Sukūrė pažinčių programėlę sąmoningiems žmonėms
2023.03.27
Temos: Startuolis, Technologijos.
Sąmoningumo plėtros grupė „Satori Fondas“ sukūrė pirmąją lietuvišką saviugdos ir pažinčių programėlę „BlissMeet“. Aplikacijos bendraautorius Rokas Ručinskas atskleidžia, jog tai dalis projekto – vienas iš įrankių, padėsiančių įgyvendinti sąmoningumo miesto idėją.
Besikeičiant pagrindinių programėlės sumanytojų gyvenimui, „BlissMeet“ idėją perėmė R. Ručinskas ir jo kolegė. Taip jau nutiko, kad jaunieji verslininkai ryžosi stoti už šio projekto vairo jausdami sąmoningų pažinčių prasmę: „Poreikį per savo patirtį mes patys akivaizdžiai esame patyrę ir žinome, kad jis yra“. Viskas prasidėjo pačioje „Satori“ bendruomenėje, žinia sklido socialiniuose tinkluose. Kūrėjai džiaugiasi, kad sulaukia atsiliepimų, jog toks projektas reikalingas ir naudingas. R. Ručinskas komentuoja, jog tai parodo ir organiškas registracijų programėlėje didėjimas, atsiliepimai po renginių.
R. Ručinkas atskleidžia, jog „BlissMeet“ yra didesnio projekto, kurį pats vadina „sąmoningumo miestu“ dalis. Savo idėją pailiustruoja pavyzdžiu: „Žmonės taip susitelkę į karinę techniką, vietoj to, kad visus resursus, talentus, stiprybes sutelktų erdvei ar technologijoms, kurios žmonėms padėtų visapusiškai ir spręstu tokias problemas, kaip badas“. Nors idėja skamba labiau kaip utopija, jos sumanytojas tikisi jog tai reali galimybė Lietuvai, šiandieninio pasaulio kontekste.
Orientuojasi į siaurą auditoriją
R. Ručinskas pasakoja, jog programėlė „BlissMeet“ orientuota į konkrečią, gana siaurą auditoriją: „Mūsų vartotojai – tai asmenybės, kurios siekia gyventi gyvenimą paremtą sveikatingumu, saviugda, savęs pažinimu, sąmoningumo puoselėjimu“. Anot aplikacijos bendrakūrėjo, „Satori“ kartu su šia telefono programėle yra tarsi erdvė, kurioje žmonės vieni kitiems padeda rasti gyvenimo partnerius ir kurti vertybėmis paremtas draugystes. Kadangi taip stengiamasi dėmesį kreipti į santykių gylį, pažintys tampa kokybiškesnės.
R. Ručinskas sako, jog nuo vieno didžiausių žaidėjų pažinčių platformose „Tinder“ „BlissMeet“ skiriasi tuo, jog sprendžia vertybių problemą. „Užėję į „Tinder“ platformą žmogus iš esmės nežino su kuo bendrauja. Tarp tūkstančių vartotojų labai sunku susidaryti vaizdą, kokios yra vieno ar kito asmens vertybės, kokios dominančios temos ir pomėgiai“, – komentuoja R. Ručinskas. Lietuvių sukurta programėle „BlissMeet“, anot kūrėjo, sėkmingai taupo laiką, leisdama jį panaudoti daug tikslingesnei žmonių grupei.
Taupo laiką ir pinigus
R. Ručinskas įsitikinęs, jog „BlissMeet“ programėlė padeda sutaupyti „daug gyvenimo laiko ir pinigų“. Užtrunka laiko, kol ieškote sąrašuose žmonių, susirašinėjate, tariatės, derinatės. Tada moterys puošiasi, ruošiasi, ieško, ką apsirengti, kad įtiktų pašnekovui. Atvykus į susitikimo vietą, ieškoma vieta automobilio parkavimui. Tuo tarpu vyrams norėsis restorane pavaišinti moterį, kas taip pat atsieina pinigus. R. Ručinskas mano, jog jei rezultate paaiškėja, kad skiriasi šių žmonių vertybės, bendravimas tuo vienu vakaru dažniausiai ir užsibaigia.
Priešingai, kai pažintys gimsta tarp panašius įsitikinimus puoselėjančių žmonių: „Vien susitikimas jau praturtinantis ir įdomus“. Anot programėlės vystytojo, jei iš to susiformuoja santykiai – tai puikus pamatas ilgalaikei ir tvariai partnerystei. R. Ručinskas svarsto, jog jei tokiose sąmoningose šeimose gims ir vaikai, tai suteiks dar daugiau prasmės bei įkvėpimo vystyti šį projektą. Mobilioji programėlė sukurta ne tik tam, kad joje užgimtų naujos pažintys, bet ir būtų galima rasti tikslinei auditorijai aktualius renginius.
R. Ručinskas su komanda organizuoja greituosius pasimatymus „Bliss Meet Speed Date“. „Tai skirta tiems, kurie nori rasti, o ne ieškoti“, – pagrindinį renginių šūkį atskleidžia programėlės kūrėjas. Greitųjų pasimatymų esmė per dvi valandas susipažinti su 10 potencialių partnerių per vieną vakarą. R. Ručinskas sako, jog procesai per kuriuos veda renginio dalyvius, labai subtilūs, gilūs, o kartais ir nepatogūs, jautrūs, bet gerąja prasme.
Idėjinis projektas
Paklaustas apie sunkumus augančiame versle, R. Ručinskas kaip „nepatogumą“ įvertina programėlės priklausymą nuo kitų platformų: „Google“, „Apple“, „Facebook“ turi visai skirtingas „žaidimo taisykles“, kurios nuolat kinta“.
Auganti konkurencija taip pat didžiulė, tačiau aplikacijos kūrėjas džiaugiasi, kad ir poreikis nestovi vietoje. Tam įtaką turėjo ir Covid-19 pandemijos pasekmės, kuomet vyravo žmonių izoliacija.
Kalbėdamas apie investicijas, R. Ručinskas neslepia, jog sunku įsivertinti panaudotus kaštus. Projekto pradžioje prisidėjo daug žmonių – kas galėjo – savanoriškai, kiti – už simbolinį atlygį. Kuriama programėlė buvo idėjinė ir nesiekianti pelno. Visus surinktus pinigus buvo planuota skirti paramos fondo „Satori“ labdaringoms veikloms, projektams įgyvendinti. R. Ručinskas norėdamas palaikyti projekto augimą ir vystymąsi, kūrybinės komandos pagalba, yra numatęs reinvestuoti į plėtrą, paramos fondui skiriant dalį pelno.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.