...

Elektromobilių įkrovimo stotelių startuolis pritraukė 1,5 mln. eurų

Verslas

2021.10.25

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Elektromobilių įkrovimo stotelių startuolis pritraukė 1,5 mln. eurų

Startuolio komanda Asmeninio albumo nuotr.

Bendrovė „Inbalance“, kurianti ir eksploatuojanti išmaniąsias elektromobilių įkrovimo stoteles, pritraukė 1,5 mln. eurų.

Prie esamų investuotojų prisijungė du nauji privatūs investuotojai – Tomas Dirvonskas ir Paulius Šarka iš rizikos kapitalo fondų „Contrarian Ventures“ ir „Coinvest Capital“. Taip pat – pirmojo Lietuvos vienaragio „Vinted“ įkūrėjas Mantas Mikuckas ir verslo angelas, investuotojas Ernestas Petkevičius.

Dar praėjusiais metais bendrovė „Inbalance“ užbaigė pirmąjį finansavimo etapą, surinkusi 950 tūkst. eurų. Šiemet startuolio biudžetą papildė dar viena solidi suma. 

Su naujomis investicijomis bendrovė planuoja įrengti tūkstančius naujų elektromobilių įkrovimo stotelių ir tapti didžiausiu jų įkrovimo tinklu regione.

„Surinktos lėšos bus nukreiptos į mūsų pagrindinį tikslą – tapti didžiausiu elektromobilių įkrovimo stotelių operatoriumi Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Siūlome „viskas viename“ elektromobilių įkrovimo sprendimą. Tai reiškia, kad dėl verslo modelio ir technologijų mūsų infrastruktūra yra perspektyvi ateičiai ir sukurta eksponentiniam elektroninio mobilumo augimui“, – sako „Inbalance“ vadovas Simonas Stankus.

Investuotojų susidomėjimas

S. Stankus neabejoja, kad nuolatinis investuotojų domėjimasis bendrove yra pirminis rodiklis, jog įmonė veikia tinkama linkme. Pasak jo, startuolio siūlomo sprendimo aktualumas šių dienų rinkoje yra nenuginčijamas.

„Kadangi siūlome paslaugomis pagrįstą verslo modelį, verslui, kuris nusprendžia dirbti su mumis, nereikia didelių pradinių investicijų į infrastruktūrą. Mes padengiame tą dalį. Taip aktyviai prisidedame prie šalies elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros. Kai verslui nereikia išleisti daug pinigų, jie yra motyvuoti aktyviau įrengti įkrovimo stoteles, didindami elektromobilių įkrovimo prieinamumą visuomenei“, – sako įmonės vadovas.

Vienas pagrindinių investuotojų rizikos kapitalo fondas „Contrarian Ventures“ yra numatęs investicijas į poveikį aplinkai mažinančius, tvarius ateities sprendimus greta savo strateginių investavimo krypčių. Nenuostabu, kad „Inbalance“ startuolis patraukė šio fondo dėmesį.

„Jų kompetencijų, verslo modelių ir siekio diegti naujoves derinys visiškai atitinka mūsų strateginę misiją – prisidėti prie išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimo investuojant į technologijų įmones. Esame įsitikinę, kad „Inbalance“ taps pagrindiniu elektromobilių įkrovimo ekosistemos kūrėju“, – sako „Contrarian Ventures“ partneris Tomas Kemtys.

Jam antrina ir „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė, pabrėždama tokių įkrovimo stotelių tinklo plėtros svarbą skatinant gyventojus aktyviau rinktis ekologiškus elektromobilius, užuot važinėjus įprastais automobiliais.

„Transporto sektorius yra vienas didžiausių teršėjų pasaulyje, o tokios įmonės kaip„ Inbalance“ padeda jį iš tikrųjų pakeisti. Ši investicija mums svarbi ir kaip investuotojams, kurie orientuojasi į įmones, kurios laikosi aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir gero valdymo (ESG) principų, ir kaip vartotojams, laukiantiems elektromobilių rinkos proveržio“, – teigia. V. Vaitkevičienė.

Statistika stulbinanti

Skirtingų valstybių institucijose vis dažniau pasigirstant skatinimui rinktis elektromobilius, įkrovimų stotelių rinka nuolat auga ir, tikėtina, augs tik dar sparčiau. Keturi milijonai elektromobilių, iš kurių ketvirtadalis buvo užregistruota vien šiais metais. Anot startuolio vadovo, tikėtina, kad elektrinių transporto priemonių skaičiaus augimas artimiausiu metu sukurs tokią elektros paklausą, kokios dar niekada nematėme.

„Elektros tinklai tikrai nėra pasirengę tokiai apkrovai, nes jie tiesiog nebuvo tam sukurti. Įvertinę tai, mes daug investuojame į programinės įrangos sprendimų, tokių kaip dinamiškas apkrovos valdymas, kūrimą ir technologinius mūsų įkrovimo stotelių aspektus, kurie išsprendžia daugybę sudėtingų elektromobilių įkrovimo infrastruktūros problemų“, – sako „Inbalance“ vadovas S. Stankus.  

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.