...

Greitas kalbų mokymasis: realybė ar iliuzija?

Verslas

2017.11.11

Autorius: Urtė Kasparavičiūtė

Temos: .

Greitas kalbų mokymasis: realybė ar iliuzija?

Kalbų mokymasis yra veikla, kuriai reikia daug pastangų ir tinkamo metodo. pixabay.com nuotr.

Užsienio kalbų mokymasis – sudėtingas procesas, tačiau galima drąsiai teigti, kad šiais laikais jis yra naudingas ne tik keliaujant, gyvenant užsienyje, bet ir darbo aplinkoje. Kalbų mokymosi subtilybes atskleidžia Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, tarptautinės italų kalbos draugijos „Dante Alighieri“ Kauno komiteto pirmininkas doc. dr. Stefano M. Lanza.

Kalbų mokymasis – puiki investicija

„Šiais laikais vis daugiau žmonių tiki, kad kalbų mokymasis – puiki investicija. Taip galvoja ne tik asmenys, norintys emigruoti dirbti į kitas šalis, ar verslininkai, bendradarbiaujantys su tarptautinėmis įmonėmis, tai – plačiai paplitusi tendencija. Lietuva tampa paklausesne šalimi investicijų ir darbo jėgos požiūriu, o klientų aptarnavimo įmonės iš darbuotojų vis dažniau reikalauja anglų, italų, rusų ir kitų kalbų žinių“, – pasakoja pašnekovas.

Klaidinančios reklamos

„Pastaruoju metu lengva pastebėti, kad internete padaugėjo įvairios reklamos, teigiančios, kad per kelis mėnesius ar net valandas galima puikiai išmokti užsienio kalbą („po dviejų valandų užsienio kalbą mokėsite tobulai“, „perskaitę šią knygą kalbėsite kaip gimtakalbis“ ir t. t.). Šios reklamos kuria įspūdį, tarsi būtų koks stebuklingas būdas greitai ir be jokio vargo išmokti norimos kalbos. Žmonės neretai tuo patiki ir lieka nepatenkinti susivokę, kad siūlytos paslaugos buvo tik apgaulė“, – klaidinantį kalbų mokymosi pateikimą internete atskleidžia doc. dr. S. M. Lanza.

Grįžtamojo ryšio svarba

Pašnekovo teigimu, žmogus mano, kad, investuodamas pinigus į kalbų mokymąsi, visuomet privalo gauti teigiamą grįžtamąjį ryšį. „Nusipirkti knygą apie tai, kaip greitai ir efektyviai išmokti užsienio kalbą, yra lengviausia. Manau, čia slypi psichologinis aspektas, kad jeigu buvo investuota, vadinasi, mokymosi procesas jau prasidėjo. Juk pirkau knygą, tai kaip neišmokau?“ – pasakoja dėstytojas.

Svarbūs metodai

 

„Visi mes esame skirtingi, todėl būtina kreiptis į specialistą, kuris paskirtų tinkamą mokymosi būdą.“

doc. dr. S. M. Lanza.

 

„Kalbų mokymasis yra veikla, kuriai reikia daug pastangų ir tinkamo metodo. Kalbant apie metodus, jų yra daug ir įvairių, tačiau ne visi jie vienodai efektyvūs“, – tikina pašnekovas.

Paklaustas, kaip surasti ir pritaikyti tinkamą metodą mokantis užsienio kalbos, doc. dr. S. M. Lanza teigia, kad tinkamas yra tas, kuris veikia. „Visi mes esame skirtingi, todėl būtina kreiptis į specialistą, kuris paskirtų tinkamą mokymosi būdą. Kai šnekame apie kalbas, principas paprastas – svarbu daug kalbėti, tai viso mokymosi proceso pagrindas. Praktikos, praktikos ir dar kartą praktikos!“ – atskleidžia dėstytojas, pridurdamas, kad be asmeninių pastangų taip pat nieko nepavyks.

Savarankiškas mokymasis – misija įmanoma?

„Mokymosi efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių: amžiaus, motyvacijos, aplinkos, skiriamo laiko. Savarankiškai mokytis tikrai įmanoma. Tai gali atsipirkti, bet taip išmokstama kalba dažnai yra nenatūrali, padrika bei vadovėlinė. Nėra jokių abejonių, kad su dėstytoju, turinčiu tikslingą bei efektyvų metodą, išmokti kalbą bus paprasčiau, bet pasirinkusieji savarankišką mokymąsi gali taip pat pasiekti džiuginančių rezultatų“, – įsitikinęs „Dante Alighieri“ Kauno komiteto pirmininkas doc. dr. S. M. Lanza.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.