...

Estijos startuolis „Salv“ pritraukė 4 mln. eurų

Verslas

2023.01.31

Autorius: bzn start

Temos: , .

Estijos startuolis „Salv“ pritraukė 4 mln. eurų

Taavi Tamkivi Jake Farra

Reguliavimo technologijų (angl. Regtech) bendrovė „Salv“, kuri specializuojasi kovoje su finansiniais nusikaltimais bei veikia ir Lietuvoje, sulaukė 4 mln. eurų investicijų. Į startuolį investavo rizikos kapitalo fondas „ffVC“, kartu su Vokietijos bendrove „G+D Ventures“ ir ankstesniais investuotojais. 

Statistika rodo, kad finansinių nusikaltimų Lietuvoje ir pasaulyje daugėja, o didžiosios dalies nuostolių kol kas nepavyksta susigrąžinti. „Salv“ finansinių paslaugų įmonėms padeda užtikrinti pinigų plovimo prevencijos priemones (angl. anti-money laundering, AML), leidžia automatiškai identifikuoti įtartinas veiklas, o didelius duomenų kiekius apdoroja realiu laiku. Estijos įmonę įkūrė buvę „Wise“ ir „Skype“ darbuotojai.

Tarp bendrovės įrankių yra ir „Salv Bridge“ – bendradarbiavimo platforma kovai su finansiniais nusikaltimais. Tai yra pirmoji pasaulyje platforma, kuri visiškai atitinka BDAR reikalavimus ir padeda finansų įstaigoms bendradarbiauti atliekant tyrimus. „Salv Bridge“ leidžia joms tarpusavyje keistis naujausiais duomenimis apie galimas grėsmes. Tinklo nariams tai padeda sukčiavimo atvejus išspręsti vos per kelias minutes, o ne per kelias dienas. Platforma besinaudojančios bendrovės nuo nusikaltėlių jau apsaugojo beveik 7 mln. eurų.

„Salv“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų Taavi Tamkivi atkreipia dėmesį, kad finansų srities skaitmenizacija sukėlė finansinių nusikaltimų laviną, kuri, prognozuojama, ir toliau augs.

Finansuos kovos su nusikalstamumu platformos plėtrą Europoje

„Platformos „Salv Bridge“ veikla parodė, kad tai yra veiksmingas įrankis kovoti su pinigų plovimu, sankcijų apėjimu ir sukčiavimu. Pritrauktos investuotojų lėšos leis papildyti dabartines platformos funkcijas ir plėstis į naujas rinkas, kad galėtume didesniam įmonių ratui palengvinti kovą su finansiniais nusikaltimais ir apsaugoti jų klientus“, – sako T. Tamkivi.

Dėl mažos rizikos, didelio pelno ir mažos baudžiamojo persekiojimo tikimybės, kurią lemia sudėtingi tarpvalstybiniai tyrimai, sukčiavimo mastai auga ir kol kas yra patraukli veikla tarptautinėms organizuotoms nusikalstamoms grupuotėms. Finansų įstaigoms trūksta priemonių saugiai ir veiksmingai keistis informacija apie įtartiną veiklą. Veikdamos atskirai ir bandydamos individualiai spręsti problemas, jos dažnai praranda daug brangaus laiko, kuris yra itin svarbus norint kovoti su sukčiavimui.

Rizikos kapitalo fondo „ffVC“ vadovas Mateuszas Zawistowskis sako, kad sprendimą investuoti į „Salv“  nulėmė tai, kad jų vystomas sprendimas jau sėkmingai veikia, kovojant su finansiniais nusikaltimais: „21 Europos finansų įstaiga jau yra prisijungusi prie bendro kovos su nusikalstamumu tinklo. Kartu jos efektyviai atliko beveik 7 000 tyrimų ir dėl to apie 6-7 mln. eurų neateko nusikaltėliams. Matome didžiulį geografinės plėtros potencialą, prie tinklo prisijungia vis daugiau finansų įstaigų.“

„Salv“ turi 10 klientų Lietuvoje, tarp jų – bendrovės „Guru Pay“, „deVere E-money“, „Zen“ ir „Payswix“.

Apie „Salv“

Salv“ – pirmoji pasaulyje realiuoju laiku veikianti bendradarbiavimo platforma, skirta kovai su finansiniais nusikaltimais. Kadangi šiuo metu pasaulyje išaiškinama tik 1 proc. finansinių nusikaltimų, „Salv“ misija – suteikti finansų įstaigoms įrankius, kurie padėtų veiksmingiau kovoti su tuo kovoti.

„Salv“ 2018 m. įkūrė Taavi Tamkivi (vadovas), Jeffas McClellandas (vykdantysis direktorius) ir Sergejus Rumjantsevas (technologijų vadovas). „Salv“ komandoje, kurią sudaro daugiau nei 60 darbuotojų, dirba patyrę kovos su finansiniais nusikaltimais specialistai, sukaupę patirties bendrovėse „Skype“ ir „Wise“.

„Salv“ jau pritraukė 7,3 mln. eurų investicijų. Tarp pagrindinių investuotojų yra „ffVC“, „G+D Ventures“, „Fly Ventures“, „Passion Capital“, „Seedcamp“, „Superangel“, „United Angels VC“, „N26“ įkūrėjas Maximilianas Tayenthalis, buvęs „LexisNexis“ vadovas Andrew Prozesas, „LHV“ įkūrėjas Rainas Lõhmusas, buvęs Estijos vyriausybės vyriausiasis informacijos vadovas Taavi Kotka, buvęs „Skype Estonia“ vadovas Stenas Tamkivi ir daugelis kitų.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.