Projektas „Next Picasso“ sujungs menininkus iš viso pasaulio

Verslas

2015.11.24

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: .

Projektas „Next Picasso“ sujungs menininkus iš viso pasaulio

Projekto „Next Picasso“ sumanytojas - Laimonas Sipavičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Šiaulietis Laimonas Sipavičius (33) Kauno technologijos universitete baigė architektūros bakalauro studijas. Tada įkūrė sėkmingai veikiančią įmonę, kurioje šiuo metu dirba vadovu ir vyriausiuoju architektu. Nors profesinis kelias gana apibrėžtas ir aiškus, tačiau projekto autoriaus pomėgių bei interesų spektras kur kas didesnis. „Šiuo metu vadovauju architektūros įmonei, tačiau mane visada traukė informacinių technologijų sritis. Pirmas dalykas, kurį sukūrėme kartu su bendraminčių komanda, buvo programėlė – elektroninė knyga vaikams „Cat Alvin“. Po jos sekė kalbų mokymosi platforma „OkyTalk.com“, o dabar dirbame jau su trečiu projektu – „Next Picasso“, – pasakojimą pradeda pašnekovas.

Unikali idėja skatins konkurenciją

L. Sipavičius pasakoja, kad projekto idėja gimė maždaug prieš pusę metų. „Mintis kurti šį projektą kilo trečią valandą nakties. Pamenu, kad tą naktį niekaip negalėjau užmigti, į galvą lindo įvairios mintys, kol pagaliau susiformavo tai, kas jau yra įgyvendinta.“ Pašnekovas tikina norėjęs sukurti šį tą tokio, kas galėtų sujungti daugybę žmonių bendram tikslui. „Pačioje pradžioje maniau sukurti vieną didelį paveikslą, ant kurio galėtų piešti bet kas ir bet ką, bet ryte paieškojęs „Google“ pamačiau, kad toks projektas jau yra. Tada savo idėją dar kartą apmąsčiau ir nusprendžiau jos nepaleisti, o tiesiog šiek tiek pakoreguoti – paveikslą kurti iš mažų dalelyčių. Tarsi mozaiką, kad kiekvienas menininkas galėtų būti jos maža dalis.“ L. Sipavičius įsitikinęs – jo projektas unikalus ir didelė tikimybė, kad skatins konkurenciją, kuri pagerins projekto dalyvių piešinių kokybę.

„Aš manau, kad meno kolekcionieriams bus malonu papildyti savo kolekciją piešiniu, kurtu daugybės dailininkų. Juk tai nebus paprastas piešinys – tai visas pasaulis ant tavo sienos“

L. Sipavičius

Projekto eiga

Projekte „Next Picasso“ dalyvaujantys menininkai, sukūrę savo darbus, lauks tolesnės jo eigos, tad natūraliai kyla klausimas – kaip viskas vyks vėliau? „Panaudoję algoritmą, šios piešinių mozaikos dalis sujungsime ir iš jų sudėliosime vieną didelį meno kūrinį. Tai bus vienintelis tokio pobūdžio meno kūrinys, pretenduojantis į Guinneso rekordų knygą“, – atskleidžia projekto autorius. Tada kūrinys bus spausdinamas ir parduodamas aukcione. „Aš manau, kad meno kolekcionieriams bus malonu papildyti savo kolekciją piešiniu, kurtu daugybės dailininkų. Juk tai nebus paprastas piešinys – tai visas pasaulis ant tavo sienos“, – filosofiškai mąsto L. Sipavičius.

Vėliau šio projekto kūrinys bus parduotas aukcione. Idėjos sumanytojas paaiškina: „Gauti pinigai bus padalyti dešimčiai gražiausių piešinių nupiešusių autorių. Visi norintieji galės spausti mygtuką „like“ prie kiekvieno patikusio piešinio. Tie, kas surinks daugiausia paspaudimų, – laimės. Piešiniai, gavę mažiau palaikymo, bus pakeisti naujais menininkų darbais, todėl pagaliau natūraliai liks tik geriausi iš geriausių kūrinių.“ Taip daugiausia palaikymo sulaukęs menininkas gaus titulą „Next Picasso“, o jo piešinys bus sudėliotas iš visų kitų menininkų paveikslų kaip pagrindinis. Pašnekovas atskleidžia, kad projektas truks lygiai metus, na, o kasmet tematika skirsis. „Šie pirmi metai temos neturės, nes projektas dar nėra gerai žinomas, tad mes nenorime apsunkinti menininkų. Vis dėlto jau turime kitų metų potencialias temas: pasaulio politikos aktualijos, garsūs žmonės ir pan.“

Dalyvauti gali visi

Kokie menininkai gali registruotis dalyvauti projekte ir ar keliama kokių nors specifinių reikalavimų? – teiraujuosi pašnekovo. „Dalyvavimas projekte yra nemokamas, todėl dalyvauti gali visi – ir menininkai, ir tiesiog šiai sričiai prijaučiantys žmonės.“ Nors projektas oficialiai dar nėra pradėtas, tačiau jį išbandyti jau galima. „Šiuo metu užsiregistravo apie 450 menininkų iš viso pasaulio. Šalių išskirti negaliu, tačiau kol kas aktyviausi – lietuviai“, – teigia projekto autorius. Jokių išskirtinių reikalavimų ar sąlygų projekto dalyviams nekeliama, bet pašnekovas užsimena – jei projektui pateiktas piešinys bus tikrai labai prastas, jis paprasčiausiai nebus jungiamas su kitais darbais.

„Viso projekto metu bus galima stebėti statistiką, kurioje išvysime, kiek iš viso žmonių piešė, kurios šalies menininkai aktyviausi, kokias spalvas daugiausia naudoja kiekvienos šalies atstovai.“ Projekto autorius užtikrintai sako – idėja iškart sulaukė palaikymo. „Visi mano pažįstami palaikė projekto idėją – girdėjau vien pozityvius vertinimus.“ Pašnekovas tvirtina, kad panašaus projekto į šį bent jau kol kas pasaulyje dar nėra. Jis skatina menininkus konkuruoti tarpusavyje savo darbais. „Juk sportininkai, virėjai ar rašytojai gali varžytis, tad kodėl to paties daryti negali menininkai? Mano vizija – sukurti pasaulinį projektą, skirtą konkrečiai jiems“, – atskleidžia jis.

„Nebijokite klysti – neįmanoma sukurti nieko nauja neklystant, nes tai – proceso dalis. Jei žmogus neklysta, vadinasi, jis per mažai stengiasi. Jei išties norite, kad jus lydėtų sėkmė, – darykite daugiau klaidų“, – sėkmės receptu dalijasi L. Sipavičius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.