...

Startuolis „Turing College“ pritraukė 1,2 mln. eurų investiciją

Verslas

2020.09.25

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Startuolis „Turing College“ pritraukė 1,2 mln. eurų investiciją

Švietimo srities startuolis „Turing College“ neseniai pritraukė 1,2 mln. eurų finansavimą ir pristatė inovatyvias nuotolines studijas su darbo garantija pažangiose bendrovėse. Į startuolį investavo ES mokslinės plėtros fondas, akceleratorius ir darbdaviai („Tesonet“, „Omnisend“, „Unity“). Pirmoji studijų kryptis, į kurią jau pradedami rinkti kandidatai, yra duomenų mokslas (angl. Data Science).

Mokymasis su garantija

Programuotojo specialybė vis garsiau pripažįstama kaip viena reikalingiausių šiuolaikinėje rinkoje, tad nieko keista, kad ir programavimo mokyklų apstu. Vis dėlto „Turing College“ bendraįkūrėjis Lukas Kaminskas patikina, kad išskirtinumų yra, o vienas ryškiausių, kurį siūlo jų startuolis, galimybės tiems, kurie neišgali įsigyti brangaus mokymo.

„Tai nėra dar viena programavimo mokykla tiems, kurie turi pinigų susimokėti už studijas. Šios studijos skirtos darbštiems ir atkakliems žmonėms, kurie jau kitąmet užims atsakingas pozicijas stipriose technologijų bendrovėse“, – sako L. Kaminskas.

„Turing College“ yra pirmasis Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse, užtikrinantis, kad studijas baigęs asmuo gaus darbą. Startuolis pristatė Baltijos šalyse dar mažai žinomą, bet Vakaruose sparčiai populiarėjantį ISA (angl. Income Share Agreement) studijų finansavimo modelį. Tai yra už mokslą studijas baigusieji ima mokėti tik tada, kai kartu su koledžo darbuotojų medžiojimo specialistais suranda atitinkamą darbo poziciją. Startuolio kūrėjai yra užtikrinti projekto sėkme ir absolventų galimybėmis įsidarbinti, mat glaudžiai bendradarbiauja su plačiu tinklu potencialių darbdavių.

Komanda planuoja atrinkti maždaug 30 laimingųjų, kurie pradės savo mokymosi programą jau nuo šių metų spalio. Atranką sudarys trys etapai – internetinė registracija, praktinis testas bei interviu. Priimant būsimą studentą, bus vertinama daug veiksnių, tarp jų ir motyvacija bei augimo potencialas. Būsimieji darbdaviai taip pat bus aktyviai įtraukiami į atrankos procesus.

Atsakingai rengia programą

Studijų programa buvo kuriama atsižvelgiant į darbdavių poreikius, priartinant prie realių užduočių darbe. Mokymasis vyks „vienas iš kito“ (angl. peer-to-peer) principu (nebus įprastų dėstytojų). Studentų mokymąsi prižiūrės IT įmonių komandų vadovai. Anot startuolio kūrėjų, šiuolaikinėje universitetinėje švietimo sistemoje, dažnai informacinių technologijų mokymo procese, susiduriama su tuo, kad dėstomos teorijos yra pasenusios. Rinka šioje srityje keičiasi sparčiai, technologijos tobulėja dar greičiau, tad būtina greitai reaguoti ir prisitaikyti.

„Unikalus studijų modulis buvo sukurtas bendradarbiaujant su gerai žinomais technologinio švietimo ekspertais, pasitelkiant verslo sektoriaus žinovų ir praktikų įžvalgas. Studijos bus visiškai nuotolinės, tačiau daug dėmesio skirsime praktinėms užduotims, komandinio darbo įgūdžiams formuoti“, – atskleidžia L. Kaminskas.

Galimybė rinktis

Atrinktieji studentai turės galimybę pasirinkti sau priimtiną mokymosi trukmę. Studijų lankstumas ir nuotolinis mokymosi būdas atveria daug galimybių.

„Bus galima pasirinkti visos dienos, šešis mėnesius trunkančias nuotolines studijas arba studijuoti lėčiau, t. y. rinktis dalies dienos studijas, vykstančias savaitgaliais ir trunkančias metus“, – pasakoja pašnekovas.

Be technologinių įgūdžių, šioje mokykloje žadama atsižvelgti ir į vadinamuosius minkštuosius įgūdžius, karjeros planavimo gebėjimus. Siekiama, kad mokyklą baigęs studentas gebėtų greitai prisitaikyti naujoje darbovietėje ir neturėtų ilgo adaptacinio laikotarpio.

Didelės ambicijos

Startuolio „Turing College“ tikslas – tapti lyderiaujančia alternatyvaus mokymo platforma, ruošiančia aukščiausio lygio IT specialistus Šiaurės ir Rytų Europos regione. Šiais metais renkama pirmoji klasė studentų taps pirmu rimtu žingsniu siekiant šio tikslo. 

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su Harvardo universiteto CS50 komanda, naudojamės jų studijų moduliais. Turime tikslą sukurti tęstinę studijų programą, kuri prasidėtų dar mokykloje ir sėkmingai užaugintų specialistą universitete. Esame ryžtingai nusiteikę pasiekti tokį lygį, kai darbuotojų medžiotojai, pamatę gyvenimo aprašyme pavadinimą „Turing College“, nė akimirką nesuabejos kandidato išsilavinimo kokybe ir teiks pirmenybę mūsų absolventams“, – ateities vizija dalijasi L. Kaminskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.