...

Minios finansavimas – nuo šiol ir Lietuvos startuoliams

Verslas

2014.05.15

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Minios finansavimas – nuo šiol ir Lietuvos startuoliams

Minios finansavimas yra puikus įrankis išbandyti savo verslo idėjas ir kartu pritraukiant finansavimą iš tarptautinio investuotojų būrio užmegzti neretai labai vertingus kontaktus, padedančius vykdyti savo plėtrą užsienyje flickr.com nuotr.

Lietuvos startuolių kūrėjai, nusprendę finansavimo ieškoti ne verslo angelų ar rizikos kapitalo fondų kišenėse, turės puikią galimybę bandyti pritraukti projektams reikalingas investicijas minios finansavimo (angl. crowdfunding) būdu. Iš Švedijos kilusi ir dešimtyje valstybių jau veikianti platforma „FundedByMe“ (www.fundedbyme.com) oficialiai pradėjo veiklą Lietuvoje.

Leidžia išbandyti idėjas

Platforma pradedantiesiems verslininkams yra patogi tuo, kad, kitaip nei kai kurie, pavyzdžiui, iš Jungtinių Amerikos Valstijų ar Didžiosios Britanijos kilę populiarūs minios finansavimo įrankiai, nereikalauja, kad investicijų ieškanti įmonė būtų registruota būtent toje šalyje.

„Lietuvos kompanijos jau gali išbandyti savo idėjas minioje, pasinaudodamos mūsų platforma“, – džiugią žinią Talino mokslo parke Technopolyje vykusiame pirmajame Baltijos šalyse minios finansavimo renginyje pranešė už operacijas regione atsakinga „FundedByMe“ direktorė Kristiina Paakkonen.

Ji pasidalijo keliomis sėkmės istorijomis, kurios išsipildė padedant trečius metus veikiančiai „FundedByMe“ platformai. Nors sėkmingų lietuviškų pavyzdžių dar teks šiek tiek palaukti, minios finansavimas tapo puikiu postūmiu Suomijos, Estijos ir kitų šalių startuoliams.

Suomijos kompanijos „Beibamboo“ ir „Goodio Cools“ šių metų pradžioje savo projektams pritraukė atitinkamai 60 tūkst. Ir 50 tūkst. eurų. 54 tūkst. eurų iš 27 tarptautinių investuotojų jau surinko startuolis iš Estijos „YesCredit“, kurio minios finansavimo kampanija baigiasi gegužės 19 dieną.

Padeda užmegzti kontaktus

Užsiregistruoti ir sukurti savo projektui skirtą minios finansavimo kampaniją „FundedByMe“ platformoje nieko nekainuoja. „FundedByMe“ iš norinčių investuoti į projektus neima jokio mokesčio. Nedidelis sėkmės mokestis, jei surinkti užsibrėžtą investicijų sumą pavyksta, atriekiamas tik iš investicijas pritraukusio startuolio.

„Minios finansavimas yra puikus įrankis išbandyti savo verslo idėjas ir kartu pritraukiant finansavimą iš tarptautinio investuotojų būrio užmegzti neretai labai vertingus kontaktus, padedančius vykdyti savo plėtrą užsienyje“,– įsitikinusi K.Paakkonen.

„FundedByMe“ šiuo metu yra sparčiausiai Europoje auganti minios finansavimo platforma, leidžianti pritraukti investuotojus, pasitelkiant kelis investicijų grąžos modelius. Į projektą pinigų įlieję rėmėjai gauna arba startuolio akcijų, arba tam tikrą pelno procentą nuo rinkai pateikto galutinio produkto pardavimo.

2011 m. Švedijoje veiklą pradėjusi „FundedByMe“ turi atstovybes Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje. Taip pat, be visų trijų Baltijos šalių, siūlo investuoti į Singapūro startuolius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.