...

Rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“ investuos į KTU vystomus startuolius

Verslas

2014.09.23

Autorius: BZN start

Temos: .

Rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“ investuos į KTU vystomus startuolius

Bus ieškoma bendradarbiavimo galimybių su Lietuvos ir užsienio investuotojais, kurie turėtų investavimo patirties į mokslininkų sukurtus produktus arba į jaunas studentų įkurtas įmones flickr.com nuotr.

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“ rugsėjo 22 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl inovatyvių produktų ir paslaugų vystymo bei jų komercinimo, taip pat dėl investavimo į pradedančiąsias, ypač technologinės krypties, įmones ir jų verslo vystymą. Siekdama dar glaudesnio ryšio, „Practica Capital“ atidarys savo filialą „Santakos“ slėnio KTU mokslo ir verslo centre.

Sėkmės garantas – bendras darbas

KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC) nuolatos ieško bendradarbiavimo galimybių su Lietuvos ir užsienio investuotojais, kurie turėtų investavimo patirties į mokslininkų sukurtus produktus arba į jaunas studentų įkurtas įmones.

„Tikrai nėra daug rizikos kapitalo įmonių, kurios ryžtųsi investuoti į Universitete sukurtas startuolių įmones, nes praktiškai investuojama į idėją arba į dar neišbaigtą technologiją, ir verslo sėkmė priklauso nuo mūsų NIVC specialistų ir investuotojų bendro įdirbio. Su „Practica Capital“ jau turime beveik metus bendradarbiavimo patirties ir dabar einame prie realių investavimo projektų“ – sakė NIVC direktorius Almantas Danilevičius.

Bendrovė dalyvavo kaip konsultantai ir investuotojai startuoliams skirtuose renginiuose „Startup weekend“ ir „Startup Sauna“.

Investuos 100 tūkst. litų

Rizikos kapitalo įmonė skyrė vardinę 5 tūkst. litų vertės stipendiją unikalaus KTU studento Mindaugo Badoko darbo „Desys“ tolimesniam produkto vystymui ir tobulinimui. Šis bevielis judesio daviklis, skirtas atliekamiesiems menams – gestus ir atlikėjo judesius „Desys“ verčia garsais, o pats įrenginys gali būti laikomas naujos kartos interaktyviu muzikos instrumentu, pritaikomu šiuolaikiniame teatre, šokyje bei muzikiniame pasirodyme.

„Desys“ labai susidomėję investuotojai artimiausiu metu planuoja papildomai investuoti dar 100 tūkst. Lt. ir iki šių metų pabaigos įrenginį pristatyti pasaulyje populiarėjančiuose viešojo finansavimo svetainėse „Crowd fund“ (liet. „minios finansavimas“).

„Tai yra dar vienas svarbus žingsnis vystant, komercializuojant ir realizuojant rinkoje pradedančiųjų įmonių sukurtus inovatyvius produktus ir paslaugas, skatinant Universiteto studentų ir mokslininkų mentorystę. Bendradarbiavimas su „Practica Capital“ prisidės tobulinant studijų programas ir organizuojant studentų mokomąsias praktikas“, – teigė KTU rektorius Petras Baršauskas.

„Practica Capital“ partneris Anatolijus Faktorovičius ir Donatas Keras pabrėžė, kad darbas su KTU yra svarbus tiek ankstyvos stadijos verslams, tiek glaudesniam verslo ir mokslo bendradarbiavimui kuriant pridėtinę vertę.

„Mes matome daug verslų ir komandų, kurių pradžia yra čia. Informacinės technologijos, robotika, mechatronika, medicinos prietaisai, avionika ir visos tarpdisciplininės sritys yra perspektyvios, todėl norime prisidėti prie verslų šiose srityse gimimo pačioje pradžioje ir būti pasiekiami visai Universiteto bendruomenei“, – sakė A. Faktorovičius.

Apie „Practica Capital“:

„Practica Capital“ yra rizikos kapitalo įmonė, įsteigta 2011 m. investavimo profesionalų ir savo verslus pardavusių verslininkų. Įmonė administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ bei 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“ įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo administruojamą JEREMIE iniciatyvą, kuri finansuojama ES Struktūrinių Fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą.

Fondai investuoja į ankstyvos ir vėlesnės augimo stadijos smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, prioritetą teikdami inovatyvioms ir augimo potencialą turinčioms įmonėms. Practica Capital taip pat valdo verslo akceleratorių „Startup.lt“, kuris padeda verslo idėjoms tapti plėtros galimybių turinčiais verslais. Iki 2014 m. rugpjūčio pabaigos „Practica Capital“ pasirašė 31 investavimo sandorį už 11.3 mln. eurų į 27 portfelio įmones.

Daugiau informacijos www.practica.lt ir www.startup.lt.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.