...

Klientų pažinimo startuolis pritraukė 450 tūkst. Eur investiciją

Verslas

2020.06.02

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Klientų pažinimo startuolis pritraukė 450 tūkst. Eur investiciją

Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių startuolis „Ondato“, teikiantis klientų pažinimo sprendimus (angl. know your customer, KYC), užbaigė lėšų pritraukimo etapą ir iš Startup Wise Guys akceleravimo fondo pritraukė 450 tūkst. Eurų.

Lietuvių kompanija „Ondato“ klientų pažinimo paslaugas pradėjo teikti 2019 m. Kompanija jau yra sulaukusi įvertinimų ir pripažįstama kaip vieną iš pirmaujančių ir perspektyviausių Fintech kompanijų. 2019 m. Vokietijos – Lietuvos verslo apdovanojimuose buvo įvertinta kaip Metų Fintech kompanija, pateko tarp TOP10 greitai augančių startuolių (TOP10 Scaleup Eastern Europe).

„Ondato“ plėtoja nuotolinio klientų identifikavimo sprendimus. Jie padeda nustatyti tiek fizinio, tiek juridinio asmens tapatybę, patikrinti duomenis, registrus ir pilnai identifikuoti klientą atitinkant aukščiausius saugumo ir patikimumo reikalavimus. 

Startuolis šiuo metu teikia paslaugas tiek tradicinėms finansų institucijoms, tiek ir privačioms finansinių technologijų (fintech) kompanijoms veikiančioms ar norinčioms veikti elektroninėje erdvėje. COVID-19 akivaizdoje, „Ondato“ startuolis pritaikė vystomas technologijas draudimo kompanijoms, teisininkų segmentui, valstybinėms institucijoms ir padeda joms pandemijos akivaizdoje toliau teikti savo paslaugas.

„Ondato“ didelį dėmesį skiria pinigų plovimo ir prevencijos bei klientų pažinimo atitikties (angl. compliance) valdymo platformos plėtojimui. Startuolis padeda finansinėms institucijoms ir kitoms organizacijoms atitikti daugiau nei 15 skirtingų reikalavimų ir pasirūpinti visa jų klientų informacija, periodiniu jos tikrinimu, ataskaitų kūrimu ir kitais finansų įstaigoms reikalingais procesais.

Plėtra į naujas rinkas

„Ondato“ įkūrėjas ir vadovas Liudas Kanapienis tikina, kad naujos investicijos prisidės prie dar didesnės technologinės plėtros ir žengimo į Lenkijos ir Vokietijos rinkas.

„Startup Wise Guys akceleravimo fondas suteiks mūsų startuoliui galimybę dar greičiau augti ir plėstis į kitas valstybes. Jau šiuo metu esame viena iš lyderiaujančių klientų pažinimo platformų Baltijos šalyse. Mumis pasitiki ir mūsų paslaugomis jau naudojasi didžiausi bankai, tokie kaip: Luminor, SEB, Swedbank, kitos finansinės ir draudimo kompanijos, įvairūs startuoliai“, – teigia „Ondato“ vadovas.

Sprendimą lėmė patirtis

450 tūkst. eurų į „Ondato“ startuolį investavusio Startup Wise Guys akceleravimo fondo Lietuvoje partneris Dmitrij Sosunov sako, kad iki pandemijos pradžios klientų pažinimas buvo itin svarbi kiekvieno verslo dalis. Visgi COVID-19 akivaizdoje dar labiau išryškėjo poreikis teikti savo paslaugas elektroninėje erdvėje. 

„Sprendimą dėl investicijos lėmė didelę patirtį fintech srityje turinti „Ondato komanda. Jie neapsiriboja sėkminga veikla Baltijos šalyse ir reiškia rimtas pretenzijas į pasaulinę rinką. Mes matome, kad „Ondato“ nebijo inovuoti ir siūlo klientams naujus produktus. Startuolis sprendžia esmines ir brangiai kainuojančias problemas, susijusias su klientų pažinimu ir atiktinimi (KYC ir AML). Taip pat įžvelgiame sinergijų su kitais startuoliais fondo portfelyje. Šiemet planuojame daryti dar vieną į fintech orientuotą akceleratorių. Čia investuosime į 10-12 startuolių, čia taip pat tikimės bendrų projektų su „Ondato“, – sako D. Sosunov.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.