...

Išrinktas inovatyviausias energetikos startuolis ir konkurso „PowerUp! Challenge” nugalėtojas

Verslas

2020.04.24

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Išrinktas inovatyviausias energetikos startuolis ir konkurso „PowerUp! Challenge” nugalėtojas

Praėjusių metų renginio akimirka Asmeninio albumo nuotr.

Inovatyvių energetikos startuolių, sparčiai augančių bendrovių (angl. scale-ups), smulkių ir vidutinių įmonių konkurso „PowerUp! Challenge” nugalėtoju Lietuvoje išrinktas „Viezo“, ieškantis alternatyvų pramonės baterijoms iš energiją kuriančių vibracijų. Inovatyviausio startuolio apdovanojimą, kurį skyrė Energetikos ministerija, pelnė „Gasvolta“, kurianti ekologiškas elektromobilių įkrovimo stoteles.  

Atstovaus Lietuvai 

„Viezo“ atstovaus Lietuvai tarptautiniame didžiajame „PowerUp! Challenge” finale Krokuvoje, kurį organizuoja Europos Sąjungos tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas „EIT InnoEnergy“. Prieš dvejus metus startuolis iš Lietuvos „WellParko“ šiame finale laimėjo antrą vietą. 

Pirmą kartą Energetikos ministerija įsteigė inovatyviausio energetikos startuolio prizą. Juo buvo išrinkta įmonė „Gasvolta“, kuriai bus įteiktas 1000 EUR prizas.    

„Prisidėdami prie „PowerUp! Challenge” išreiškiame palaikymą Lietuvos startuolių bendruomenei – augančiai, stiprėjančiai ir kuriančiai ateities technologijas. Inovacijos yra viena iš prioritetinių Lietuvos energetikos krypčių. Ministerija siekia sukurti kuo patrauklesnę ir draugiškesnę ekosistemą energetikos inovacijoms kurti ir pažangioms idėjoms realizuoti ir ta kryptimi aktyviai dirbame“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Varžėsi per nuotolį 

Lietuvos „PowerUp! Challenge“ finalo nugalėtojai pirmą kartą išrinkti nuotoliniu būdu – per vaizdo konferencijų programą „Vimeo“. 

„PowerUp! Challenge“ Lietuvos konkurse šiemet varžėsi 26 komandos, o į finalinius prizus pretendavo 7 komandos. Iš viso šiemet konkurse dalyvauja rekordinis dalyvių skaičius – 362 ankstyvosios stadijos įmonės iš 24 Vidurio ir Rytų Europos valstybių.  

„Energetikos industrija yra pakankamai tradicinė ir archaiška, tačiau dėl globalinio atšilimo bei dėl šalių energetinės nepriklausomybės tampa vis svarbesnis naujų energetikos šaltinių, technologijų kūrimas. Kadangi tai gana sudėtinga sritis, reikalaujanti specifinių žinių, todėl tokios iniciatyvos labai reikalingos tiek skleidžiant žinią apie galimą inovacijų ir technologijų pritaikymą energetikos srityje, tiek skatinant inovatorius kurti sprendimus ir produktus būtent šioje srityje. Džiaugiamės rekordiniu dalyvių skaičiumi ir kad net 7 Lietuvos startuoliai pateko į finalą!“ – pabrėžia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva” startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania” vadovė.

Alternatyvios baterijos, elektra iš biometano

Pagrindinį konkurso „PowerUp! Challenge“ prizą Lietuvoje laimėjęs „Viezo“ buvo įkurtas 2018 m. Startuolio įkūrėjų sukurtos naujos rūšies medžiagos leidžia generuoti energiją iš vibracijų ir taip pakeisti baterijas pramonės įrenginiuose. 

Vardinį Energetikos ministerijos prizą iškovojusi „Gasvolta“ steigia elektromobilių įkrovimo stoteles, gaminančias elektrą iš biometano. Publikos prizas atiteko startuoliui „Water Shield“, išradusiam į vandens krioklį panašų įrenginį, skirtą orui didelėse viešose erdvėse valyti.

„Esame labai laimingi ir dėkojame visai komandai, komisijai ir žiūrovams, stebėjusiems renginį. Tolimesnis mūsų žingsnis – laimėti didįjį finalą. Padarykime tai!“ – emocijomis po apdovanojimų dalijosi konkurso nugalėtoju ir Lietuvos metų energetikos startuoliu išrinkto „Viezo“ įkūrėjas Donat Ponamariov.  

Didžioji kova Lietuvos finalo nugalėtojo dar laukia priešaky – vasarą „Viezo“ varžysis tarptautiniame didžiajame „PowerUp! Challenge“ finale Krokuvoje. Sprendimas dėl finalo laiko ir vietos bus priimtas vėliau, atsižvelgiant į tai, kada regione bus panaikinti vyriausybių nustatyti karantino apribojimai.

Padeda išsaugoti startuolius  

Iniciatyva buvo pradėta sausio mėnesį, siekiant rasti novatoriškus startuolius, greitai augančias (angl. scale-ups), mažas ir vidutines įmones Vidurio ir Rytų Europoje, kurie kuria energetikos inovacijas, mažinančias energijos vartojimą, skatinančias vartoti atsinaujinančią energiją.  

„Tokie konkursai ir skatinimo programos labai svarbios, kad per šią krizę inovacijų ir startuolių bendruomenės išliktų. Inovacijas kuriančioms bendrovėms šiuo metu sudėtingas laikas, kaip ir visiems verslams. Kadangi šios įmonės dar tik investuoja į kuriamą produktą ar paslaugą, joms parama reikalinga dar labiau nei jau įsitvirtinusiems verslams“, – sako Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

„PowerUp! Challenge“ konkursą Lietuvoje remia „Versli Lietuva“, „StartUp Lithuania“, „Vilnius Tech Park“, „Startup Highway“. Didžiajame finale Krokuvoje 24 šalių atstovai rungsis dėl finansinių prizų, siekiančių iki 65 000 EUR, Vidurio ir Rytų Europos metų startuolio titulo bei kitų vertingų pasiūlymų iš tokių partnerių, kaip „Amazon Web Services”, „Revolut” ar „SpeedUp” grupė. 

Ši iniciatyva taip pat suteikia galimybę startuoliams pritraukti milijonines investicijas bei tapti „EIT InnoEnergy“ tinklo dalimi, padedančio inovatyviems verslams surasti naujų partnerių, plėsti veiklą visame pasaulyje. 

Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti: https://powerup.innoenergy.com/

Ekspertai

Roberta Rudokienė

Roberta Rudokienė

Vadovė / „Startup Lithuania“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.