...

Įrankis, padedantis išspręsti efektyvumo ir senų įpročių dilemą

Verslas

2018.05.22

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Įrankis, padedantis išspręsti efektyvumo ir senų įpročių dilemą

Romas Venčkauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Laikas – pats brangiausias išteklius. Šį posakį, ko gero, esame girdėję tiek daug kartų, kad jis jau spėjo tapti banalus. Tačiau tai nereiškia, kad jis mažiau teisingas. Įgyvendinant bet kokį projektą, laiko planavimas ir užduočių paskirstymas gali būti esminis skirtumas, lemiantis sėkmę arba nesėkmę. Maždaug prieš penkerius metus tai aiškiai pajuto ir verslo konsultantas Romas Venčkauskas. Iš pradžių savo komandai visa apimantį projektų valdymo įrankį sukurti planavęs vyras pagaliau pradėjo „WiseTeam“, rinkai suteikusį visiškai naujų galimybių.

 

Asmeninis poreikis

R. Venčkauskas verslo projektais gyvena jau daugiau nei 20 metų. Per šį laiką jam teko ir studentus mokyti, ir savo verslą vystyti, ir konsultuoti. Pastarąją veiklą jis aktyviai vykdo iki šiol. Nieko keista, kad jis labai dažnai susimąstydavo apie tai, ko reikia, kad projektai būtų įgyvendinami sklandžiai ir efektyviai.

„Ši problematika visada šalia manęs. Vienas dažnesnių konsultacinės veiklos aspektų – pagalba renkantis tinkamus planavimo, valdymo įrankius. Šiaip ar taip, mums ir patiems jų reikia. Pastebėjome, kad čia rasti tinkamus įrankius gana sunku. Vienas naudojamas pardavimams, kitas projektui valdyti ir t. t. Visas tas ūkis tampa gana griozdiškas. Atlikome rinkos analizę ir pastebėjome, kad tiesiog nėra vienijančių įrankių, apimančių visus procesus. Nutarėme pabandyti patys sukurti tokį produktą“, – pasakoja verslininkas.

Taip buvo pradėtas kurti „WiseTeam“ – įrankis, turėjęs pagaliau pasiūlyti universalų sprendimą ir galimybę darbus nuo pradžios iki galo planuoti vienoje vietoje. Nors iš pradžių jis buvo kuriamas tik vidinėms reikmėms, labai greitai suvokta, kad tai gali virsti atskiru verslu. Buvo įkurta įmonė, surinkta komanda.

„Visas kūrybinis procesas truko maždaug trejus metus. Rinkai produktą pristatėme 2015 metais. Dabar jis išsiskiria visu reikiamu funkcionalumu, būtinomis metodikomis. Jaučiame, kad viską atlikome sėkmingai. Tai patvirtina ir klientų atsiliepimai“, – teigia R. Venčkauskas.

Paklaustas, kodėl labai ilgai niekas taip ir nesukūrė bendro projektų valdymo įrankio, o tenkinosi tik atskirus grandinės komponentus prižiūrinčiais sprendimais, pašnekovas tik gūžteli pečiais. Apie tai tikriausiai buvo pagalvota. Tiesiog niekas nepasivargino.

„Aš pats apie tai daug galvojau. Reikia pripažinti, kad tokio sprendimo kūrimas yra gana sudėtingas, o sudėtingumas yra brangus. Tikrai nėra daug įmonių, kurios ryžtųsi mesti didelius išteklius į tokio produkto kūrimą. Gal ilgai nebuvo ir technologinių galimybių. Daug lemia ir pripratimas. Problemas įprasta spręsti atskirais ėjimais. Dabar jau atsirado konkurentų, siūlančių panašius į mūsiškį įrankius, bet ir jų dar nėra daug. Ši niša atrasta dar ne taip seniai“, – svarsto „WiseTeam“ įkūrėjas.

Naudoja žinomų sistemų elementus

Įrankis kurtas taip, kad visą projektą suskaldytų į kuo mažesnes dalis. Toks principas leidžia konkrečiam darbuotojui suformuluoti labai konkretų, lengvai stebimą darbų sąrašą.

„Per šiuos metus supratau, kad šioje procesų grandinėje viskas anksčiau ar vėliau atsiremia į konkretų žmogų ir jo atliekamą užduotį. Labai konkrečią užduotį. Juk net ir patį sudėtingiausią projektą galima suskaidyti į mažas dalis. Galime kalbėti apie didelius tikslus, bet jie pasiekiami tik atlikus konkrečias užduotis. Kiekviena rizika yra valdoma per jas“, – įsitikinęs R. Venčkauskas.

Taip teigti jam leidžia ilgametė patirtis, padėjusi ne kartą įsitikinti šio principo teisingumu ir universalumu. „Manau, kad be mano konsultacinės patirties nebūtų buvę ir „WiseTeam“. Visa mūsų komanda į šio įrankio kūrimą žiūrėjo per metodinį aspektą. Panaudojome labai daug skirtingų metodikų, visas jas sujungėme tarpusavyje. Čia rastumėte ir „Prism“, BMI, „Scrum“, „Lean“ elementų. Labai daug dėmesio skyrėme jų praktiniams elementams. Kitaip tariant, ėmėme esminius dalykus iš visų metodikų ir panaudojome geriausius jų praktinius aspektus“, – dėsto pašnekovas.

Visgi jis pripažįsta, kad projektų valdymo įrankių – tegu ir labai efektyvių – įvedimas į rinką gali būti labai sudėtingas. Jeigu su klientais, kurie jau yra patyrę darbo valdymo bei užduočių paskirstymo srityse, yra gana paprasta, tai su kitais nepalyginamai sudėtingiau. „Yra tokių, kurie lyg ir dirba projektų valdymo srityje, bet net neturi jų sąrašo. Atrodytų, taip neįmanoma. Tačiau taip tikrai būna. Kartais nėra ir užduočių sąrašo. Tačiau darbai vis dėlto vyksta. Tokiais atvejais labai sunku pritaikyti įrankį vien dėl mąstymo ribotumo“, – neslepia „WiseTeam“ įkūrėjas.

Akiratyje Vakarų rinkos

Šiuo metu pagrindinis R. Venčkausko ir jo komandos tikslas – plėtra į užsienio rinkas. Labiausiai traukia Skandinavija, Vakarų Europa. Šios šalys yra subrendusios, aktyviau taiko tokias sistemas. Tačiau jau spėta išbandyti ir Rytų šalis. Pradėta nuo Kazachstano. Čia net pavyko rasti vienus partnerius. Visgi ilgainiui suvokta, kad jie dar nėra pasirengę. Kultūriniai skirtumai dar labai jaučiami. Gruzijoje situacija irgi labai panaši. Kultūrinis atotrūkis buvo jaučiamas ir Ukrainoje.

„Deja, rasti partnerius, jeigu esi iš šiek tiek rytesnės šalies, Vakaruose dar gana sudėtinga. Požiūris mandagus bet… Visgi kažkiek galima tas valstybes suprasti. Aš pats darau tokį eksperimentą. Klausiu žmonių: štai atvažiuoja pas jus puiki kompanija iš Kirgizijos ir pasiūlo technologiją, kaip žiūrėtumėte? Mums dar tikrai reikia laiko. Dabar siekiame atlikti kuo daugiau tiesioginių pardavimų ir taip užsitikrinti reputaciją“, – aiškina jis.

Visgi ryžto ir užsispyrimo vyrui netrūksta. Didžiausia motyvacija – galimybė pasauliui parodyti savo produktą. Šis kūrybinis elementas suteikia labai daug tikėjimo savo verslu ir jo idėja.

„Aš manau, kad mums Lietuvoje reikėtų kuo daugiau dėmesio skirti produktų kūrimui. Tie paslaugų centrai, kurie veikia šalyje, gali išeiti taip pat greitai, kaip ir atėjo. Tai laikina. Valstybės ant to nepastatysi. Taigi kūrėjai yra šalies ateitis. Kūrybos juk neatimsi. Sukurtų produktų taip pat. Mes labai norime įrodyti, kad galime kurti“, – sako R. Venčkauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.