...

Sukūrė kėdę, padedančią kovoti su antsvoriu

Verslas

2017.01.17

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Sukūrė kėdę, padedančią kovoti su antsvoriu

„Sigma Chair“ komanda. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Ernestas Jasilionis (24), gavęs draugo pasiūlymą kurti svorį kontroliuojančias kėdes, įžvelgė neabejotiną potencialą šioje idėjoje ir sutiko imtis darbo. Taip buvo sukurtos išskirtinio dizaino kėdės su įmontuotomis svarstyklėmis „Sigma Chair“.

Skirta motyvacijai

„Sigma Chair“, anot pašnekovo, dažnai tampa puikia motyvacine priemone tiems, kurie pradeda lieknėjimo procesą, tačiau vis dar nesugeba savęs kontroliuoti. Būtent dėl šio poreikio ir išsirutuliojo naujo projekto idėja.

 

„Pati kėdės forma tam tikra prasme buvo padiktuota mums iš matomų poreikių.“

E. Jasilionis.

 

„Idėja gimė mano kolegai, kuris ir pasiūlė man prisijungti prie komandos kuriant dizainą. Kolega tuo metu į pasaulį leido kitą projektą, susijusį su žmonių priklausomybėmis (projektas „Promiser.pro“ – aut. pastaba), o pradėjęs domėtis svorio metimu suvokė, kad kasdienis svėrimasis yra būtinas, norint išlaikyti motyvaciją siekti tikslo ir kontroliuoti svorį, kai tikslas pasiektas. Svėrimosi procesas gali tapti neigiamą prasmę turinčiu ritualu – išsiimti svarstykles, stotis ant jų, laukti rezultato. Todėl čia sprendimu tapo „Sigma Chair“. Tai ne tik patogu ir greita, nes mobiliąja programėle galima realiuoju laiku pamatyti savo svorį, peržvelgti svorio istoriją, o tai motyvuoja matant pažangą arba skatina pasitempti matant kylantį svorį. Negana to, „Sigma Chair“ verčia susimastyti sėdint prie valgomojo stalo“, – idėjos esmę atskleidžia E. Jasilionis.

Susižavėjęs išdėstyta idėja, pašnekovas nedvejodamas tapo kėdės kūrimo dizaineriu ir ėmė ieškoti technologinių sprendimų, kuriais būtų galima šią mintį įgyvendinti.

„Pati kėdės forma tam tikra prasme buvo padiktuota mums iš matomų poreikių. Į kojas reikėjo sumontuoti keturis svarstyklių daviklius bei „smegenis“, todėl pasirinkome solidžią plokštę. Taip pat norint pasisverti tiksliai, kėdę turi spausti visa kūno masė, o tai reiškia, kad reikia pakelti arba kur nors pasidėti kojas, todėl turime dar vieną plokštę, ant kurios galima pasidėti kojas. Siekdami išlaikyti vientisumą, tokiu principu suformavome ir likusias kėdės dalis. Pačių svarstyklių technologiją vis dar tobuliname, kad ji būtų patikima ir kokybiška“, – pasakoja E. Jasilionis.

Pagalvota apie visus

Šiuo metu „Sigma Chair“ siūlo dviejų rūšių kėdes. Vienose jų gali būti integruotos svarstyklės, o kitos gali funkcionuoti kaip įprastos valgomojo kėdės be jokių papildomų galimybių. Pašnekovas šį sprendimą aiškina labai praktiškai – ne visos kėdės namie turi būti kontroliuojančios svorį.

„Pagrindinė idėja visgi yra išmaniosios svarstyklės, tačiau greičiausiai, įsigyjant vieną išmaniąją kėdę, bus poreikis interjere turėti bent dar vieną atsvarą jos dizainui – paprastą „Sigma Chair“. Taip pat ši šiuolaikiško dizaino kėdė ir jų valgomojo komplektai gali papuošti ne vieną interjerą, net jei nėra išmaniųjų svarstyklių poreikio“, – įsitikinęs E. Jasilionis.

Mintyse naujos galimybės

Daugiau nei metus vykdomas projektas „Sigma Chair“ ir maždaug prieš pusmetį pradėjęs veikti interneto puslapis jau sulaukė nemažo susidomėjimo. Kėdėmis prekiaujama ir Lietuvoje, ir užsienyje, tačiau tai yra tik pirmieji verslo žingsniai. Nors pašnekovas pastebi, kad juntamas gana stiprus susidomėjimas neeiliniu produktu ir sulaukiama dėmesio iš Lietuvos, vis dėlto manoma, kad didžioji dalis kėdžių iškeliaus į užsienį, o projekto kūrėjai turi naujų planų ir ambicijų.

„Tikrasis „Sigma Chair“ startas laukia kitų metų pradžioje, kai pristatysime www.indiegogo.com sutelktinio finansavimo kampaniją – tai lėšų pritraukimas iš didelės asmenų grupės. Šioje kampanijoje, kuri veiks mėnesį, bus galima įsigyti ir paprastų, ir išmaniųjų kėdžių „Sigma Chair“, taip pat jų komplektų už ypatingą kainą, o surinktos lėšos mums padėtų galutinai užbaigti kėdės gamybos technologinius aspektus, pristatyti nepriekaištingą produktą ją įsigijusiems rėmėjams ir būsimiems klientams“, – planus dėsto pašnekovas.

Linki tikėti

Kiekvienam pradedančiajam iš savo patirties E. Jasilionis linki neblėstančio tikėjimo idėjomis, nes kiekvienas verslas žavi savo subtilybėmis ir verta to siekti.

„Versle mane labiausiai žavi keletas dalykų. Pirmiausia man, kaip menininkui, svarbu, kad sukurtas produktas būtų išgirstas ir pasiektų visuomenę bei taptų naudojamas ir mėgstamas. Antrasis – tai, kad produktas gali iš tiesų padėti daugeliui žmonių, šiuo atveju kovoti su antsvoriu, nes antsvoris, mano manymu, yra gana opi problema, kamuojanti nemenką pasaulio dalį. Kovojant labai svarbu išlaikyti motyvaciją, prisiminti tikslus prie valgomojo stalo ir nebijoti svarstyklių, žvelgiant į svorio kitimo kreivę pripažinti sau tiesą, kurią atskleidžia rezultatai. Kita vertus, „Sigma Chair“ gali padėti ne tik metant svorį, bet ir jį auginant, jeigu kalbėtume apie sportuojančius žmones, arba tiesiog kontroliuojant esamą padėtį. Galimybė padėti – verslo žavesys, todėl palinkėčiau, kad niekada neapleistų tikėjimas savo idėjomis“, – sako E. Jasilionis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.