Kaip apsispręsti kurti verslą: vienam ar su partneriu?
2016.11.11
Temos: Vadyba.
Pirmuosius žingsnius nuosavo verslo link žengiantis žmogus nori viską daryti pats. Siekdamas apsaugoti savo idėją ir sprendimų priėmimo laisvę, pradedantysis verslininkas dažnai itin atsargiai vertina verslo partnerių paieškas. Jungtis neįkvepia ir puikiai visuomenei žinomos istorijos apie nesėkmingas verslininkų sąjungas, kai prasidėjusios draugyste jos baigiasi bylomis teismuose. Vis dėlto nereiktų pamiršti, kad baimės ne visada yra pagrįstos, o tų pačių interesų vedamas partneris gali būti pats geriausias patarėjas, draugas ir kritikas.
Dvigubas bagažas
Prieš pradedant tinkamo partnerio paieškas reiktų pagalvoti apie save patį: atrasti savo stipriąsias, o dar svarbiau pripažinti silpnąsias puses. Būtent pastarosios gali tapti gairėmis, pagal kurias rasite sau tinkamą žmogų.
Australų bendrovė „Rip Curl“ buvo įkurta dviem draugams suvienijus savo turimus įgūdžius. Dougo Warbricko verslumas ir finansinių klausimų išmanymas bei kolegos Briano Singerio turimos žinios ir patirtis, įgyta vandenį skrodžiant banglente, padėjo ne tik sėkmingai išlaikyti įmonę, bet ir gerokai išplėsti jos parduodamų gaminių pasiūlą. Nuo banglenčių pardavimo pradėjęs duetas dabar yra vienas didžiausių plaukimo kostiumų bei įrangos gamintojų ir pardavėjų visoje Australijoje.
Investicijos
Kiekvienam verslui reikia investicijų, o pelnas gaunamas ne taip greitai, kaip norėtųsi. Siekiant išvengti rizikos imant paskolą iš banko (kol pinigai neauga ant medžių ir nekrinta iš dangaus!), protinga turėti investuoti norintį partnerį.
Kalbant apie verslą ir investicijas, reiktų prisiminti liaudies išmintį, bylojančią, kad laikas – pinigai. Paklauskite sėkmės lydimo verslininko, kokią didžiausią investiciją jam teko padaryti kuriant įmonę. Galiu užtikrinti, kad jis būtinai paminės ir laiką. Ar partneris pagreitins procesą? Tokių garantijų nėra, tačiau naktys palinkus prie planų nebus tokios vienišos.
Atrama
Partneris yra tas žmogus, kuris geriausiai supras jūsų savijautą, kai ne viskas klostysis, kaip buvo planuota (patikėkite, taip tikrai bus). Tai žmogus, kuris supras jūsų baimes ir padrąsins, kai reikės. Galiausiai jums sergant jis pasirūpins įmone, kurios sėkmė ir jo interesas.
Idėjų srautas
Kiekvienam aišku, kad dvi galvos geriau nei viena. Net jei verslas įkurtas pagal jūsų sumanytą modelį, jį vystant teks priimti dar daug įvairaus pobūdžio sprendimų.
„Mano manymu, darbas komandoje turi daugiau pranašumų. Dirbdamas grupėje gali diskutuoti, o žmonės sako, kad diskusijose gimsta tiesa“, – sako įmonės „Open planes“ (visuomenei žinomos helis.lt vardu) savininkas Vytis Uogintas. Abi alternatyvas (dirbti su partneriu arba vienam) išbandęs verslininkas tikina, kad didesnis sukuriamų idėjų skaičius nėra vienintelis privalumas. „Sprendimai priimami nepalyginamai greičiau“, – patikina pašnekovas.
Svarbiausia – verslas
Neretai partnerystė versle lyginama su santuoka. Ne tik dėl vienas kitam sukuriamų įsipareigojimų, bet ir skyrybų, kurios abiem atvejais – itin nemalonios ir ypač skausmingos bendriems vaikams. Siekdami išvengti ateityje galinčių kilti konfliktų, turite pasidalyti darbus ir vengti nuopelnų dalybų, t. y. neprisiimti ir nepriskirti tam tikrų įmonės laimėjimų sau ar vienam iš partnerių. Nepamirškite, jūsų viršininkas – įmonė, ne jūs ir ne jūsų partneris. Vadovaukitės jos interesais.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.