...

Lietuvos ir Latvijos verslo angelai investavo į startuolį „Walk15“, kurio vertė išaugo 5 kartus

Verslas

2022.01.24

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Lietuvos ir Latvijos verslo angelai investavo į startuolį „Walk15“, kurio vertė išaugo 5 kartus

„Walk15“ komanda Asmeninio albumo nuotr.

2019 metais liepą Lietuvoje įsteigta, mobiliąją vaikščiojimo programėlę „#walk15“ valdanti įmonė UAB „Walk15“ metus pradėjo pritraukdama naują, beveik 270 tūkst. eurų siekiančią investiciją. Vlados Musvydaitės-Vilčiauskės kurtas startuolis sudomino tokius Lietuvos verslo angelus, kaip Vladas Lašas, Arminta Saladžienė, Donatas Dailidė ir per 45 minutes investuoti apsisprendusį Latvijos verslo angelų asociacijos „LatBAN“ valdybos pirmininką Helmuts Lejnieks. 

„Walk15“ komanda organizacijoms pasiūlė inovatyvų žingsnių iššūkių sprendimą, skatinantį rūpintis ne tik savo sveikata, bet ir juos supančia aplinka. Daugiau nei 260 tūkst. vartotojų turintis Vlados Musvydaitės-Vilčiauskės įkurtas startuolis, pasitelkdamas vaikščiojimą, leidžia įtraukti įmonių darbuotojus bei jų tikslinę auditoriją į sveikatingumo ir tvarumo temas. Šiuo sprendimu per praėjusius metus pasinaudojo daugiau nei 400 tarptautinių įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

,,Pirmiausia užaugome, kaip komanda. Labai dėkoju ,,70Ventures” investiciniam fondui, o ypač jo vadovui Per Moeller, padėjusiam formuoti mūsų strategiją. Per praėjusius metus užmezgėme tarptautinius bendradarbiavimo ryšius, įgijome stiprius strateginius partnerius, pradėjome plėtrą Danijoje, o su šia investicija sieksime stiprinti savo produkto ir pardavimo komandas.  Po pusės metų sieksime ieškoti investicinio fondo, padėsiančio augti tvarumo tematikoje“, – sako programėlės kūrėja ir vadovė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Sparčiai augantis startuolis Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ susitikime sulaukė didelio investuotojų dėmesio.

,,Puiku, jog verslo angelų apsisprendimo laikas investuoti vis trumpėja. Anksčiau verslo angelai apsispręsdavo ir užbaigdavo sandorį vidutiniškai per 3-4 mėnesius. „#walk15“ startuolio atveju investicija buvo pritraukta per mažiau, nei mėnesį, o tai – žaibiškas greitis. Tai yra puiki motyvacija startuoliams, kuriems reikia finansinės pagalbos augant“, – džiaugėsi „LitBAN“ vykdomasis direktorius Justinas Pašys.

„Walk15“ vertė augo penkis kartus

Užmezgus tvirtas strategines partnerystes su stipriais tarptautiniais prekių ženklais ir įgyvendinus viso pasaulio kontekste unikalius projektus, UAB „Walk15“ vertė nuo veiklos pradžios išaugo penkis kartus ir šiandien siekia 5 mln. eurų.

Praėjusių pavasarį 240 tūkst. eurų dydžio investiciją iš „70Ventures“ investicinio fondo pritraukęs startuolis, šiuos metus pasitiko su nauja, beveik 270 tūkst. eurų siekiančia investicija. Šį kartą įmonės potencialą įžvelgė Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas, DOJUS  įmonių grupės vadovas Donatas Dailidė ir jos akcininkai Justina Dailidaitė-Vildžiūnienė bei Pranas Dailidė, investuotoja Arminta Saladžienė ir Latvijos verslo angelų asociacijos „LatBAN“ valdybos pirmininkas Helmuts Lejnieks.

„Startuolio šūkis „Verta pasivaikščioti“ – labai paprastas, tačiau atspindintis mūsų šiandienos iššūkius: gyvenant technologijų apsuptyje, vis mažiau reikia judėti, nes beveik viską galima išspręsti nuotoliniu būdu. Nors visi žinome, kad tik judėdamas būsi sveikas, tačiau tam dažniausiai nepakanka laiko ir dėmesio. Mane sužavėjo „#walk15“ startuolio fenomenalus gebėjimas pakviesti ir motyvuoti tūkstančius įvairaus amžiaus bei polinkių žmonių skirti laiko pasivaikščiojimams, žaismingai apjungiant asmeninę dalyvių iniciatyvą su organizacijų tikslais, suteikiant jiems technologinę platformą kurti maršrutus, įveikti iššūkius, laimėti prizus“, – sako vienu iš įmonės investuotojų tapęs verslininkas ir Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ valdybos pirmininkas V. Lašas.

V. Lašo teigimu, viena pagrindinių spartaus „Walk15“ augimo priežasčių – atrasta formulė, kaip suderinti socialinę idėją su verslo siekiais.

„Startuolio komanda turi didelį energijos ir entuziazmo užtaisą. Iš socialinės iniciatyvos jie sugebėjo sukurti tvarų, pajamas generuojantį verslą. Savo idėja jie sugeba užkrėsti kitus ir sparčiai augina verslą. Šiandien „#walk15“ jau žengia į platesnes rinkas už Lietuvos ribų. Esu įsitikinęs, kad tai tik gera pradžia ir labai džiaugiuosi prisijungdamas prie komandos kaip verslo angelas bei galėdamas padėti šiam startuoliui augti“, – teigia „LitBAN“ valdybos pirmininkas.

Greičiausia investicija – per 45 minutes

Latvijos verslo angelų asociacijos „LatBAN“ valdybos pirmininkas  Helmuts Lejnieks dėl investicijos apsisprendė per 45 minutes. Kaip teigia pats H. Lejnieks, tai – greičiausias jo kada nors priimtas sprendimas investuoti. Apsispręsti padėjo startuolio potencialas, ryžtinga ir motyvuota jį kurianti komanda bei produkto kuriama vertė – reikšmingų sveikatingumo ir tvarumo problemų sprendimas.

„Startuolis sprendžia labai svarbią problemą – skatina užsiimti veikla, padedančia rūpintis savo sveikata. Tai tapo pagrindine priežastimi, paskatinusia mane investuoti. Antra, anksčiau esu dirbęs su „70Ventures“ fondu, tad tikiu, kad jei jie nusprendė tapti pagrindiniu platformos investuotoju, šis sprendimas yra tikrai to vertas. Esu įsitikinęs, kad ateityje šis projektas gali sulaukti didelės sėkmės ir plėstis ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Na, o atsižvelgiant į tai, jog kartu su manimi investuoja labai respektabilūs verslo atstovai, man priimti šį sprendimą nebuvo sunku“, – sako „LatBAN“ vadovas.

H. Lejnieks pažymi, jog „Walk15“ kuriama žingsnių iššūkių funkcionalumo vertė svarbi įmonėms visame pasaulyje.

„Norint rodyti gerus rezultatus darbe, visi turime turėti pusiausvyrą, įgyjama iš skirtingų veiklų. Negalime tik sėdėti ir dirbti. Mano nuomone, šiandien žmonės per daug dėmesio skiria savo darbui, neretai pamiršdami net išeiti pasivaikščioti. Dėl šios priežasties įmonėms labai svarbu turėti įrankį, skatinantį darbuotojų aktyvumą“, – sako H. Lejnieks.

Ant didžiųjų pasaulio tendencijų bangos

V. Lašui bei H. Lejnieks antrina ir DOJUS įmonių grupės vadovas D. Dailidė. Verslininko dėmesį „Walk15“ produktas patraukė dar pavasarį, jo valdomai įmonių grupei sudalyvavus žingsnių iššūkyje.

„Visų pirma, esame laimingas ir patenkintas klientas. Patys savo įmonių grupėje dalyvavome žingsnių iššūkyje ir matėme, kokią naudą tai duoda tiek darbuotojų motyvacijai ir įsitraukimui, tiek sveikatinimui. Tikiu, kad įmonės ir organizacijos turi poreikį apjungti darbuotojus, skatinti juos užsiimti sveikatai ir aplinkai palankia veikla. Antra, climate tech sektorius turi didelį potencialą. Įvairiose srityse šiandien daug dėmesio skiriama tvarumui. Tvarumo įgyvendinimui reikia ir technologinių įrankių, o būtent tai ir suteikia „#walk15“. Labai tikime visa startuolio komanda su Vlados energija ir entuziazmu priešakyje. Tikiu, kad ši komanda pajėgi paversti „#walk15“ prasmingo žingsniavimo etalonu Europoje ir ne tik“, – sako DOJUS įmonių grupės vadovas Donatas Dailidė.

Kasdien vartotojų surenkamus žingsnius fiksuojanti, UAB „Walk15“ kuriama programėlė papildyta keliomis išskirtinėmis funkcijomis, kurių dėka 2021-aisiais startuolio kuriama platforma pripažinta geriausiu inovatyviu sveikatingumo sprendimu šalyje, taip laimėdama galimybę atstovauti Lietuvą tarptautiniame „World Summit Awards“ konkurse.

„Norint prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, mes turime pradėti nuo savęs – keisti savo įpročius. Norime paskatinti žmones daugiau vaikščioti ir mažiau naudoti automobilius. Šiame kontekste džiaugiamės, kad „Katalista Ventures“ investicinis fondas konsultuoja mus tvarumo klausimais“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Kartu su partneriais „Walk15“ siekia edukuoti apie sveikatingumą ir tvarumą. „Iki“ prekybos tinklo parduotuvėse žingsnius galima iškeisti į nuolaidas vaisiams bei daržovėms, o kartu su partneriu „Ergo“ spalį buvo pasodintas pirmasis pasaulyje žingsnių ąžuolynas.

Parengta pagal StartupLithuania.lt informaciją

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.