Klausimai, į kuriuos reikia atsakyti kuriant nemokamą svetainę su „WordPress“
2015.11.24
Temos: Technologijos, Verslo pradžia.
Pradedantieji verslą paprastai savo idėją pirmiausia išbando naudodamiesi nemokamomis turinio valdymo platformomis. Taip jie susikuria interneto svetainę nemokamai. Viena populiariausių tokių turinio valdymo sistemų – „WordPress“. Vladas Sapranavičius, e. verslo interneto rinkodaros konsultantas, dalijasi įžvalgomis, ar interneto srityje galioja taisyklė: „Nemokama, vadinasi, nekokybiška.“ Pašnekovo teiraujamės, į kokius svarbiausius klausimus turi atsakyti planuojantieji kurti savo interneto svetainę.
Kuo lengviau randama informacija
Interneto rinkodaros specialistas V. Sapranavičius pabrėžia, kad pirmiausias klausimas, į kurį sau turi atsakyti puslapį norinti susikurti organizacija ar asmuo, yra šis: „Kokių tikslų sieksiu savo puslapiu?“ Šiuo etapu, pasak pašnekovo, dažnas klupteli ir pasuka ne visai teisingu keliu. „Planuojant savo interneto svetainę, dažnai prisižiūrima kitų interneto puslapių, pastebima, kad jie daugeliu atvejų turi nemažai panašumų, pavyzdžiui, meniu, dėstymas, apatinis laukelis. Pradėjus mąstyti, kad jeigu visi vienodai daro, man irgi reikia taip pat pasidaryti, dažnai pamirštamas tas pagrindinis tikslas, dėl kurio ši svetainė kuriama. O nepamiršti tikslo, vadinasi, aiškiai žinoti, kad vartotojas, atsidaręs tavo svetainę, pačiame pirmame atvertame lange turi galėti patenkinti tą poreikį, dėl kurio į šį puslapį atėjo. Jeigu įmonė nuomoja kranus, į jos puslapį užėjęs žmogus turėtų iš karto suprasti, kad svetainė yra apie kranų nuomą, ir galėtų pateikti nuomos užklausą“, – patarimus planuojantiesiems kurti savo tinklalapį vardija V. Sapranavičius.
„Jeigu tema gerai paruošta, jos pritaikymas, įkėlimas į „WordPress“ užtruks dar maždaug penkiolika minučių. Tuomet teliks užsiimti detalių „pastumdymu“, turinio įkėlimu. Vis dėlto jeigu tema prastai padaryta, gali tekti įsikišti ir programuotojui“
V. Sapranavičius
Specialistas primena, kad ir paieškos sistema „Google“ dabar vertina puslapius pagal tai, ar juose galima efektyviai rasti informacijos, kurios ieško vartotojas. Taigi kurti interneto svetainę reikia atsižvelgiant į tuos principus, kuriuos taiko paieškos sistema: tinklalapis turi būti sparčiai „kraunamas“, informacija ir raktiniai žodžiai turi būti pateikiami optimizuotai, naudingos funkcijos, tarkime, užklausos formos, turi būti pateikiamos iš karto, o ne užslepiamos kažkelintame svetainės puslapyje.
Nedidelės laiko sąnaudos
Interneto rinkodaros konsultanto teigimu, patyrusiam vartotojui įdiegti sistemą „WordPress“ trunka penkias minutes, o nepatyręs gali sugaišti ir valandą ar dvi. Taigi, nepamirštant minėto pagrindinio tikslo, reikia išsirinkti tokią svetainės dizaino temą, kuri geriausiai leistų šio tikslo siekti. Temų internete taip pat galima rasti ir mokamų, ir nemokamų. „Jeigu tema gerai paruošta, jos pritaikymas, įkėlimas į „WordPress“ užtruks dar maždaug penkiolika minučių. Tuomet teliks užsiimti detalių „pastumdymu“, turinio įkėlimu. Vis dėlto jeigu tema prastai padaryta, gali tekti įsikišti ir programuotojui“, – sako V. Sapranavičius.
Pasak pašnekovo, šioje srityje nebūtinai galioja pasakymas, kad nemokami dalykai negali būti kokybiški: jis žino pavyzdžių, kai žmonės nusiperka brangias turinio valdymo sistemas, o jos būna menkiau tinkamos naudoti, prasčiau pritaikytos šiuolaikiniam vartotojui nei „WordPress“. „Tuomet geriau imti nemokamą sistemą „WordPress“, nors ir mokamą, bet paprastai vis tiek pigią dizaino temą ir sumokėti programuotojui šimtą eurų už kelias darbo valandas, jeigu reikia kiek „pastumdyti“ tą temą. Taip būsime labiau užtikrinti, kad nebeišlįs klaidų ir puslapis neatrodys neprofesionalus“, – pataria interneto rinkodaros žinovas.
Verta kreiptis į specialistus
V. Sapranavičius tikina, kad eilinis vartotojas negali matyti ir įvertinti, jog svetainė, kurioje jis apsilankė, sukurta naudojant nemokamą turinio valdymo sistemą. Tokius dalykus įžvelgia tik patyrę specialistai. Taigi naudojimasis „WordPress“ kaip nemokamu įrankiu nepakenks ir labai solidžiai norintiems atrodyti verslams ar asmenims.
Vis dėlto šiokioms tokioms išlaidoms rūpinantis savo puslapiu reikėtų nusiteikti. „Bendra problema, su kuria susiduria dažnas populiariųjų sistemų naudotojas, yra tai, kad IT specialistas svetainę sukuria ir palieka, o svetainės turėtojas, neišmanydamas IT, nemoka ja pasirūpinti. Po pusmečio svetainė jau būna pažeidžiama, prisirenka įvairių žalingų dalykų. Juk kuo sistema populiaresnė, tuo patrauklesnė ir lengviau įveikiama įsilaužėliams. Taigi geriau periodiškai paprašyti IT specialisto pagalbos, atnaujinti „WordPress“, įskiepių versijas“, – pataria V. Sapranavičius.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.