Lietuvoje startavo išmanioji programėlė būsto pirkėjams

Verslas

2020.05.07

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Lietuvoje startavo išmanioji programėlė būsto pirkėjams

M. Brazauskas Asmeninio albumo nuotr.

Nors nekilnojamojo turto technologijų (angl. proptech) sritis dar mažai kam pažįstama, įmonės, pasiryžusios inovacijomis išjudinti nekilnojamojo turto rinką, sulaukia vis daugiau investuotojų ir žiniasklaidos dėmesio. Prieš dvejus metus įkurtas NT technologijų startuolis „Tiltus“ šį mėnesį Lietuvos rinkai pristatė pirmąją mobiliąją būsto įsigijimo programėlę ir prognozuoja, kad išmaniosios technologijos būsto įsigijimą pakeis daug labiau, nei pakeitė internetas. 

Problema – komplikuotas ir sudėtingas procesas

Startuolio įkūrėjas Martinas Brazauskas pastebi, kad būsto įsigijimas yra vienas svarbiausių žingsnių žmogaus gyvenime, deja, iki šiol labai mažai kas rūpinosi, kad pirkėjo kelionė taptų lengvesnė, saugesnė ir paprastesnė. Inovacijoms NT rinkoje buvo skiriama labai mažai dėmesio, netgi atvirkščiai – atrodė, kad rinka priešinasi pokyčiams. 

„Per pastaruosius 25-erius metus nuo pat interneto atsiradimo transformavosi įvairios industrijos, kai kurios net po keletą kartų, o būsto įsigijimas beveik nepasikeitė. To rezultatas – labai komplikuotas, brangus ir bereikalingai apsunkintas procesas“, – teigia M. Brazauskas.

Anot jo, liūdniausia, kad dėl to labiausiai nukenčia pirkėjai, mat misija surasti tinkamą būstą tampa panaši į detektyvą: pirkėjai ne vieną mėnesį praleidžia skelbimų portaluose, naršydami šimtus neaktualių ir dažnai klaidinančių skelbimų. 

„Norint gauti daugiau informacijos, tenka skambinti arba rašyti el. laiškus pardavėjams ir ilgai laukti atsakymų. Šiuolaikiniame pasaulyje tai būtų tas pats, jei „Bolt“ programėlėje tektų skambinti visiems pavėžėjams, o „Airbnb“ derinti nuomos sutartis su kiekvienu būsto savininku ir t. t.“, – palygina startuolio įkūrėjas.

Daugiau galios pirkėjams

M. Brazauskas įsitikinęs, kad eilinis vartotojas, nekilnojamojo turto pirkėjas, dažnai net neįsivaizduoja kitokio būsto pirkimo proceso, nes dabartinė gana komplikuota sistema atrodo nusistovėjusi, įprasta ir nepakeičiama. Vis dėlto dažnas, susidūręs su būsto įsigijimu, skundžiasi kylančiomis problemomis, pagal kurias startuolis „Tiltus“ kūrė savo programėlę, siekiančią pakeisti šią sistemą. 

„Pirkėjams šiandien dar sunku įsivaizduoti, kaip galėtų atrodyti tobulas būsto pirkimas, bet mes jį matome labai aiškiai – būsto įsigijimas per šį dešimtmetį bus labai supaprastintas ir su ta pačia programėle bus galima ne tik rasti idealiai tinkantį būstą bet kur pasaulyje, bet ir gauti būsto paskolą, rasti turto vertintoją ar kitą specialistą ir pasirašyti daugumą dokumentų tiesiog keliais mygtuko paspaudimais“, – pasakoja M. Brazauskas.

Paprašytas pristatyti, kokias galimybes jau šiuo metu suteikia startavusi programėlė, pašnekovas pabrėžia pirkėjams suteiktus būsto paieškos palengvinimus. 

„Pirmame etape pirkėjai jau gali paprasčiau rasti juos dominančius naujos statybos projektus Vilniuje, palyginti juos tarpusavyje pagal pasirinktus kriterijus, patogiai rezervuoti būsto apžiūras ir tiesiogiai bendrauti su vystytojais bei jų įgaliotais pardavėjais. Labai svarbu tai, kad visi projektai bus aprašyti pagal bendrą duomenų standartą, kuris atitinka anketas pirkėjo programėlėje. Pagal jas algoritmas ieškos idealiai pirkėjo poreikius atitinkančio būsto“, – pasakoja pašnekovas.

Pažvelgė kitaip

Pašnekovas prisimena, kad, startavus su savo idėja, komandai teko pamiršti viską, ko buvo išmokę per ilgametį darbą NT rinkoje, ir atsiriboti nuo standartinio mąstymo.

„Tam, kad būsto įsigijimo procesas iš tikrųjų veiktų skaitmeninėje eroje, labai daug laiko investavome į naujo verslo modelio kūrimą. Nors bendrai sudėjus praleidome NT rinkoje daugiau nei tris dešimtmečius, bandėme užmiršti viską, ką žinome, ir sudėlioti naują žaidimo planą, kuris veiktų pagal skaitmeninės ekonomikos dėsnius ir atitiktų naujos kartos pirkėjo poreikius bei interesus. „Tiltus“ ekosistema kol kas susideda iš dviejų programėlių – pirkėjams ir pardavėjams (NT vystytojams)“, – atskleidžia M. Brazauskas.

Regis, inovatyvus požiūris jau suteikia grąžą. Prie ekosistemos jau prisijungė 24 NT projektų plėtotojai, kurie siūlo daugiau nei 40 NT projektų.

Apsiriboti Lietuvos rinka neketina

Kalbėdamas apie ateities planus, M. Brazauskas patikina, kad startuolis nuo pat įkūrimo buvo orientuotas į Europos rinkas, tačiau kol kas pirminis tikslas – įsitvirtinti savoje šalyje. 

„Dar mažiausiai metus planuojame augti Lietuvoje, kol subursime išmanių būsto pirkėjų bei pardavėjų bendruomenę ir išplėtosime produktą. Matydami ypač progresyvų NT vystytojų mąstymą, esame tikri, kad Vilnius per keletą metų gali tapti pavyzdiniu NT sandorių išmanizacijos pavyzdžiu ir taip sudominti pasaulį bei prisidėti prie tolesnės NT technologijų plėtros“, – įsitikinęs startuolio „Tiltus“ įkūrėjas ir vadovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.