...

Nuo butų nuomos „Airbnb“ naudotojams iki nuosavo viešbučio – vos per kelis metus

Verslas

2015.11.20

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Nuo butų nuomos „Airbnb“ naudotojams iki nuosavo viešbučio – vos per kelis metus

„Reformatai Park Hotel“ įkūrėjas - Mantas Timaitis. Gintaro Gimžausko nuotr.

Ar ryžtumėtės atidaryti viešbutį Vilniaus centre? Kai kam tokia verslo idėja, matyt, gali pasirodyti per didelis iššūkis. Tačiau ne Mantui Timaičiui (31), kuriam nekilnojamasis turtas ir su juo susiję projektai yra viena didžiųjų gyvenimo aistrų. Vyras ne vienus metus dirba šioje srityje, todėl, remdamasis sukaupta patirtimi, drąsiai daro išvadą – viešbutis J. Basanavičiaus gatvėje Vilniuje – puiki verslo galimybė. Bet kaip Mantui pavyko ją rasti, o dar svarbiau – kas paskatino imtis šio ambicingo plano įgyvendinimo?

Viešbutį kurti pradėjo, nes reikėjo iššūkių

NT verslu Mantas susidomėjo dar studijuodamas, o baigęs ISM universitetą iškart įsidarbino pastatų projektavimo įmonėje, kurioje jam patikėjo valdyti vadybos procesus. Taip būsimas verslininkas sukaupė nemažai naudingos patirties ir užmezgė daug pažinčių NT pasaulyje.

Atsiradus progai, Mantas nutarė pats imtis NT projektavimo ir plėtros verslo. Jo įkurta įmonė ir suburta specialistų komanda buvo net laimėjusi solidų konkursą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad projekto vystymo sąmata buvo perdėm optimistinė, todėl Mantas užleido vietą kitai konkurse dalyvavusiai įmonei.

„Esame nedidelis viešbutis, todėl galėsime skirti išskirtinį dėmesį klientams. Planuojame pasiūlyti ir asmeninių asistentų paslaugas – juos klientai galės pasiekti 24/7, o reagavimo laikas bus vos kelios minutės“

M. Timaitis

Šis nedidelis kluptelėjimas nesumažino vyro noro dirbti NT srityje. Mantas ėmėsi mažesnio mastelio darbų – suradęs apleistus, bet perspektyvius butus juos suremontuodavo ir parduodavo. Be to, kurį laiką jis taip pat vertėsi ir butų nuoma internetinių platformų naudotojams. Iš pastarosios veiklos, anot pašnekovo, galima buvo ramiai gyventi ir per daug nesukti galvos.

„Visus butus nuomojausi iš vieno savininko. Šiek tiek juos sutvarkiau ir pernuomodavau „Airbnb“, o vėliau – ir „Booking.com“ vartotojams. Geriausiais laikais buvau išplėtęs šią veiklą iki 12 butų. Tačiau tirdamas rinką, dėliodamas tolesnius verslo planus, supratau, kad reikia žengti dar toliau ir kurti naują, ne mažesnį nei 30 kambarių viešbutį. Be to, norėjosi ir rimtesnių iššūkių. Todėl kai tik radau galimybę, ėmiausi viešbučio kūrimo“, – pasakoja Mantas.

Sutartį pasirašė dar neturėdamas visų reikiamų pinigų

Iš Kauno kilęs verslininkas sako, kad automobilio jis neturi – stengiasi kuo daugiau vaikščioti mieste pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar taksi. Taip Mantas gali dairytis į pastatus, tirti NT rinką, ieškoti naujų galimybių, o pamatęs perspektyvią vietą ar pastatą būtinai nufotografuoja ją ir deda į naujų galimybių aplanką. Anot pašnekovo, tai vienas geriausių būdų atrasti vietas, kurių potencialas dar neišnaudotas, jausti miesto pulsą. Būtent šis pomėgis padėjo surasti ir vietą, kur netrukus duris atvers Manto vystomas „Reformatai Park Hotel“.

„Kartą važiuodamas taksi pastebėjau ant vieno J. Basanavičiaus g. esančių pastatų iškabintą skelbimą apie pastato pardavimą. Iškart susidomėjau. Supratau, kad tai puiki proga. Todėl nedelsdamas susisiekiau su vadybininku, kuris rūpinosi to pastato pardavimu, ir pradėjau derybas“, – prisimena Mantas.

Iš pradžių jam buvo pasiūlyta įsigyti pastatą. Tačiau prašoma kaina pasirodė gerokai didesnė, nei, vyro manymu, galima būtų finansiškai pagrįsti, be to, ir pinigų pirkiniui neturėjo. Todėl Mantui teko ieškoti alternatyvių sprendimų. Išeitimi tapo idėja pastatą ne pirkti, o išnuomoti ilgam laikui.

„Mačiau, kad pastato pardavimo kaina akivaizdžiai per didelė ir niekas nesiryš jo pirkti, todėl savininkui pasiūliau susitarti dėl nuomos dešimčiai metų. Pasiderėję maždaug pusantro mėnesio, sutarėme kainą ir pasirašėme sutartį“, – prisiminė Mantas. Tuomet jis dar neturėjo visos reikiamos pinigų sumos viešbučiui įrengti, tačiau neabejojo, kad investicijas netrukus pavyks surinkti.

Viešbučio atidarymas kainuos beveik 0,5 mln. eurų

Manto teigimu, dalį pinigų jis jau turėjo, tačiau jų nepakako. Todėl, parengęs verslo planą, jis skubiai ėmėsi investicijų medžioklės. Galimybe prisidėti prie viešbučio kūrimo netrukus susidomėjo Manto bičiulis, gyvenantis Paryžiuje. Mainais į galimybę įsigyti dalį viešbutį valdančios bendrovės akcijų jis paskolino trūkstamą sumą pinigų nuosavo kapitalo daliai suformuoti. Trūkstamos investicijų sumos Mantas kreipėsi į bankus ir kredito unijas.

Pabendravęs su bankų atstovais vyras sužinojo, kad viešbučių verslą jie laiko didesnės rizikos veikla, todėl investuoti į Manto projektą bankai nesiryžo. Kiek lanksčiau situaciją vertino kredito unijos. Priimtiniausias sąlygas pasiūlė Vilniuje veikianti „Mano unija“.

„Reikėjo greitų sprendimų, todėl priėmiau jų pasiūlymą, nors teko sutikti su privalomu nekilnojamojo turto įkeitimu, o taikomos palūkanos buvo didesnės nei bankų“, – prisimena viešbučio įkūrėjas, kuriam kredito unija dešimčiai metų suteikė didesnę nei 200 tūkst. eurų paskolą.

Mantas suskaičiavo, kad iš viso viešbučio atidarymas kainuos daugiau nei 430 tūkst. eurų. Nepaisant to, vyras sako nejaučiantis didelio spaudimo ar rizikos. Visų pirma todėl, kad gerai įvertino rinkos galimybes. Be to, jo gautą paskolą garantavo INVEGA – tai suteikė papildomo pasitikėjimo verslu.

Siūlys asmeninių pagalbininkų paslaugą

33 kambarius pasiūlyti galėsiantis Manto viešbutis duris žada atverti jau gruodį. „Viešbutis galėjo pradėti veikti ir anksčiau, jei būčiau likęs prie pirminio plano – atidaryti svečių namus, vadinamąjį hostelį. Tačiau supratau, kad šis pastatas ir vieta mieste verti daugiau, todėl visą interjerą kūrėme iš naujo“, – pripažįsta verslininkas.

Pasak jo, daugiausia laiko ir lėšų prireikė inžinerinių tinklų plėtrai. Iki rekonstrukcijos kiekvieno aukšto išdėstymas priminė bendrabutį, kur vonios kambario reikėdavo ieškoti koridoriaus gale. Dabar visi įmanomi patogumai – kiekviename kambaryje.

„Manau, būsime įvertinti kaip 3+ žvaigždučių viešbutis. Formaliai surinktumėme pakankamai taškų, kad galėtume turėti ir 4 žvaigždutes, tačiau neturime tam tikrų privalomų patalpų, įrengimų bei paslaugų, kad gautume aukštesnį įvertinimą. Tikrai dėl to neliūdime, nes tikslas buvo atidaryti būtent tokio lygio viešbutį“, – sako Mantas.

Pasiteiravus, kuo naujasis viešbutis išsiskirs Vilniaus rinkoje, kur konkurencija itin didelė, pašnekovas tikino, kad pagrindinis jo koziris bus paslaugų kokybė, lankstumas ir specialūs pasiūlymai verslo klientams.

„Norime, kad viešbutis būtų žmogaus kolega, draugas, kuris padeda išspręsti klausimus, pasirūpina įvairiais dalykais, o ne tik duoda raktus nuo kambario ir pavalgydina. Sieksime skirti ypatingą dėmesį tiek verslo, tiek turistiniais tikslais atvykstantiems klientams. Pradėsime aiškintis klientų poreikius iškart po to, kai jie užsisakys kambarį. Esame nedidelis viešbutis, todėl galėsime skirti išskirtinį dėmesį klientams. Planuojame pasiūlyti ir asmeninių asistentų paslaugas – juos klientai galės pasiekti 24/7, o reagavimo laikas bus vos kelios minutės. Asmeniniams konsultantams nereikės nuolatos būti viešbutyje. Juos mūsų klientai galės pasiekti el. paštu, „Skype“, „Hanguots“ ar bet kuriuo kitu klientams patogiu susisiekimo būdu“, – ateities planus atskleidžia pašnekovas.

M. Timaičio įsitikinimu, šiuolaikiniams žmonėms jau nebereikalingi tradiciniai viešbučiai, kuriuose belaidis internetas yra sunkiai prieinamas, turinys televizoriuje apmokestintas, mini baro kainos – neįtikėtinos. Verslininkas mano, kad daug svarbiau lankstumas, patogumas, galimybė išnaudoti šiuolaikines technologijas ir suasmenintos paslaugos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.