...

Sėkmingai įsiliejo į lazerių pasaulį

Verslas

2017.10.10

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Sėkmingai įsiliejo į lazerių pasaulį

Tadas Lipinskas BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Iš Utenos kilęs Tadas Lipinskas (36), drauge su bičiuliais diskutuodamas apie įgytas kompetencijas ir turimą skirtingą patirtį, visai netikėtai sugalvojo įkurti jau daugiau nei dvejus metus sėkmingai lazerių srityje veikiančią įmonę „Optogama“.

Kuria Lietuvoje

„Optogama“ – įmonė, projektuojanti ir gaminanti impulsinius nanosekundinius lazerinius šaltinius bei optinius mazgus pagal kliento pateiktas technines užduotis. Pagrindinė įmonės tyrimų ir veiklos kryptis – kompaktiškų, akiai saugaus diapazono impulsinių lazerių kūrimas, tyrimai ir gamyba. Įmonė aktyviai bendradarbiauja su Europos universitetais bei moksliniais ir tyrimų centrais, todėl visuomet yra įvykių sūkuryje.

„Visas kūrybos, tyrimų ir gamybos procesas vyksta Lietuvoje, tačiau visada idėjų ir inovatyvių sprendimų ieškome tarptautinėse konferencijose, parodose, bendraudami su mokslininkais iš viso pasaulio. Stengiamės pasinaudoti pasaulyje sukauptu žinių bagažu, bendradarbiaujame su užsienio universitetais, įmonėmis, patys vykstame mokytis ir kviečiamės mokslininkus pas save“, – pristato T. Lipinskas.

Unikalūs projektai

Nors Lietuva garsėja kuriamais lazeriais ir jų kokybe, pašnekovas atkreipia dėmesį, kad lazerių pramonės nederėtų vertinti kaip uždaros. Tai pasaulinė rinka, kurioje Lietuvos žaidėjai pasklinda plačiai ir vieni su kitais dažniau bendradarbiauja, negu konkuruoja.

 

„Stengiamės sukurti klientui unikalius lazerinius šaltinius ar optinius modulius būtent jo taikymui.“

T. Lipinskas.

 

„Bendrame kontekste pasaulyje Lietuvos lazerių gamintojai faktiškai tarpusavyje nekonkuruoja. Tai lemia ne tik labai didelis rinkos dydis, bet ir tai, kad Lietuvos lazerių pramonės įmonės daugiau papildo viena kitą, nei kuria tuos pačius produktus. Labai smagu, kad Lietuvoje faktiškai turime visą vertės grandinę, apimančią nuo komponentų gamintojų iki sudėtingų lazerinių sistemų ir konkretaus taikymo pramonėje, medicinoje ar moksle“, – džiaugiasi jis.

Šiame kontekste „Optogama“ užima unikalių, o ne serijinių produktų gamintojo poziciją. „Kadangi esame maža įmonė, mes orientuojamės ne į serijinės gamybos produktus, o kaip tik priešingai – stengiamės sukurti klientui unikalius lazerinius šaltinius ar optinius modulius būtent jo taikymui. Kiekvienas sprendimas būna kažkuo netradicinis ir unikalus, ko klientas negali rasti pas kitus labiau žinomus rinkos žaidėjus“, – išskirtinumą pabrėžia T. Lipinskas.

Augti padeda investicijos

„Optogama“ sėkmingai bendradarbiauja ir su verslo, ir su mokslo sektoriumi, be to, savo inovatyvioms idėjoms įgyvendinti sulaukia paramos iš tarptautinių fondų. Šiuo metu įmonės projektai finansuojami ES ir „Eurostars“ lėšomis. Anot pašnekovo, tai padeda dar efektyviau kurti naujus produktus ir pristatyti juos rinkai.

„Bendraujant su potencialiais partneriais bei diskutuojant kyla idėjų, kaip galime, kartu sujungdami kompetencijas ir žinias, sukurti unikalius naujus produktus, o naujiems sprendimams pavykus surasti jiems komercinius partnerius ar integratorius. Tokio projekto ar produkto sėkmė yra beveik garantuota. Visada vadovaujamės principu, kad naujas kuriamas produktas ar sprendimas turi turėti konkretų taikymą ir poreikį, o tada iš to atsiranda ne tik konkretūs projekto tikslai, terminai, bet ir aiškiai matoma komercinė grąža. Žinoma, kuriant naujus produktus ir technologijas, investicijos yra skaudus klausimas, tačiau, pasinaudojant ES parama ar mūsų atveju taip pat ir programos „Eurostars-2“ finansavimu, projektų įgyvendinimas tampa realus ir daug greitesnis“, – teigia T. Lipinskas.

Sėkmės paslaptis – komanda

Pašnekovas pabrėžia, kad gerai parinkta komanda turi laikyti visus svarbiausius įmonės kampus. Surasti tokius žmones ne visada paprasta, o ypač tai sudėtinga verslo pradžioje, tačiau procesui pasisekus tenka galimybė dirbti su išties motyvuota ir viena kryptimi judančia komanda.

„Šiuo metu įmonės „Optogama“ komandą sudaro 11 darbuotojų, kurių dauguma yra baigę Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto lazerinės krypties studijas. Komandą stengiamės formuoti taip, kad įmonėje turėtume visas svarbiausias kompetencijas, reikalingas produktams kurti, vystyti ir parduoti. Startuojant ir buvo sunkiausia suburti tokių žmonių komandą. Nors ir turint aiškius tikslus, sėkmingam startui nemažai įtakos turi motyvuoti bendraminčiai ir kolegos“, – pasakoja pašnekovas.

Kitiems pradedantiesiems įmonės „Optogama“ įkūrėjas T. Lipinskas iš savo patirties linki niekuomet neprarasti ryžto, turėti užtektinai drąsos ir tikėti tuo, ką darai ir ko sieki. Tik ta idėja, kuria tikima, turi realią sėkmės tikimybę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.