...

Jau greitai bus galima išvysti garsą kontroliuojančią pirštinę

Verslas

2015.10.23

Autorius: BZN start

Temos: , .

Jau greitai bus galima išvysti garsą kontroliuojančią pirštinę

Jau greitai bus galima išvysti dizainerio Green Garage garsą kontroliuojančią pirštinę. Asmeninio archyvo nuotr.

Kūrybai dedikuota konferencija „What’s Next?“ šiemet lapkričio 6-7 dienomis ne tik įkvėps ir aptars kūrybos industrijos atstovams svarbias temas, bet ir supažindins su inovacijomis akis į akį.

Ateitis bus ranka paliečiama dizaino ir inovacijų salėje

What’s Next?“ konferencijos erdvės drieksis nuo modernios sporto salės „IndEx Hall“ iki „Radio Lofts“. Vienoje iš jų įsikurs dizaino ir inovacijų ekspozicija.

Joje su technologinėmis ir dizaino naujienomis lankytojus pažindins „Dizaino Kioskas“, meikerių dirbtuvės ir elektronikos laboratorija „Green Garage“, didžiausios Baltijos šalyse žaidimų kultūros parodos „Game On“ atstovai. O žurnalas „Centras“ ten pat pristatys po pasaulį keliaujančius lietuviško dizaino hitus.

„Virtuali realybė turi neribotus resursus. Ji atveria visiškai naujas ribas moksle, potyriuose ir informacijos sklaidoje“
B. Polonskis

„Ruošiamės pristatyti daug įdomių kūrėjų. Pavyzdžiui, Urtės Šmitaitės daugybę įvertinimų pelniusią vorą-šiukšliadėžę, genialią Vitos Vaitiekūnaitės šešiakoję kėdę, padedančią žmonėms, kuriems iš sėdimos pozicijos sunku atsistoti, Ainės kraiginio stogo baldus ir daug kitų įdomybių“, – sako „Dizaino Kioskas“ kuratorius Radvilas Šeputis.

Tuo tarpu žaidimų kultūros atstovai „Game On“ bendroje erdvėje įkurs interaktyvių, kinetiniu principu veikiančių žaidimų kampą, taip pat leis gyvai išbandyti virtualiąją realybę.

„Green Garage“ įkurs erdvę, kurioje galėsite asmeniškai išbandyti technologijų pritaikymą kūryboje: „Tam atsivešime įvairios įrangos. Taip pat iki konferencijos jau turėtume spėti pagaminti interaktyvią, garsą kontoliuojančia pirštinę. Ja judesio pagalba galima gyvai kurti muziką“, – pasakoja kūrėjų dirbtuvių „Green Garage“ sumanytoja ir įkūrėja Alisa Matsanyuk.

Virtuali realybė atveria naujas ribas mūsų gyvenimuose

Konferencijos pranešimų programą šiandien papildo technologijų pranašai, kurie visais kampais vartys virtualios realybės klausimus. Vienas iš pranešėjų – Bartošas Polonskis.

B. Polonskis yra menininkas-programuotojas, įmonės „Gluk Media“ įkūrėjas. Dirbdamas Vilniuje, Linze ir Kembridže jis nuolat vysto naujas patyrimo formas, interaktyvius sprendimus viešosiose erdvėse, interjere ir architektūroje.

„Virtuali realybė turi neribotus resursus. Ji atveria visiškai naujas ribas moksle, potyriuose ir informacijos sklaidoje“, – apie VR savo mintis dėsto Bartas Polonskis

Lietuvišką pavardę „nešiojantys“ Brazdeikiai pristatys žaidimų pasaulį

Lietuviškas pavardes „nešiojantys“ sutuoktiniai Arvydas ir Alina Brazdeikiai iš Ukrainos atvyksta papasakoti, kaip vystosi žaidimų industrija ir kaip tai pakeis mūsų gyvenimus artimiausioje ateityje.

Šis pranešimas skirtas tiems, kas vis dar mano, jog kompiuteriniai žaidimai yra vaikų užsiėmimas. Taip pat jie pristatys kompiuterinio žaidimo kūrimo procesą – nuo pradžios iki pabaigos.

„Kadangi dėl konfidencialumo sutarčių negalime išsamiai kalbėti apie žaidimus, kuriuos esame sukūrę, „What’s Next?“ konferencijos proga sukursime absoliučiai naują žaidimą“, – išduoda A. Brazdeikis.

Prieš kuriant kompiuterinius žaidimus pirmiausia juos reikia išsitestuoti realybėje – ar „What’s Next?“ žiūrovai bus irgi įtraukti į žaidimą? Šitą klausimą Brazdeikiai nutylėjo.

Dar 10 „What’s Next?“ pranešėjų

Konferencijos metu, lapkričio 6-7 dienomis menų fabriko „Loftas“ teritorijoje, taip pat vyks dizaino mugė „Uptown Market“, o mažesnėje salėje savo sėkmės istorijas pasakos pasaulį nustebinę lietuvių projektai.

Primename, jog tarp pirmųjų paskelbtų „What’s Next?“ pranešėjų taip pat yra futuristė iš Islandijos Hlin Helga, inovacijų ir kūrybiškumo dėstytojas Eigirdas Žemaitis, gerai žinomas virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas, kuris kalbės apie kulinarinių industrijų inovacijas.

Kita pranešėja Nikky Smedley yra pažįstama didžiajai daliai pasaulio iš „Teletabių“, kur 6 metus ji išbuvo geltono teletabio LaaLaa kailyje, o dabar yra kūrybiškos jaunėlių edukacijos ekspertė.

Apie kūrybišką mąstymą, vaizduotę, jos apetitus ir alternatyvias ateities idėjas kalbės rašytojas, filosofas, intelektualas Kristupas Sabolius. Robotų pasaulį, savo išradimus ir mūsų ateitį pristatys Kristijonas Vasiliauskas.

Apie gyvenimą keičiantį paslaugų dizainą kalbės suomis Reima Rönnholm, apie interaktyvų dizainą – slovėnė Sara Božanić, jos bendratautis Luka Piškorič konsultuos apie kūrybos žmonėms dažnai iškylančius „crowdfunding“ klausimus. Kino inovacijas išdėstys scenarijų autorė ir rašytoja iš Airijos – Jasmina Kallay.

Ekspertai

Radvilas Šeputis

Radvilas Šeputis

Skaitmeninės rinkodaros strategas / Evolvery

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.