...

Duris atveria erdvė kūrybinių industrijų profesionalams

Verslas

2018.01.26

Autorius: Kornelija Viečaitė

Temos: .

Duris atveria erdvė kūrybinių industrijų profesionalams

Mykolas Markauskas. Martynos Jovaišaitės-Paukštės nuotr.

„AltSpace“ naujas, išskirtinis, bet labai daug dėmesio sulaukęs projektas. Duris „Ogmios mieste“ jis atvers jau balandį – tai bus pirmoji kūrybinių industrijų bendradarbystės studija Lietuvoje. Ši erdvė – „Laisvės TV“ ir „Ogmios miesto“ bendradarbiavimo rezultatas. Plačiau apie tai, kaip idėja gimė ir išvydo dienos šviesą, pasakoja „Laisvės TV“ direktorius Mykolas Markauskas.

Išskirtinumas – bendruomenės grynumas

Pasak M. Markausko, pagrindinis išskirtinumas, kurio siekia „AltSpace“ įkūrėjai, yra sutelkti panašaus profilio ir pažiūrų specialistus. „Galėtume eiti lengviausiu keliu ir išnuomoti patalpas nekilnojamojo turto agentams ar informacinių technologijų specialistams, bet laikomės nuostatos, kad visi ten dirbsiantys žmonės būtų vienaip ar kitaip susiję su kūrybinėmis industrijomis“, – teigia „Laisvės TV“ vadovas.

Ši sąsaja gali būti taikoma ir plačiąja prasme. Pašnekovas sako, kad tai gali būti ir dizaineriai, ir renginių organizatoriai, ir režisieriai, ir prodiuseriai, ir montuotojai. Ten dirbantiesiems norima suteikti visapusišką patogumą. „Mūsų tikslas toks, kad išsinuomojus vietą apie visa kita jau būtų pagalvota. Nebereikėtų sukti galvos, kur pasistatyti automobilį, atsispausdinti dokumentus ar pan. Tame pačiame pastate bus ir dušai, ir poilsio zonos, pramogos bei maitinimas“, – vardija M. Markauskas. Atidaryta studija siūlys 120 visiškai įrengtų darbo vietų, tame pačiame pastate bus galima atsipūsti, išgerti kavos, netgi po treniruotės ar dviračiu atmynus į darbą nusiprausti po dušu.

Atvirų erdvių gausa

M. Markauskas sutinka, kad tokia avantiūra iš šalies gali atrodyti keistai – juk „Laisvės TV“ nėra investuotojas į nekilnojamąjį turtą. Tačiau ši galimybė ir pasiūlymas investuoti jiems nukrito lyg iš dangaus. „Gavome pasiūlymą iš „Ogmios centro“. Savo vizijoje jie matė objektą, kuris būtų traukos taškas „Ogmios mieste“, kur savo veikla užsiima ir laisvalaikį leidžia jauni, išskirtiniai, talentingi žmonės“, – dėsto jis.

Įkūrėjai džiaugiasi tokia vieta. Kaip sako pats M. Markauskas, „Ogmios miestas“ yra „the new cool“. Taip pat jis išvardija ir kitus būsimus „AltSpace“ pranašumus: „Turime stovėjimo aikštelę, ko negali pasiūlyti jokia kita bendradarbiavimo studija Vilniuje. Atrodo labai buitiška ir paprasta, bet visada bus kur pasistatyti automobilį tiek ten dirbančiam žmogui, tiek jo klientui. Dar vienas pliusas – patogus susisiekimas su miestu.“ Studija išsiskirs ir savo architektūra: erdvė panaši į loftą, o lubos, kurių aukštis net 7 metrai, neleis jaustis suspaustam.

Išsiskirti nori vieninga bendruomene

 

„Drauge galime nuveikti didesnius darbus ir pasiekti didesnes aukštumas. Savo idėja siekiame įkvėpti kitus tobulėti ir skatinti bendradarbiavimą.“

M. Markauskas.

 

Vilniuje bendradarbiavimo studijų yra nemažai, tačiau su tvirta bendruomene – tik keletas. M. Markauskas pabrėžia, kad jie buvo įkvėpti bendruomeniškumo idėjos. „Daugiau ar mažiau dabar esančios bendruomenės skirtos informacinių technologijų sektoriui: „Rise Vilnius“, „Vilnius Tech Park“ ir kt. Tos bendruomenės konkrečiai sukoncentruotos į IT. Kūrybinėms industrijoms, bent jau Vilniuje, mano žiniomis, nėra tokių bendruomenių, jos kiek išsibarsčiusios. Tad norėtųsi jas sutelkti“, – savo viziją dėsto jis.

„Laisvės TV“ vadovas taip pat įsitikinęs, kad šitaip įmanoma sutelkti rinką: „Aklai konkuruodami tarpusavyje, mes apsiribojame. Drauge galime nuveikti didesnius darbus ir pasiekti didesnes aukštumas. Savo idėja siekiame įkvėpti kitus tobulėti ir skatinti bendradarbiavimą.“

Lengvesnis būdas rasti bendraminčių

Pagrindinė tokių ir panašių bendradarbiavimo studijų funkcija – padėti megzti pažintis, ieškoti partnerių ir bendraminčių. „Laisvės TV“ jau dabar dirba su daug laisvai samdomų specialistų, o biurui persikėlus į naująją studiją, tikimasi, natūraliai atsivers galimybės bendradarbiauti. „Socializacija praplečia akiratį, buvimas tarp panašia – ar net skirtinga – veikla užsiimančių žmonių, visų pirma, praplečia akiratį. Antra, atveria galimybes. Galime įsivaizduoti, kad manęs klausia, ar pažįstu montuotoją, o per du stalus nuo manęs kaip tik toks ir sėdi, tad galiu drąsiai sakyti: „Taip, pažįstu.“ Kai žmonės dalijasi mintimis, gimsta naujos idėjos, projektai, darbai. Dirbdamas tarp keturių sienų arba būdamas vien savo kolektyve, žmogus tam tikra prasme užstringa ir nebegeneruoja originalių idėjų, tai stabdo pažangą. Buvimas tarp daugiau už tave pasiekusių asmenybių skatina siekti daugiau. Ypač laisvai samdomiems specialistams tai yra proga nestovėti vietoje, tobulėti ir garsiai pasakoti apie savo darbus kitiems“, – „AltSpace“ viziją dėsto M. Markauskas.

Populiarumo „AltSpace“ sulaukia jau dabar

Naujojoje studijoje taip pat bus įrengta daugiafunkcė salė, kurioje bus organizuojami bendruomenės susitikimai, kuriuose bus galima dalytis išskirtiniais projektais ir atliktais darbais, taip pat fotosesijos, filmavimai ir pan. Nors kol kas dar visu tempu vyksta statybos ir nebaigtos visos pastato sienos, per dvi savaites išnuomota 20 proc. darbo vietų. „Iki atidarymo dar liko du mėnesiai. Tikimės, kad atsidarysime užsipildę 60 proc. vietų, – optimizmo neslepia M. Markauskas. – Tikime, kad „AltSpace“ sukurs patogią bendradarbiavimo erdvę: jei už sienos dirba dizaineris arba montuotojas, dirbti su bendrais projektais daug lengviau ir paprasčiau. Pasinaudosime ta proga patys ir skatinsime tą patį daryti kitus, susipažinti ir bendradarbiauti tarpusavyje.“

būsimas „AltSpace“ interjeras.

381-1516949417-590372.jpg 381-1516949417-989458.jpg 381-1516949417-787210.jpg 381-1516949417-885791.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.