apdovanojimų nacionaliniuose konkursuose dėl galimybės varžytis Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose dalyvavo daugiau nei 2500 projektų, buvo išrinkti net 35 laureatai. Džiugina ir efektyviai perimama geroji praktika – sekant nugalėtojų pavyzdžiu Europos Sąjungoje įsteigta daugiau nei 10 000 įmonių.

Jūsų vertinimui – šių metų geriausieji:

Verslumo dvasios skatinimas

Tai bene daugiausiai dalyvių pritraukianti kategorija, įveikę net penkis kitų valstybių projektus, nugalėtojais paskelbti suomiai ir jų mokymosi organizacija – „My city“ (liet. „Mano miestas“) skirta verslumo kultūros ugdymui.

„My city“ – miniatiūrinis miestas, pastatytas iš mobilių sienos elementų ir apima bent 15 skirtingų vietinių bei regioninių įmonių ir viešųjų tarnybų. Mokiniai vykdo savo verslą ir gaunas pajamas. Jie taip pat atlieka vartotojų ir visuomenės piliečių vaidmenį. „MyCity“ vietoje vienu metu apytiksliai dirba 70 studentų. Suomijos Mokslo ir kultūros ministerijos remiamas „MyCity“ veikia aštuoniose savivaldybėse – projekto vietas aplankė 24000 pradinių klasių mokinių ir 1000 mokytojų.

Investicijos į verslumo įgūdžius

„Europos Sąjunga skatina jaunimą ir moterų verslumą, nepamirškite vyresnio amžiaus žmonių“, – atsiimdamas apdovanojimą ragino vienas iš „Senior Enterprise“ (liet. „Senjorų verslas“). Airijoje įgyvendinta iniciatyva sukurta siekiant paskatinti 50 metų ar vyresnių asmenų įsitraukimą į verslą: didinti jų galimybės pradėti, įgyti verslą ar investuoti į kito asmens pradėtą verslą arba tapti savanoriu patarėju.

Šiuo metu beveik 1000 vyresnių nei 50 metų asmenų, gavusių paramą iš „Senior Enterprise“ Airijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje, įkūrė naujas verslo įmones. Pažymėtina, kad šis skaičius beveik tris kartus viršija rodiklį, numatytą iniciatyvos pradžioje (t. y. 2010 m. spalį).

Verslo aplinkos gerinimas

Šis apdovanojimas iškeliavo į Gento miestą, Belgijoje. Projektas „The Belgium Starters Agreement“ (liet. „Belgiškas pradedančiųjų susitarimas“) naudingas tiek būsimiems, tiek esamiems verslininkams. Kaip tai veikia? Tarp verslininko ir Gento miesto sudaroma verslo pradžios sutartis, kuria numatomas verslo plano sudarymas, profesionalios konsultacijos, specialistų pagalbos prašymas, apmokymų vykdymas bei plėtros kursai ir nepriklausomos verslo veiklos vykdymas bent tris metus – Gento mieste.

Pasirašyti šią sutartį gali visos nepriklausomos įmonės, su sąlyga, kad pastarosios yra įkurtos Gente ir veikia trumpiau nei dvejus metus. Šio projekto tikslas: padidinti pradedančių įmonių sėkmės procentą pirmaisiais jų gyvavimo metais ir padėti išvengti nesėkmių.

Verslo tarptautinės plėtros skatinimas

Būti sėkmingam nacionaliniu lygmeniu nėra paprasta, rasti savą nišą ir klientą Europos Sąjungoje – sunku, o ką ir bekalbėti apie tarptautines rinkas. Iššūkį priėmė ir įveikė portugalalai su projektu „Portuguese Shoes: The Sexiest Industry in Europe“ (liet. „Portugališki batai: seksualiausia industrija Europoje“).

Atsižvelgiant į tai, kad Portugalijos avalynės pramonė eksportuoja daugiau nei 95 % savo produkcijos į reikliausias tarptautines rinkas ir siekiant užtikrinti tolimesnius tvirtus šio sektoriaus žingsnius konkurencingoje tarptautinėje aplinkoje, nacionalinė verslo organizacija – APICCAPS ėmėsi įvairių priemonių portugalų avalynės gamybai skatinti. Pažymėtina, kad šios iniciatyvos dėka, portugališkos avalynės eksportas pastaraisiais dviem metais išaugo daugiau nei 20 %.

Žaliųjų“ rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas

Šioje nominacijoje nugalėtoju pripažintas turkų projektas „Town of Gürsu“ (liet. „Gürsu miestas“).

Pagrindinis projekto tikslas: padidinti „žaliosios“ energijos vartojimą. Atsižvelgus į tai, kad nuo projekto pradžios per penkis žiemos mėnesius net 40%, o per septynis vasaros mėnesius – visas 100 % elektros poreikio Gürsu mieste buvo patenkinta naudojant saulės energiją, tikslai ne tik, kad realūs , jie pasiekti. Belieka mokytis!

Apdovanojimas už atsakingą verslą

Įteiktas slovakams „AV mobilitas.r.o.“. Šios socialinės įmonės tikslas – integruoti neįgalius asmenis visose gyvenimo srityse. Savo veiklą sutelkė savo veiklą ties mašinų remontu ir šiuo metu koordinuoja kitas socialines įmones, sudarančias „Škoda Handy Disabled Persons“ projekto, vykdomo Bratislavoje, Prešov, BanskáBystrica ir Žilina, dalis.

„AV mobilitas.r.o.“ schema palengvino sklandžią neįgaliųjų integraciją į visuomenę, kurios metu tarpininkaujama parduodant transporto priemones specialiomis kainomis ir suteikiamas išsamus teorinis ir praktinis žmonių, norinčių gauti vairuotojo pažymėjimą, apmokymas.

Didysis vertinimo komisijos apdovanojimas

Šiemet iškeliavo į Latviją už Latvijos pramonės ir prekybos rūmai organizuotą „Think Small First“ – Latvijos mikro įmonių iniciatyvą. Iniciatyva padėjo mikro įmonėms skatindama specialaus mokesčių tarifo ir supaprastintos mokesčių apskaitos sistemos kūrimą, pristatydama mikro kredito programą ir pateikdama informaciją apie verslo pradėjimą vienoje vietoje.

Vykdant šį projektą, supaprastinta mokesčių apskaitos sistema pasinaudojo 28 000 įmonių.

Ceremonijos metu apdovanoti ir nacionaliniai Lietuvos nugalėtojai: „Verslumo ugdymo metodų kūrimas ir diegimas Lietuvos mokyklose“ ir „Verslumo skatinimo fondas“ (INVEGA).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.