...

Sukurtas mažiausias modulinis golfo takelis Lietuvoje

Verslas

2020.11.26

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Sukurtas mažiausias modulinis golfo takelis Lietuvoje

T. Žemgulys Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdietis Tomas Žemgulys prieš kurį laiką dar nebūtų įsivaizdavęs, kad sukurs patį mažiausią modulinį golfo takelį Lietuvoje. Ilgus metus karinėse jūrų pajėgose tarnavęs vyras po antrųjų vaiko priežiūros atostogų suprato, kad metas palikti profesionalią tarnybą ir daugiau dėmesio skirti šeimai bei naujam verslui.

Mintis startuoti su verslu kilo prižiūrint vaikus

Dar prieš pradėdamas verslą, T. Žemgulys dirbo įvairiose verslo srityse, vėliau net septynerius metus tarnavo karinėse jūrų pajėgose. Dabar jis drąsiai gali save vadinti naujos pramogos Lietuvoje pradininku.

„Sumanymas pradėti gaminti golfo takelius nebuvo spontaniškas. Ir dirbdamas versle, ir atlikdamas karinę tarnybą, vis susimąstydavau, kad kasdienybėje taip trūksta kažkokio užsiėmimo ar pramogos, kuri praskaidrintų mintis, padėtų susikoncentruoti, gerintų kolegų, darbuotojų ir jų vadovų tarpusavio santykius, kol į mano rankas pateko maža dovanėlė, kurią man padovanojo draugai. Ši maža dovanėlė man įžiebė viziją, kuri ilgai dėliojosi mintyse, kol vieną dieną tiesiog ėmiau ir pradėjau veikti – siekti įgyvendinti tą ilgai brandintą mintį. Labai tiksliai nepamenu, bet visai tikėtina, kad nuo šios gautos dovanėlės, kuri buvo miniatiūrinis golfo takelis su maža lazdele ir kamuoliuku, gavimo iki pirmojo mano pagaminto golfo takelio jau praėjo apie 15 metų“, – pasakoja pašnekovas.

Vaiko priežiūros atostogose praleisti metai T. Žemgulį įkvėpė ryžtingiems gyvenimo pokyčiams ir leido suvokti, kad pats metas įgyvendinti ilgai gvildentą verslo idėją.

„Turiu dvi dukras: vienai – šešeri, kitai – treji. Su pirma dukra buvau išėjęs metams, paskui grįžau į darbą kariuomenėje, vėliau išėjau su antrąja dvejiems metams. Vertinimų buvau sulaukęs visokių, bet jūs man pasakykit, kur parašyta, kad tik moteris turi auginti vaikus. Kas gali nenorėti to daryti? Auginti vaikus – nerealus dalykas!“ – patikina pašnekovas.

Būtent antrųjų atostogų metu gimė unikali idėja pristatyti Lietuvos rinkai mini golfo takelius. Dabar jo sukurtas mažiausias modulinis golfo takelis Lietuvoje jau prieinamas kiekvienam. Šis takelis yra 45 cm pločio ir šešių dalių. Tai puikus pasirinkimas ieškantiesiems kompaktiško varianto tarp kitų gaminamų golfo takelių „Midi“ ir „Grand“.

Takelį kūrė savo rankomis

Mažiausias modulinis golfo takelis, kaip ir jo pirmtakai „Midi“ ir „Grand“, yra pagamintas iš aliuminio, todėl jo konstrukcija ypač lengva, tačiau išsiskiria tvirtumu ir ilgalaikiškumu. Golfo takelių kūrėjas pabrėžia, kad šis kūrinys ne tik yra subtiliai mažos konstrukcijos, bet ir nudažytas šiek tiek kitokia nei kiti jo sukurti golfo takeliai – antracito spalva, kuri kai kur dar vadinama grafito arba anglies spalva. Šis atspalvis buvo pasirinktas dėl savo universalumo, nereiklios priežiūros ir todėl, kad puikiai dera prie plačios spalvų gamos. 

Visus takelių kūrimo darbus pašnekovas atlieka pats, tik suvirinimą patiki profesionalams.

„Mano tikslas buvo gaminti kokybiškus modulinius golfo takelius, kurie būtų pritaikyti vidaus patalpoms, bet būtų galima naudoti ir lauke. Aš juos pats sukuriu, nubraižau brėžinius, supjaustau, o mano kolega juos suvirina. Vėliau gaminius vežame nudažyti milteliniu būdu, kad jie mažiau braižytųsi“, – pasakoja T. Žemgulys.

Vis dėlto pašnekovas pripažįsta, kad ateityje planuoja gamybos klausimus patikėti kitiems, o pats visomis jėgomis pasinerti į pardavimus bei bendravimą su klientais. 

Tinka kiekvienai erdvei

Mažiausias golfo takelis puikus tuo, kad jį galima įsirengti net mažiausioje erdvėje, tokioje kaip kempingas, viešbučio kambarys, konferencijų salė, biuras, miesto parkas, kaimo turizmo sodyba, viešasis vaikų žaidimų kambarys, mokyklos ar vaikų darželio sporto ir laisvalaikio zona, privataus namo erdvė ir kitose jūsų pasirinktose vietose. Didesnės golfo takelio versijos išskirtinės tuo, kad galima sukurti daug skirtingų variacijų,

„Iš „Grand“ dydžio takelio buvau sudėjęs 22 skirtingus takelius. Jį galima sudėlioti įvairiai, tarkime, pravesti per stalo apačią, jei stovi biure, direktoriaus kabinete. Taigi kol kas gaminu juos tokius, bet, jei bus poreikis, gaminsiu ir pagal individualius užsakymus“, – teigia pašnekovas ir atskleidžia, kad takelių kainos svyruoja nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. eurų. 

Turiningas laisvalaikis 

Pašnekovas pasakoja, kad golfo takelių žaidimas yra alternatyva lauko golfui. Žaidžiant takeliais vidaus patalpoje, jums nereikės daugybės atributikos, kuri naudojama įprastam golfui, be to, nereikia komandos, nes šį žaidimą galite žaisti vieni.

„Golfas – puiki terpė socialinei sąveikai: užmegzti naudingus socialinius ryšius, patikrinti būsimą ar esamą verslo partnerį, pažiūrėti, kaip jis į viską reaguoja žaisdamas: ar stresuoja, panikuoja. Golfas padeda atsipalaiduoti ar nuraminti emocijas darbo metu. Tikiu, kad ši nauja idėja taps pramoga bei suteiks išskirtinę laisvalaikio praleidimo galimybę ir įmonių darbuotojams, ir įvairių sveikatinimo įstaigų, viešbučių, laisvalaikio užimtumo centrų lankytojams bei pagyvins jūsų namų erdvę“, – teigia T. Žemgulys.

Anot jo, žaisdami golfo takeliais, ne tik prasmingai praleisite laiką, sustiprinsite komandinius ar individualius įgūdžius, lavinsite mąstymą, koordinaciją, bet ir prisidėsite prie sveikatos gerinimo.

Tinkamas sprendimas verslui

T. Žemgulys atkreipia dėmesį, kad biurų darbuotojai darbo metu patiria daug streso, todėl jiems ypač aktualu kokybiškai pailsėti pietų ar kavos pertraukėlių metu. Tam gali būti pasitelkti golfo takeliai, nes jie pripažinti fizinio krūvio forma. Psichologų teigimu, golfas gerina žmogaus emocinę ir fizinę būklę. Anot pašnekovo, mini golfas – labai tinkama veikla biurų patalpose.

„Dažniausias klausimas, kurio sulaukiu per pristatymus, ar nėra pavojaus, kad darbuotojai su golfo kamuoliuku išdaužys langus. Tai ne smūgio, o taktikos žaidimas. Šis žaidimas tinka ir poilsio pertraukėlių metu, ir aptariant verslo sandorius“, – teigia idėjos autorius.

Pandemija pristabdė spurtą

Kaip ir dažnam jaunajam verslininkui, T. Žemguliui atėjusi pandemija ir įvestas karantinas sugriovė numatytos plėtros planus. 

„Šiemet kovo 10 d. surengiau savo golfo takelio pristatymą, o kovo 16 d. mane užpuolė koronavirusas. Buvo toks smūgis – viskas kardinaliai sustojo. Bet pamažu žmonės vėl pradėjo domėtis. Nemažo susidomėjimo sulaukiu iš užsienio: Švedijos, Norvegijos, Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos. Dabar ieškau verslo partnerių, kurie norėtų man atstovauti užsienio rinkoje būtent minėtose šalyse“, – teigia T. Žemgulys.

Verslininkas pastebi, kad karantinas sustabdė žmonių domėjimąsi pramogomis, ištuštino anksčiau pilnutėlius buvusius biurus. Vis dėlto nosies nukabinti pašnekovas neketina, mat pamažu jaučia augantį susidomėjimą. Juk prasiblaškymo priemonių protinį darbą dirbančiam žmogui visada reikės. 

Pradedantiesiems linki pasitikėjimo

Ilgai mintyse dėliotą sumanymą pagaliau įgyvendinęs T. Žemgulys džiaugiasi išdrįsęs imtis šios veiklos ir skatina visus pradedančiuosius patikėti savo galimybėmis.

„Esu laimingas galėdamas viešai kalbėti apie savo įgyvendintą idėją ir noriu paskatinti visus, kurie dar tik gvildena mintyse kokią nors verslo idėją. Svarbiausia – pradėti daryti ir daryti tai su dideliu atsidavimu bei visomis savo išgalėmis. Tik taip galėsite pajudėti iš to sąstingio taško, iš kurio dažnai nepavyksta ištrūkti“, – įsitikinęs verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.