...

„Fintech” srities idėjos sulauks ypatingo dėmesio su startavusiu nauju preakceleratoriumi

Verslas

2017.03.02

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , , .

„Fintech” srities idėjos sulauks ypatingo dėmesio su startavusiu nauju preakceleratoriumi

Vienas iš „Futurepreneurs“ mentorių ir įmonės „Tieto Lietuva“ generalinis direktorius - Tomas Vitkus. Asmeninio albumo nuotr.

Prieš savaitę pirmą kartą Lietuvoje startavo tarptautinė jaunimo verslumo programa „Futurepreneurs“. Inovatyvumą skatinantis verslo preakceleratorius buvo ruošiamas kartu su Nyderlandų partneriais ir užtruko keletą mėnesių. Norą dalyvauti išreiškė daugiau nei 600 jaunuolių, siūlydami originalias idėjas nuo termodrono, naudojamo gynybos ir saugumo srityje, ar blokų grandinės (angl. blockchain) pritaikymo mokesčiams mokėti iki tvaraus energetinio miestelio sukūrimo.

Inovacijos svarbios visur

„Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ direktorė Laima Kaušpadienė (nuotr. kairėje), viena iš šios programos organizatorių, įsitikinusi, kad sparčiai plėtrai reikalingos inovacijos bet kurioje kasdienio gyvenimo srityje, o jaunimas yra šioms inovacijoms kurti tinkamiausia visuomenės dalis, kupina ryžto ir entuziazmo, tačiau kartais pristinganti elementarių žinių.

„Žinome, kad jaunimas dažnai turi genialių ir inovatyvių sprendimų. Jaunuoliai yra ambicingi ir užsidegę, o tai gali puikiai prisidėti prie jau esamų problemų sprendimo ar naujų projektų kūrimo. Visgi suprantame, kad iniciatyviam jaunimui gali trūkti praktinės informacijos apie verslo įgyvendinimą, rinkos specifiką, finansų planavimą. Todėl drąsiai ir entuziastingai ėmėmės šios tarptautinės jaunimo verslumo skatinimo programos, tikėdami didele jos pridėtine verte mūsų jaunuoliams, kurie ateityje potencialiai taps mūsų lyderiais, vadovais ir inovatoriais. „Futurepreneurs“ išsiskiria tuo, kad jaunimas kviečiamas kurti tvarius ir poveikį darančius verslus – atrasti ir įgyvendinti idėjas, galinčias pakeisti pasaulį. O jiems padės daugiau nei 20 žinomų verslo mentorių“, – programos idėją atskleidžia pašnekovė.

Atsakingai atrinkti mentoriai

 

„Matau šioje programoje daug talentų bei entuziazmo ir tikiuosi, kad ji padės gimti ne vienam naujam startuoliui Lietuvoje.“

T. Vitkus.

 

Tam, kad programos dalyviai gautų tinkamą pagalbą ir kokybiškų žinių, jiems talkinančių mentorių tinklas buvo kuriamas itin atsakingai dar iki „Futurepreneurs“ starto. „Mentorių tinklą pradėjome burti po to, kai buvo išgrynintos kategorijos, kuriose varžysis programos dalyviai, ir buvo aišku, kokių kompetencijų mentorių reikės. Tinklas labai platus, taigi kiekvienas programos dalyvis galės semtis patirties ir iš specifinių kompetencijų mentorių, pavyzdžiui, gynybos bei saugumo, ir iš bendrųjų, tokių kaip inovacijų kūrimo ciklas“, – pasakoja L. Kaušpadienė.

Vienas iš „Futurepreneurs“ mentorių ir įmonės „Tieto Lietuva“, įsteigusios piniginį prizą, generalinis direktorius Tomas Vitkus tiki, kad su stiprių mentorių komanda programos metu gali atsirasti ne vienas naujas verslas. „Su jaunaisiais kolegomis programos „Futurepreneurs“ metu ieškosime tų naujų idėjų ir galimybių. Kartu ieškosime sprendimų, susijusių su pačia didžiausia šių metų finansinių technologijų tendencija Lietuvoje – momentiniais mokėjimais, kuriais jau netrukus naudosimės atsiskaitydami už prekes ir paslaugas, tad bus tikrai įdomu. Matau šioje programoje daug talentų bei entuziazmo ir tikiuosi, kad ji padės gimti ne vienam naujam startuoliui Lietuvoje“, – viliasi pašnekovas.

Įgis praktinių žinių ir varžysis dėl prizų

L. Kaušpadienė džiaugiasi, kad vos startavusi programa sulaukė daug dėmesio, o jaunuoliai aktyviai registravosi, siekdami įgyti jiems reikiamų žinių. „Programos starto dieną jau susiformavo 21 komanda, tačiau skaičius nėra galutinis, nes dar iki šio antradienio buvo galimybė prisijungti prie programos. Susidomėjimas buvo didelis ir aktyvus iki paskutinės renginio starto dienos. Norą dalyvauti pareiškė ir užsiregistravo daugiau nei 600 jaunuolių. Iš jų dalyvauti programoje išrinkta maždaug 200 labiausiai motyvuotų paraiškų autorių“, – atskleidžia ji.

Dalyvauti didžiulėje atrankoje buvo išties verta, mat dalyvių laukia neeilinė patirtis, o programos metu sukurti verslai turės realią galimybę sulaukti investicijų ir gyvuoti jau pasibaigus programai.

„Geriausi savo pasirinktos srities (informacinės ir komunikacinės, finansinių technologijų, saugumo ir gynybos, logistikos ir transporto bei švariųjų technologijų) dalyviai taip pat gaus ir kitų programos rėmėjų įsteigtų prizų. Tikimės sėkmingų ir inovatyvių idėjų, kurios artimiausiu metu galėtų būti praktiškai įgyvendintos ir taip prisidėtų prie tvarios plėtros bei darnaus verslo kūrimo. Kitais metais programa jau vyks ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje. Tikimės, kad programa bus sėkminga ir kiekvienus metus pradėsime su šiuo pokyčius kuriančiu verslo preakceleratoriumi“, – sako L. Kaušpadienė.

Nestokoja idėjų

T. Vitkus pastebi didžiulį susidomėjimą technologijų srityje ir džiaugiasi, kad jaunimas ryžtingai nusiteikęs įtraukti savo sukurtas inovacijas. „Technologijos dabar sparčiai skverbiasi į įvairiausias sritis ir šis procesas tik stiprės. Kokia bus technologijų pažanga, kokie sprendimai bus įgyvendinti ir kaip visa tai prisidės prie mūsų gyvenimo gerovės didinimo, priklauso tik nuo mūsų pačių. Todėl kuo toliau, tuo labiau technologijų sektoriui reikės visų talentų, protų ir idėjų. Tad ši verslumo skatinimo programa startuoja pačiu laiku: galimybių išreikšti save, įgyvendinti savo sumanymus ir galbūt net pakeisti savo idėjomis Lietuvą dabar ypač daug. Šiuo požiūriu technologijų sektorius yra pirmaujanti naujų galimybių erdvė – tai patvirtina ir didžiulis jaunų žmonių, dalyvaujančių programoje, susidomėjimas finansinių technologijų kategorija“, – sako „Tieto Lietuva“ generalinis direktorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.