...

Lyderystė: emocinis intelektas svarbiau už žinias

Verslas

2012.01.26

Autorius: Parengė: Andrius Čepkus

Temos: .

Lyderystė: emocinis intelektas svarbiau už žinias

Mitas: „Lyderiai neturi baimės jausmo“ flickr.com nuotr.

Gilindamasis į lyderystės temą, nusprendžiau pasižiūrėti kokie mitai yra susiję su lyderio savybėmis. Tai, ką radau, mane nustebino. Mitų yra begalės, kaip ir straipsnių apie juos. Labiausiai man patiko tokie kaip: „Lyderiai neturi baimės jausmo“ arba „Lyderių priimti sprendimai yra visada teisingi“. Nejaugi kažkas tikrai tuo tiki, kad sukuria tokius mitus? Radau daug ir besikartojančių mitų, todėl apie juos ir pašnekėsiu.

Lyderiais gimstama

Tai vienas populiariausių ir dažniausiai girdimų pasiteisinimų, kodėl vienas ar kitas žmogus negali tapti lyderiu. Tačiau aš palaikau kitą pusę autorių, teigiančių, kad lyderystė, kaip ir bet koks kitas įgūdis, yra išugdomas.

Viskas prasideda nuo patirties įgijimo, kartu su patirtimi ateina pasitikėjimas savimi, o pasitikint savimi, galima daryti įtaką žmonėms. Nėra nieko stebuklingo. Kiekvienas gali tapti lyderiu, jei to panorės.

Lyderiai yra charizmatiški

Taip, charizma labai padeda lyderiui daryti įtaką, perteikti savo idėjas žmonėms, megzti gerus santykius ir būti populiariu, bet tai tikrai nėra būtinas dalykas. Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra labai daug tikrų verslo ir kitų sričių lyderių, kurie labiau primena intravertus.

Be charizmos irgi galima būti puikiu lyderiu ir įkvėpti žmones, nes didžiausią ir ilgalaikį įkvėpimą suteikia darbai, ne žodžiai. Jeigu jau matote, kad charizmos trūkumas trukdo greitai siekti savo tikslų, to irgi galima išmokti.

Lyderiai turi gerokai aukštesnį išsilavinimą

Kiek atlikta statistinių tyrimų, tai dažniausiai lyderiai kaip tik turi tik paprasčiausią išsilavinimą. Ričardas Brensonas net neišlaikė IQ testo, bet tai netrukdo jam būti vienu žymiausių ir įtakingiausių pasaulio verslininkų.

Lyderystėje viskas remiasi į lyderių emocinį intelektą, ne žinias. Kursai, diplomai, mokymai ir visa kita, kaip ir perskaitytų knygų kiekis nepadarys iš jūsų lyderio, tai padaro emocinis ir praktinis intelektai.

Lyderiais tampama susiklosčius aplinkybėms

Šis mitas būdingas ne tik kalbant apie lyderystę, bet apskritai apie sėkmingus žmones. Teisingai susiklosčiusios aplinkybės gali padaryti jus lyderiu, bet jos nesusiklosto iš niekur.Dažniausiai visuomenė mato tik gražiąją sėkmės pusę, bet nemato, kiek visko buvo praeita, kiek nesėkmių patirta, kol vieną dieną viskas susiklostė taip, kaip ir turėjo. Sėkmė yra palankios galimybės ir pasiruošimo susikirtimo taškas. Jei nesate tinkamai pasiruošę, nesugebėsite pasinaudoti palankiomis aplinkybėmis.

Žmonės, užimantys aukštas pareigas, yra lyderiai

Norint užimti aukštas pareigas paprastai reikia turėti išlavintus tam tikrus įgūdžius, nors vien jų lyderystei paprastai neužtenka. Lyderystė yra veiksmai, aplinkos suvokimas, įtakos darymas, vizijos turėjimas. Tam nebūtina užimti direktoriaus pareigas. Yra begalė pavyzdžių, kaip aukšti pareigūnai viską sumauna.

Nereikia net užsienyje žvalgytis – turime ir Lietuvoje ne vieną, kuris pasiekė politines ar verslo aukštumas, o po to paaiškėja, kad turimam postui jis visai netinkamas. Lyderiais gali būti visas pareigas einantys žmonės, tam nereikia kabineto ir odinio krėslo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.