...

bzn start savaitė: pritrauktos investicijos ir naujos galimybės

Verslas

2020.05.31

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

bzn start savaitė: pritrauktos investicijos ir naujos galimybės

Pexels.com nuotr.

Jau rytoj žengsime į vasarą, tačiau prieš tai atkreipkime dėmesį į svarbiausius įvykius, nutikusius verslo pasaulyje per pastarąją savaitę.

Laisvė renginiams ir ilgesnės valandos barams

Praėjusią savaitę buvo dar kartą pratęstas karantinas, bet sušvelnintos kai kurios sąlygos. Nuo šiol, kavinės, restoranai, naktiniai klubai ir barai galės dirbti valanda ilgiau nei iki šiol. Jų darbo laikas pratęsiamas iki 23 valandos. Tuo tarpu renginių apribojimai pakeisti į šiuos: nuo birželio pradžios atvirose erdvėse leidžiami renginiai, sukviečiantys iki 300 žmonių, o uždarose erdvėse dalyvauti galės ne daugiau 100 renginio dalyvių, užtikrinant tarp jų dviejų metrų atstumus. Vėliau, nuo birželio 16 dienos, uždarose erdvėse jau bus galima talpinti 150 renginio dalyvių.

GPM lengvatos norintiems įgyti naują profesiją

Regis persiorientuoti ir prisitaikyti šiame sudėtingame laikotarpyje bus dar lengviau. Besikeičianti darbo rinka ir ją dar labiau sąlygojančios viruso pasėkmės, nemažą kiekį žmonių paliko be įprasto darbo. Viešojoje erdvėje jau kurį laiką girdimi pasisakymai, jog išliks tie, kurie gebės prisitaikyti, šiuo metu tampa realybe. Tam, kad prisitaikyti ir perorientuoti savo veiklą būtų lengviau, Vyriausybė patvirtino projektą dėl gpm lengvatų tiems, kurie norės įgyti naują profesiją.

Projekte siūloma išplėsti šiuo metu galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per 2020 ir vėlesnius kalendorinius metus patirtas išlaidas už formalųjį profesinį mokymą ir (ar) studijas, neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar kelinta profesinė kvalifikacija suteikiama. Taip pat lengvatos taikymą siūloma išplėsti įmokoms už atitinkamą profesinį mokymą, kai suteikiama tik kvalifikacijos dalis. Tai reiškia, kad valstybės parama galėtų būti teikiama ne tik įgijus pilną profesinę kvalifikaciją, bet ir išklausius siauresnį formaliojo mokymo kursą, suteikiantį kvalifikacijos dalį.

Belgijoje – specialios kortelės verslui

Įdomiu pandemijos pasėkmių sprendimo keliu pasuko Belgija. Praėjusią savaitę pristatyta išankstinio mokėjimo kortelė „Unity Card“, skirta vietinės ekonomikos skatinimui. Ši gali būti naudojama skubiai humanitarinei pagalbai arba finansinės paramos teikimui nuo pandemijos nukentėjusiems verslams bei privatiems asmenims. Anot kūrėjų, tai sprendžia vieną didžiausių problemų šiomis dienomis – verslams reikia greitos paramos, tačiau biurokratiniai procesai stabdo šias galimybes. Tuo tarpu kortelės panaudojimas galėtų tapti kur kas greitesniu sprendimu. 

Skirtingai nei įprastas, „Unity Card“ mokėjimo korteles išduos ne bankai, o atsakingos valdžios institucijos. Kortelės pastarosioms leis suteikti finansinę paramą išvengiant sudėtingos logistikos ir administravimo bei užtikrinti efektyvų ir tikslingą finansinės paramos skyrimą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Atsigavimo ženklai

Paskutinė pavasario savaitė atnešė džiugių žinių ir atsigavimo prošvaisčių versle. Kompanija „IKEA“ paskelbė siekianti sugrįžti į įprastą tempą, todėl sieks įdarbinti beveik pusšimtį naujų darbuotojų. Tuo tarpu klientų pažinimo startuolis „Ondato“ pritraukė 450 tūkst. Eur investiciją. Ironiška, tačiau startuolio potencialui ir svarbai rinkoje atsiskleisti padėjo būtent užklupusi pandemija.

450 tūkst. eurų į „Ondato“ startuolį investavusio „Startup Wise Guys“ akceleravimo fondo Lietuvoje partneris Dmitrij Sosunov sako, kad nors iki pandemijos pradžios klientų pažinimas buvo itin svarbi kiekvieno verslo dalis, tačiau COVID-19 akivaizdoje dar labiau išryškėjo poreikis teikti savo paslaugas elektroninėje erdvėje ir tinkamai pažinti savo klientus, o tai padaryti gali padėti „Ondato“.

Paaiškės geriausieji

Jau rytoj vyks konkurso “Talentas keisti” apdovanojimų vakaras, kuriame iš šešių finalistų bus renkamas tas, kurio verslumas ir inovacijos labiausiai sužavės komisiją. Šiemet geriausiais išrinkti:

Viktorija Gaspariūnaitė ir “Socialinė iniciatyva”.  Mobilus darbas su jaunimu kaimo vietovėse, kur nėra jaunimo užimtumo, saviraiškos ir laisvalaikio galimybių. VIktorija savo iniciatyvą pradėjo prieš metus, o šiandien komandą sudaro jau šeši žmonės, kurie su jaunimu dirba dviejose savivaldybėse. Viktorija yra karė savanorė.

Asta Blažinskienė ir Mokymosi ypatumų centras. Asta padeda mokymosi sutrikimų (disleksija, disgrafija, diskalkulija) turintiems vaikams įveikti šiuos iššūkius ir stiprinti savo emocinį intelektą. Programa apjungia interaktyvias technologijas ir psichoedukacinius mokymus. Savo programą jau pradėjo išbandyti ir šiuo metu turi pirmąją pilotinę dešimties vaikų grupę.

Rasa Vyšniauskienė ir Stepping-stone.org. Tai – pirmoji Lietuvoje sutelktinio rėmimo platforma, skirta vaikų ir jaunimo individualaus neformaliojo ugdymo skatinimui ir paramai.

Andrius Chomičius ir PLAYmath. Tai unikalių žaidimų rinkinys padedantis moksleiviams išmokti matematikos. Mokomasi komandoje sprendžiant sužaidybintas matematines problemas. PLAYmath atliktas tyrimas parodė, kad jų metodas gerina ne tik pradinukų matematikos rezultatus, bet ir kūrybiškumą.

Karolina Žernytė ir “Pojūčių teatras”.  Sensorinių žaislų kūrimas kartu su ypatingais – autizmo spektro ir kitais – vaikais ir jų tėvais, kartu žaidžiant  ir kuriant žaidimo būdus. Be žaislų idėjos, Karolina taip pat vykdo ir kitas, sunkumų turintiems vaikams pritaikytas, veiklas savo “Pojūčių teatre”.

Ona Marija Vyšniauskaitė, Marija Dautartaitė ir „MaMaDu“. Į SMS telpanti paramos ir motyvacinė sistema, kuri talkina tėvams ir skatina taikyti geriausias ankstyvosios vaikystės raidos praktikas. Tai – specialistų parengtos rekomendacijos vaiko fiziniams ir emociniams poreikiams užtikrinti.

Mokytis neišėjus iš namų

Primename, jog vis dar galite įsigyti unikalius video mokymus apie verslo straipsnių parengimą. Didžiausias žinių centras augančiam verslui „bzn start“ organizuoja mokymus, kuriuose du patyrę savo sričių ekspertai, Aurimas Paulius Girčys bei Giedrė Rimkūnaitė-Manke dalinsis žiniomis ir įžvalgomis apie kokybišką turinį, SEO straipsnius bei teisinius aspektus. Įsigiję mokymus gausite el. knygą su aktyviomis, tik Jums prieinamomis nuorodomis į išsamią video medžiagą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.