...

Batų „Crocs“ skylutės sukrovė milijonus

Verslas

2012.02.21

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

Batų „Crocs“ skylutės sukrovė milijonus

Crocs batai: sukurta iš idėjos flickr.com nuotr.

Sheri Schmelzer – namų šeimininkė, kuri susikrovė milijonus JAV dolerių iš labai patogių, bet ganėtinai nepatrauklių „Crocs“ batų… skylučių! Ši verslo istorija išties primena pasaką apie Pelenę, tačiau yra vienas skirtumas: Sheri egzistuoja realiame gyvenime! Ir visus skatina išlaisvinti savo kūrybos potencialą, kadangi yra įsitikinusi, kad tik kūrybiškas gyvenimo būdas ir požiūris veda į sėkmę.

Trijų dukrų motina ir namų šeimininkė visuomet mėgo patogią avalynę, tačiau norėjo būti originali ir išsiskirti iš kitų. Taigi vieną 2005 metų vasaros vakarą ji su dukromis susirinko visas turimas patogių laisvalaikio batų poras ir pradėjo jas dekoruoti: į batų skylutes dėjo įvairius akmenėlius, dažyto molio gabalėlius bei kitas medžiagas. Po darbo namo grįžęs vyras Richas pamatė savo moterų kūrybinės batų dekoravimo idėjos potencialą ir iškart įtikino žmoną užsiimti būtent „Crocs“ batų aksesuarų kūrimu. Tik iš pradžių jis uždraudė šeimos nariams išeiti į viešumą su padailintais batais ar apskritai kam nors prasitarti apie šią genialią idėją, kol gaus patentą.

Kadangi firmos „Crocs“ batai buvo ypač populiari avalynė, o 80 proc. produkcijos buvo gaminama su skylutėmis, Richas iškart suprato, jog tai yra puiki verslo idėja.

Gavę patentą Sheri ir Richas įkūrė savo įmonę „Jibbitz“ ir atidarė interneto parduotuvę. Netrukus atsirado nemažai norinčiųjų įsigyti lengvai keičiamų papuošalų, segamų į kroksų skylutes. Vasaros pabaigoje buvo pasirašytos sutartys su 4 000 parduotuvių, sukurta per 300 aksesuarų modelių, o juos namo rūsyje kūrė netgi idėjos autorių tėvai. Tai buvo labai įtemptas laikotarpis. Richas metė savo darbą ir iš visų jėgų metėsi į batų aksesuarų verslą. Vieną vakarą jis užklupo savo žmoną verkiačią. Sutuoktiniai suprato, kad norint toliau plėtoti verslą reikia pagalbos iš šalies, t y. samdomų darbuotojų. O pokalbio pabaigoje pridėjo: „Net ir „Microsoft“ iš pirmo karto nepagamino tobulo kompiuterio.“

Rudenį šeimos pajamos iš aksesuarų siekė beveik du milijonus JAV dolerių! Po metų sėkmingo darbo, 2006 metais, „Crocs“ pati susirado šeimą ir pasiūlė jų verslą nupirkti už 20 mln. JAV dolerių. Sandoris buvo sudarytas. Šiuo metu Sheri yra „Crocs“ aksesuarų vyriausioji dizainerė, o jos vyras – valdybos narys. Sh. Scmelzer tikina, kad galimybių imtis verslo – apstu, reikia tik įsižiūrėti. „Kodėl man pasisekė? Matyt, žiūrėdama į kroksus mačiau ne vien batus su skylutėmis“, – juokais priduria sėkmės lydima verslininkė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.