...

Lietuvių startuolis žengė rimtą žingsnį link komercializacijos

Verslas

2019.02.25

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Lietuvių startuolis žengė rimtą žingsnį link komercializacijos

Gediminas Pekšys. „BZN start“ archyvo nuotr.

Inovatyvioje medicinoje lyderio pozicijas užimantis dirbtinio intelekto startuolis „Oxipit“, be daugybės rinkos profesionalų įvertinimų ir pelnytos pirmosios vietos „EIT Health InnoStars Awards“, sulaukė komercializaciją paskatinsiančio įvertinimo – pelnė CE sertifikatą.

Šis sertifikatas startuoliui svarbus tuo, kad sukurta įranga atitinka medicininius reikalavimus, yra reglamentuota ir gali būti taikoma 32 valstybėse Europos Sąjungoje.

Stipriausi rinkoje

Startuolio sukurtas dirbtinis intelektas gali palengvinti radiologų darbą, aptikdamas nuotraukose net 75 rūšių skirtingus darinius. Tai, kol kas rinkoje plačiausią spektrą apimantis dirbtinio intelekto pritaikomumas, kur dirbtinis intelektas gali atpažinti daugiau nei 90 proc. atvejų, su kuriais susiduria radiologas. Šis startuolio išradimas gali veikti kaip antroji nuomonė, tiksliai patvirtinanti arba paneigianti gydytojo radiologo įžvalgas.

„Praėję metai buvo sutelkti į dirbtinio intelekto pritaikymą medicinoje. Mūsų taikoma „ChestEye“ technologija padeda specialistams aptikti sunkiai pasiekiamus atvejus, pateikia antrąją nuomonę apie diagnozę. Be to, tai padidina gydytojo radiologo produktyvumą, nes suteikia daugiau laiko pačiai radiogramos analizei, o ne atvejo aprašymams. Technologija įrodė savo patikimumą ir pritaikomumą, todėl šiuo metu jau gali būti sėkmingai pritaikoma realiame darbe ligoninėse ir klinikose. Per dešimtmetį išvysime, kad daugiau nei pusė Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų medicinos institucijų naudos dirbtiniu intelektu paremtus diagnozavimo sprendimus radiologijoje“, – įsitikinęs startuolio įkūrėjas Gediminas Pekšys.

Sumažina klaidų galimybę

„ChestEye“ paieškos modulyje yra panašių vaizdų, atitikmenų, paieškos sistema, kuri leidžia į kiekvieną atvejį pažvelgti plačiau, palyginti jį su ankstesniais atitikmenimis. Remiantis „Oxipit“ bandymų rezultatais, dirbtinis intelektas veikia net 93 proc. tikslumu. Jis sutaupo trečdalį paciento laiko ir klaidų tikimybę sumažina pusiau.

 

„Tinkamai integruotas dirbtinio intelekto pagalbininkas palengvins mediko darbą ir pavers jį gerokai produktyvesniu“

G. Pekšys.

 

„Net ir geriausiose klinikose gydytojas radiologas į kiekvieną atvejį žvelgia kaip į naują ir išskirtinį. Turint realią duomenų bazę, medikui kur kas paprasčiau palyginti identiškus atvejus bei pasiekti didesnį tikslumą diagnozavimo procese. Žmonės dažnai baiminasi, kad dirbtinis intelektas pakeis radiologijos specialistus, tačiau mūsų tikslas yra ne toks. Mes norime jiems padėti realiame, kasdieniame darbe, pagerinti darbo efektyvumą, pasiūlyti antrąją nuomonę. Mūsų sukurtas įrankis – techninis gydytojo asistentas“, – atskleidžia G. Pekšys.

Lietuvių sukurtas dirbtinio intelekto sprendimas „ChestEye“ turi ir galimybę suskirstyti pacientus pagal jų diagnozės skubos tvarką, o pats sprendimas gali būti integruojamas į bet kurio radiologo darbą.

„Programa automatiškai suteikia pirmenybę potencialiai nesveikiems pacientams, kuriems reikia skubaus specialisto dėmesio. Automatiškai sureguliuojant skubos tvarką, užkertamas kelias staiga išplisti agresyvioms ligoms. Dirbtinio intelekto sprendimas bus diegiamas jau dabar veikiančiose radiologų įrangų sistemose, nekuriant papildomos programėlės, nestatant dar vieno ekrano mediko kabinete, nes radiologai ir taip jau atakuojami skirtingų ekranų gausa savo darbo vietoje. Tinkamai integruotas dirbtinio intelekto pagalbininkas palengvins mediko darbą ir pavers jį gerokai produktyvesniu“, – teigia G. Pekšys.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.