...

Moters mokyklos įkūrėja: „Gyvenk kokybiškai, o ne kiekybiškai“

Verslas

2015.06.18

Autorius: Gražina Vincel

Temos: .

Moters mokyklos įkūrėja: „Gyvenk kokybiškai, o ne kiekybiškai“

Moters mokyklos įkūrėja - Laura Sriubiškienė. Asmeninio albumo nuotr.

Kad moteris atrastų save, o jos akys spindėtų, Laura Sriubiškienė (37) įkūrė Moters mokyklą. Nors iš pradžių verslo pasaulyje pirmą kartą atsidūrusiai pašnekovei ne viskas buvo klota rožėmis, jau kelerius metus moterys gali mokytis įvairių moteriškų subtilybių: nuo taisyklingos laikysenos, grakščios eisenos iki stiliaus ir makiažo paslapčių, įvairių terapijų.

Kaip pradėti verslą?

L. Sriubiškienė pasakoja, kad idėja įkurti Moters mokyklą gimė ne iš karto. Ji anksčiau dirbo finansų srityje. Tačiau išėjusi motinystės atostogų pajuto savirealizacijos stoką: „Svarsčiau, ką veikti. Man labai rūpi socialinis gyvenimas. Stebėjausi moterimis, kurios tokios pasitempusios, turi savitą stilių, ir galvojau, kur galima to išmokti. Pradėjau ieškoti. Kadangi nieko neradau, nusprendžiau įkurti savo.“

„Mokome gyventi čia ir dabar, džiaugtis kiekviena akimirka, pasirūpinti savimi. Jos iš užsiėmimų išeina kitokios: atsipalaidavusios, gavusios naujų žinių. Tai ir yra asmeninis tobulėjimas sau.“

L. Sriubiškienė

Tačiau idėjos užuomazga kurį laiką kirbėjo tik moters mintyse. Visi, su kuo ji pasitardavo, atkalbinėjo, mat iškildavo pagrindinis klausimas: o iš kur bus pelnas? Tuomet pašnekovė susimąstė, kad galbūt kiti sako tiesą: „Negi išrasiu dviratį. Bet papasakojau broliui, kuris už mane dešimčia metų jaunesnis. Jis rėžė: „Gali inkšti arba daryti.“

Brolis padėjo parengti juodraštį su keliais pagrindiniais žingsniais: sugalvoti pavadinimą, nusibrėžti veiklos gaires, kokių reikės lektorių ir t. t. Moteris pagalbos sulaukė ir iš draugų: šie jai patarė pasidaryti rinkos tyrimus, siuntė verslo planų pavyzdžius, tačiau pradėjusi į tai gilintis būsimoji verslininkė tiesiog pasimetė.

„Susimąsčiau, kiek iš tų, kurie patarė, yra verslininkai. Nė vienas. Pagalvojau, kad reikia tiesiog daryti, o paskui žiūrėsiu. Turiu kelias drauges, kurios yra nuostabios darbuotojos savo įmonėse, bet jos niekada neįkurs savo verslo, nes per daug skaičiuoja, vertina rizikas. Jos man buvo geras pavyzdys. Jei būsiu tokia pat, tai ir dirbsiu tik samdomą darbą. Bet jei pakeisiu mąstymą, ką nors nuveiksiu ir įgysiu patirties“, – įsitikinusi ji.

Užsiėmimai kiekvienai moteriai

Moters mokykla veikia jau kelerius metus. Pasak L. Sriubiškienės, į ją susirenka įvairios moterys: „Tiek po motinystės atostogų į darbą grįžusios moterys, tiek sėkmingai karjeros laiptais kopiančios verslininkės. Visas jas vienija vienas dalykas – jos siekia pokyčių gyvenime, naujumo, kartais padrąsinimo ar įkvėpimo. Juk tik atliekant kitaip galima tikėtis kitokio rezultato. Mokome gyventi čia ir dabar, džiaugtis kiekviena akimirka, pasirūpinti savimi. Jos iš užsiėmimų išeina kitokios: atsipalaidavusios, gavusios naujų žinių. Tai ir yra asmeninis tobulėjimas sau.“

Taigi ko galima išmokti Moters mokykloje? Pavyzdžiui, pasirinkus elegancijos pamokas, mokoma tiesiai laikyti nugarą, patogiai sėdėti, kad prie kompiuterio galėtų dirbti 8 val. ir nemaustų nugaros. Jei nedžiugina esama gyvenimo situacija, kankina nežinia, siūlomos įvairios psichologinės terapijos. O kaip darant makiažą subtiliai paryškinti privalumus, bet paslėpti trūkumus? Kaip elgtis priešais fotoaparato objektyvą? Kaip tinkamai maitintis?

Norinčiosioms gražiai rengtis rengiami stiliaus užsiėmimai: „Ugdome, o ne aprengiame ir paleidžiame. Pirmiausia išklausoma teorija, o tada ji panaudojama. Nuvedame į parduotuvę ir sakome: „Žinai teoriją, taigi dabar naudokis. Šalia stovi dizaineris, kuris tau padės.“ Formuojame įgūdžius, kad pati moteris mokėtų tai padaryti.“

Nors kol kas užsiėmimai vyksta Vilniuje, verslininkės galvoje jau kirba minčių mokymus organizuoti ir kitose Lietuvos vietose. Tereikia rasti norinčiųjų prisidėti prie komandos. O kol kas kartu darbuojasi šešios moterys.

Svarbu verslą kurti su partneriu

Šiuo metu verslą L. Sriubiškienė vysto kartu su partnere, ja tapo jos buvusio darbo vadovė. Iš pradžių aplinkiniai nuo to vieningai atkalbinėjo, tad pašnekovė buvusiai vadovei atsakė neigiamai. Tačiau nuolat viduje jautė nerimą, ar nesuklydo. Praėjus pusmečiui jųdviejų keliai vėl susikirto, ir šiandien abi moterys yra verslo partnerės: „Dabar visiems sakau: pradėkite su partneriais. Vienai sunku priimti sprendimus, net pasidžiaugti savo laimėjimais.“

Verslo įkūrėja sako, kad artimųjų reakcija į tokį sumanymą nebuvo palanki. Mama negalėjo suprasti, kaip dukra, baigusi mokslus, sėkmingai pasiekusi karjeros aukštumų, tiesiog nusprendė užsiimti „neaiškia veikla“, kuri jai nesuteiks tiek pinigų, kiek gaudavo buvusiame darbe. L. Sriubiškienė dar dabar prisimena, kaip mama jai net pakišdavo lapelių su užrašytais gerais darbo pasiūlymais.

Vyrui paaiškinti, kas yra ta Moters mokykla, taip pat nebuvo paprasta. Kam reikia mokytis dažytis? Kodėl reikia mokytis gražios eisenos, laikysenos? Koks čia asmeninis tobulėjimas? Tokie klausimai sukosi vyro galvoje. Tik vėliau, kai pamatė, kad tai rimta ir sulaukia kitų susidomėjimo, artimieji pradėjo tikėti idėjos sėkme.

Kas yra moteriškumas?

Pasmalsavusi, kas pačiai mokyklos įkūrėjai yra moteriškumas, išgirstu, kad kiekvienai moteriai tai yra asmeniška: „Vienos save realizuoja šeimoje, kitos – užsiimdamos profesine veikla, o trečios derina ir asmeninį, ir profesinį gyvenimą. Manau, kad moteriškumas yra harmonija tarp vidaus ir to, ko iš tavęs nori išorė. Dažnai darome tai, kas mums nepriimtina, bet yra gerai antrajai pusei arba darbe, tad nusileisiu. Tačiau negalima pamiršti savęs, todėl moteriškumas man yra tos harmonijos išlaikymas.“

Kai paklausiu, koks yra jos gyvenimo moto, L. Sriubiškienė atsako: „Gyvenk kokybiškai, o ne kiekybiškai. Kad ir koks sunkus gyvenimo etapas, reikia ne bėgti nuo jo, o gyventi čia ir dabar. Gyvenimas yra visoks, visokį jį ir priimk.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.